Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:У прес-службі Чернігівської міськради оприлюднили ухвалений вчора, 20 червня, на засіданні архітектурно-містобудівної ради проект капітального ремонту нижньої частини Валу – від вулиці Преображенської до Колегіуму.
Як зазначають у прес-службі, проектантом є фірма «Сіті-проект», яка перемогла на тендері.
Ознайомив містобудівну раду з результатом роботи проектувальників головний інженер цього проекту в компанії «СІТІ-Проект» Станіслав Мельник.
Рельєф і рослинність
Значні впливи талих та ґрунтових вод призвели до ерозії ґрунту, канав і ямок. Значна частина зелених насаджень захаращена сміттям і дикою поросллю. Проект передбачає зняття рослинного шару ґрунту з його подальшою рекультивацією, додаванням поживних сумішей.
А потім - планування території з максимальним збереженням існуючих ухилів для можливості відведення води в понижені ділянки рельєфу. Плюс посів газону та влаштування декоративних елементів озеленення.
Доріжки
Асфальтовані тротуари зараз знаходяться в незадовільному стані. Проектом передбачається їх демонтаж разом з основою, у зв’язку з її неоднорідністю та просіданнями, і влаштування нової основи та мощення доріжок клінкерною бруківкою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «НЕ ЧІПАЙТЕ СВЯТЕ НАДБАННЯ МІСТА»: РЕАКЦІЯ СОЦМЕРЕЖ НА ПРОЕКТ РЕКОНСТРУКЦІЇ ВАЛУ
Колір – аналогічний тому, який є в доріжок на вже відремонтованій частині Валу. Для другорядних доріжок – а вони будуть там, де люди проклали стежки – буде покриття гранвідсівом світлих тонів.
Також, для можливості доступу маломобільних груп населення – передбачена площадка для паркування автотранспорту згідно вимог чинного законодавства.
Освітлення:
У якості елементів освітлення тротуарів і доріжок прийнято два типи:
• Основні - паркові декоративні стійки зі світлодіодними світильниками з захистом від механічних пошкоджень;
• Додаткові – грунтові світлодіодні світильники, вмонтовані в пішохідну доріжку вздовж вул. Преображенської.
Велооб’єкти:
Велосипедна доріжка буде влаштована вздовж вулиці Преображенської - це є в суміжному проекті – з реконструкції дорожнього покриття. А цим проектом передбаченевстановлення двох велопарковок у вигляді кола.
На цих конструкціях можна буде як прикріпити велосипеди до металевих елементів каркасу, так і відпочити велосипедистам.
Лавочки та урни:
Проектним рішенням передбачене повторне використання наявних у міста лавочок, а саме їх несучих чавунних елементів (бічних стінок), але з заміною дерев'яних елементів.
Поряд з ними пропонується встановити урни індивідуального виготовлення з металевим каркасом і дерев'яними елементами, з дотриманням загальної стилістики.
Новий елемент: сходи
На крутому схилі збоку від архіву та Колегіуму, який видно з зупинки «вул. Серьожнікова», зараз є стежка – незручна, але по ній ходять досить активно.
Там планується влаштування дерев’яних сходів із твердих порід деревини зі збереженням загального старовинного стилю.
Макет Валу і водойма навпроти виходу з вул. Серьожнікова
Проектом передбачений демонтаж там існуючої конструкції, яка давно вже в неробочому стані.
Замість неї на невеликому підвищенні буде розміщений рельєфний бронзовий макет «Чернігова стародавнього» в стилі ХVII століття, площею 4,5 на 6 м.
Навколо нього облаштовується декоративна водойма, що нагадує рукав річки Десна. Для більшої реалістичності буде здійснено штучнутечію.
Також, за пропозицією Асана Султанова, архітектурна рада запропонувала встановити поряд із цим макетом Валу його невеличку копію, як це роблять вже в багатьох містах - аби незрячі люди теж могли ознайомитися з ним.
Макет і водойма будуть додатково підсвічені.
Круглий фонтан
Передбачено ремонт існуючого фонтану в існуючих габаритах і формі.
Пропонується додати його регульоване світлове оформлення (без використання яскравих кольорів і звукового супроводу) і облаштувати місця для відпочинку навколо фонтану з декоративними зеленими насадженнями.
Інші об’єкти:
За пропозицією істориків та фахівців з туризму, на доріжках кольором, за допомогою елементів мощення, будуть зроблені контури Лоєвих і Любецьких воріт, які існували у ХVIIст.
Поряд на невисоких фундаментах будуть встановлені рельєфні макети цих об’єктів.
«Я з цим проектом працюю вже з зими. Всі мої зауваження врахували, зробили потрібні виправлення. Зокрема, на цій території благоустрою в минулому знаходилися дві основні історичні споруди: Любецька брама (головна брама чернігівської фортеці) і так звані Лоєві ворота, які виходили на інший шлях. На цих місцях проектом передбачені трасування (виділення на площині дороги) і макети. Це буде зручним елементом при проведенні екскурсій», - зазначив генеральний директор Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній" Юрій Соболь.
Огорожа недобудованого «Дворянського зібрання»:
«Стан будівлі, яка 10 років стоїть ненакритою – складний, вигляд – усім нам відомий. Я розумію психологію власника – він колись вкладав значні кошти, мав якесь розуміння економіки, потім втратив це розуміння. Зараз справа знаходиться в судах. Якщо ми навіть доведемо право на свій розсуд розпоряджатися цією будівлею, то по часу це все одно буде нескоро. Тому проектним завданням було якось сховати цю недобудовану споруду», - зазначив міський голова Владислав Атрошенко.
Проектантами запропонована заміна існуючої огорожі недобудованої з боку вулиці Музейної декоративною дерев’яною спорудою каркасного типу, висотою 6 м, у вигляді стародавнього муру з декоративними виступаючими елементами у вигляді башт.
Плюс, у темну пору доби це буде підсвічуватися.
За словами проектанта, інший варіант – високої стіни дерев – теж розглядався. Але, за висновком КП «Зеленбуд», у насипному ґрунті того складу, який там є, влаштувати її буде надто проблематично.
Також була пропозиція накрити споруду будівельною сіткою, на яку нанести зображення, наприклад, тієї ж старовинної чернігівської фортеці. Серед мінусів такого рішення – її легко пошкодити.
Архітектурно-містобудівна рада не прийняла остаточного рішення щодо цього елементу, зазначивши, що потрібне порівняння кошторисів, властивостей матеріалів і додаткове вивчення «плюсів» і «мінусів».
Дитячий майданчик
Цю частину містобудівна рада рекомендувала доопрацювати також. Пропонувалося зведення на території існуючого сьогодні дитячого майданчика двоповерхового бастіону з дерев’яного брусу. Члени ради засумнівалися в доцільності саме такої споруди. Одне з застережень - її внутрішній простір ззовні не проглядається. Батьки не знатимуть, який стан усередині й чи безпечно там, тому не будуть відпускати туди дітей.
Більшу підтримку зустріла пропозиція встановити там стандартне ігрове містечко.
Проте, міський голова дав розробникам проекту завдання подумати над цим об’єктом ще, аби запропонувати і оригінальне, і прийнятне рішення. Можливо, це буде поєднання стандартного ігрового обладнання з якимись додатковими елементами.
У підсумку, з трьома поправками – щодо стіни, дитячого майданчику та додавання макету для незрячих – міська архітектурно-містобудівна рада проект підтримала.
За словами міського голови, його втілення – справа кількох років, але при отриманні всіх погоджень розпочати роботи місто готове вже цього року.
Протягом доби 24 листопада армія РФ завдала чотири ракетні (попередньо) удари по території Чернігівської області. Про це повідомляє оперативне командування «Північ» на своїй сторінці у Facebook. Зокрема, один з них був зафіксований у Чернігові, інший — у селі Брусилів Киселівської громади. Ще один приліт ракети був у Мені. Внаслідок цього поранений місцевий житель та пошкоджений ангар. Четверта ракета впала у селі Старі Боровичі Сновської громади. В
Чаус розповів, якими ракетами армія РФ атакувала Чернігівщину
На Чернігівщині 21 ветеран придбав житло завдяки державній підтримці
Встановив розтяжку з гранатою у дворі батьківської хати: на Чернігівщині затримали чоловіка за замах на вбивство брата
На Чернігівщині вантажівка збила двох жінок-пішоходів: одна загинула на місці
25 Листопада 2024
17:45Все тонкости выбора кольца для предложения руки и сердца
17:25На Чернігівщині 21 ветеран придбав житло завдяки державній підтримці
16:48Giggle – магазин для тех, кто верит в магию и гармонию
16:15У Чернігові затримали 20-річного молодика, який розбитою скляною пляшкою порізав ногу 17-річному хлопцю
15:35Аналізи для перевірки щитоподібної залози
14:22На Чернігівщині вантажівка збила двох жінок-пішоходів: одна загинула на місці
13:30Фактори ризику розвитку папіломавірусної інфекції
12:25Чаус розповів, якими ракетами армія РФ атакувала Чернігівщину
11:20Встановив розтяжку з гранатою у дворі батьківської хати: на Чернігівщині затримали чоловіка за замах на вбивство брата
10:47Новые идеи – новая кухня: где искать ингредиенты для экзотических блюд
10:00Росіяни завдали 4 ракетні удари по Чернігівщині
09:30Кредит под залог авто vs авто ломбард: Что выбрать в Киеве?
18 Листопада 2024
14:35Новейшие методики диагностики и лечения бесплодия у женщин
13:30Протягом тижня з прикордоння Чернігівщини евакуювалися 33 людини
12:1542 авіаудари за тиждень: Чаус про обстановку на прикордонні Чернігівщини
11:25На Чернігівщині в ДТП загинула водійка «Ауді»
10:45Як побороти залежність і повернутись до нормального життя?
10:22Захисник з Чернігівщини Роман Пастушенко отримав відзнаку Головнокомандувача ЗСУ
09:3086 вибухів: армія РФ з різних видів зброї обстріляла прикордонну Семенівку та п’ять сіл
17 Листопада 2024
14:20Что такое хостинг: краткое введение для начинающих
13:30У Чернігові попрощалися з бійцем 1-ї танкової бригади Олексієм Тепляковим, який загинув на фронті
12:20Морская тематика в живописи — особенности жанра
11:00Росіяни за добу атакували три прикордонні громади Чернігівщини
10:00Плазмовий телевізор: девайс із безліччю можливостей
16 Листопада 2024
12:40Что подарить ребенку на Рождество
Дивитися більше новинБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні