Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:Кожен з нас в дитинстві на запитання дорослих «ким ти мрієш стати, коли виростеш?» завжди чітко знав на нього відповідь. Минав час, обставини вносили свої корективи у наше життя і ми відкладали свої мрії у довгу шухляду. А як часто ми згадуємо те, чого колись бажали найбільше?
23-річна Наталія Зубрицька, приїхавши на літо до батьків у Сновськ, знайшла свій старий щоденник, у якому колись по пунктах розписала свої плани на майбутнє.
«Побувати за кордоном, досягти успіху, стати розумною, стати багатою, стати красивою»… Аналізуючи написане, дівчина збагнула, що всі свої підліткові прагнення вона виконала, адже вже три роки вона працює у Сполучених Штатах Америки.
Почала більше читати, причому англомовну літературу. Стала багатою, правда, не грошима.
Як дівчина з провінційного містечка знайшла своє місце під сонцем у найвпливовішій країні світу? Наталія Зубрицька із задоволенням поділилася із Високим Валом.
Work and Travel
Влітку 2014-го року студентка Київського національного університету імені Шевченка Наталія Зубрицька відправилась до США на роботу за програмою «Work and Travel». У штаті Вірджинія вона працювала рятувальницею у басейні.
«Це був 2014-й рік - доволі складний для нашої країни. Тому я вагалася повертатися до нашої країни, так як, на жаль, немає змоги батькам моїм допомогти мені. Я захотіла впевнено стати на свої ноги і мати можливість допомагати їм. І я відчула – що Америка – це країна, де я можу це здійснити, і як би я не любила Україну, як би я не пишалася тим, що я українка, я обрала такий шлях. Він не дуже легкий, але все-таки близькі дуже раді за це, тому що наразі дуже складно в Україні робити щось, що приносило би тобі гроші, а також – задоволення», - каже Наталія.
Залишившись у Сполучених Штатах, дівчина влаштувалася офіціанткою в ресторані. Батьки позитивно сприйняли рішення доньки, адже мама Наталії свого часу побувала в США і бачила рівень життя в цій країні.
Наталія ж, покинувши роботу офіціантки, пішла працювати до компанії, яка займається організацією світських вечірок та дорогих весіль.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «ВОЛОЩУК І МАНДРИ: ПІШКИ НАВКОЛО ЧОРНОГО МОРЯ» - ВИПУСК №10: ЗАВЕРШИВСЯ ПЕРШИЙ ЕТАП ПОДОРОЖІ
«Потім мене запросили працювати помічником і бухгалтером у першому сертифікованому органічному ресторані в Америці в окрузі Колумбія. Я пропрацювала майже рік на цій посаді. Я зрозуміла, що все-таки моя натура не підходить для сидячої роботи, для папірців – мені не вистачає уваги. І я почала працювати на іншій роботі – в маленькому закладі, який займається виробництвом соків холодного віджиму. Тобто вони були дорогими, але дуже корисними. Я хотіла побачити, як це все відбувається на маленькому підприємстві, тому що одного дня хочу мати своє невеличке кафе, де буду продавати всілякі корисні соки і не тільки», - розповідає Наталія.
Через певний час дівчина усвідомила, що час починати будувати кар’єру, тому закінчила курси на агента по нерухомості. «Закінчивши цей курс, я вирішила з’їздити до України, провести кілька місяців з рідними. Тому що після початку такої відповідальної роботи навряд чи вже вдасться поїхати додому на такий тривалий час», - говорить вона.
Шляхом Святого Якова
Непосидючість та постійне бажання дізнатись щось нове спровокувало Наталію здійснити пішу 800-кілометрову пішу подорож по Іспанії, відому як шлях Святого Якова. До речі, цей маршрут входить до числа пам'яток всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
«Цей шлях дуже популярний і в мене з’явилось дуже багато друзів. Я познайомилась з класними дівчатами й хлопцями з Кореї. Також знайшла друзів з Великобританії, Швейцарії, Німеччини, Іспанії, - тобто знайомилась там кожного дня. Але все-таки більшу частину шляху я проводила сама. Цей шлях розписаний на 34-35 днів, але я його пройшла за 25. Тобто коли вже всі ставали, я також ставала відпочивала, але потім продовжувала йти і проходила більші дистанції», – зізнається дівчина та розповідає, як саме вона долала цей шлях:
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СЛІДАМИ МАНДРІВНИКА: ОЛЕКСАНДР ВОЛОЩУК ЗУСТРІВСЯ З КОРЮКІВЦЯМИ
«Починається він на заході Франції. Потім (у перший же день) ти переходиш гори Піренеї і залишаєшся у першому місті Іспанії. Потім продовжуєш свій шлях і можеш залишатися у будь-яких містах. Найпопулярніше – Памплона. Там проводяться гонки з биками. Потім Леон, Бургос і, звичайно, Сантьяго. Там я завершила свій шлях. Загалом це було більше 800 кілометрів. Я брала альтернативні шляхи і йшла на 3-4 кілометри більше. Наприклад, таке місто як Самос – там є монастир, який побудований ще у шостому столітті. І уже в шостому столітті він являвся притулком для паломників.
Жодного разу я не користувалася картою, тому що на шляху є жовті стрілки і тому ти знаєш куди йти. Потрібно просто бути уважним, але з часом ти просто звикаєш і вже бачиш ці вказівники. Дуже легко, дуже організовано - Іспанія вразила організацією. І всі люди знають, що ти робиш, всі тобі підказують, допомагають, всі привітні і всі кажуть «бон каміно», що означає «гарного шляху»».
За словами Наталії, дійшовши до фінішу цього 800-кілометрового шляху вона відчула спокій всередині. «Було задоволення і хотілося насолодитися цим завершенням, тому що на цьому шляху я зустріла дуже багато людей, почула дуже багато історій, подорожувала не тільки Іспанією, а що найголовніше – подорожувала у собі. І цей шлях саме для встановлення кращого зв’язку з собою, тому що у нашому повсякденному житті насправді не так багато часу ми приділяємо тому, щоби просто зануритися у себе і не думати ні про що інше», - говорить вона.
Також 25-денна подорож дала можливість усвідомити Наталії, чим саме вона бажає займатися далі.
Кожен фініш – це, по суті, старт
«Хочу робити щось, що більш душевне, що мене більш захоплює. Наразі це англійська. Я бачу, що дуже багато людей які вчать англійську, як я – вивчала багато років і чомусь це у мене не дуже виходило. Я хочу це розвивати, аби далі це ставало чимось більшим. По поверненню в Штати я хочу закінчити інші курси – інтернаціонального вчителя англійської, щоби мати можливість бути вчителем англійської як в Америці, так і в Україні, Іспанії – будь-де», - зізнається дівчина.
Наталія не зі слів знає, що в Америці потрібно багато працювати, щоби чогось досягти. Тому нині вона набирається сил, бо у серпні знову полетить до США.
На запитання, чи ж планує Наталія повертатись до України, дівчина відповіла: «Зараз я не маю жодного місця, де я із впевненістю можу сказати, що я хочу жити саме тут. Я не можу сказати, що я залишусь в Америці, не можу сказати, що я повернусь якомога швидше до України. Зараз моє бажання: всі можливості, які в мене є – використати сповна, побачити світ, а потім відчути, де саме я хочу залишитися. Я думаю, не тільки моє серце підкаже, а й Всесвіт зробить так, що я дізнаюся, де саме моє місце, де я хочу жити і буду жити».
Армія РФ 27 грудня, ймовірно, зі ствольної артилерії атакували Семенівську громаду. Загалом пролунало сім вибухів. Про це повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у своєму Telegram-каналі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЧЕРНІГІВСЬКІ ПРИКОРДОННИКИ «ПРИЗЕМЛИЛИ» ДВА РОСІЙСЬКІ «ШАХЕДИ». ФОТО «Пошкоджені домівки місцевих мешканців, господарчі будівлі та автівка. На щастя, без жертв», – йдеться в
Валерій Дубіль, БФ «Надія», Олег Аверʼянов та «Пожмашина» реалізували понад 20 гуманітарних місій
БФ «Надія» разом із заступником Прилуцького міського голови Даніілом Савенком продовжують підтримувати дітей
Пішли разом на заняття у гуртку та не повернулися: у Чернігові розшукують двох безвісти зниклих дівчат
У Чернігові планують створити обласний центр реабілітації ветеранів
27 Грудня 2024
14:15Пішли разом на заняття у гуртку та не повернулися: у Чернігові розшукують двох безвісти зниклих дівчат
13:30Пошкоджені будинки, сараї та авто: росіяни обстріляли село на прикордонні Чернігівщини. ФОТО
10:22Валерій Дубіль, БФ «Надія», Олег Аверʼянов та «Пожмашина» реалізували понад 20 гуманітарних місій
09:35БФ «Надія» разом із заступником Прилуцького міського голови Даніілом Савенком продовжують підтримувати дітей
26 Грудня 2024
14:44Родині загиблого бійця з Чернігівщини вручили нагрудний знак «Золотий хрест»
13:27У Чернігові нетвереза водійка в’їхала в три припарковані автівки
12:19У селі на Чернігівщині в пожежі загинув пенсіонер
11:18Чернігівські прикордонники «приземлили» два російські «шахеди». ФОТО
10:25Чернігівський центр екстреної медичної допомоги отримав дві нові автівки
09:30Чернігівщина отримала 800 роутерів для закладів освіти від благодійників
25 Грудня 2024
15:23Спалах ротавірусної інфекції у чернігівському садочку: захворіли шестеро дітей
14:20Що таке SEO просування і чому воно важливе для бізнесу в Києві?
13:31«Здійснив останній авіапрорив на «Азовсталь»»:сертифікат на квартиру від Президента отримав Герой України з Чернігівщини
12:22Лікування акне у Львові: які методи пропонують сучасні дерматологи?
11:25У Чернігові п’яний водій на «Subaru» в’їхав в «Land Rover»
10:00Як увічнити подвиг військового у пам'ятнику: поради та ідеї
09:30На Чернігівщині пожежі забрали життя двох людей
24 Грудня 2024
16:32Що робить Chery лідером у своєму ціновому сегменті?
15:20У Чернігові планують створити обласний центр реабілітації ветеранів
14:44Пять аксессуаров для современного денди
14:30У Чернігові зупинили водія, рівень алкоголю в крові якого перевищував норму у 14 разів
13:20Захисникам з Чернігівщини доставили реанімобіль, зарядні станції, генератори і старлінки на Донеччину
12:47Java с нуля: с чего начать и как быстро освоить основы
12:18У Чернігові водій за кермом «Jaguar» втратив свідомість та в’їхав в припарковані авто
11:45Морські перевезення - ключ до глобальної торгівлі
Дивитися більше новинБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні