Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:Вже декілька днів активісти і небайдужі чернігівці обговорюють проекти реконструкції Алеї героїв та капітального ремонту Валу у Чернігові.
Як відомо, 8 грудня у Чернігові відбудуться громадські слухання з цього приводу.
Хоча, до прикладу, проект капітального ремонту Валу вже погоджений Міністерством культури, а на Алеї герої почали встановлювати фонтани.
Чернігівці, які збираються взяти в них участь, діляться своїми враженнями від запропонованих владою проектів у мережі Facebook.
Еко-активіст Сергій Безбородько розкритикував проект капітального ремонту Валу.
«Він поганий. Естетично, концептуально. Виглядає як дешевий ремонт з використанням типових рішень і типових матеріалів. На Валу так не можна. Це місце в Чернігові - головна визначна пам'ятка і потенційно вона повинна залучати і затримувати туристів, про яких ми так багато говоримо.
Нам пропонують черговий типовий фонтан з рожевим підсвічуванням. Такий можна зустріти в деяких київських житлових комлексах. Якщо пошукати в гуглі - знайдемо сотні таких же. Різнобарвний дитячий майданчик. Такі зараз майже в кожному дворі міста. Потрібен ще однин? Сходи, що ведуть в нікуди в місці, яке не використовується. Найгірший з можливих варіантів велопарковки», - написав Безбородько.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РЕМОНТ ВАЛУ У ЧЕРНІГОВІ: СТАРОДАВНІЙ МУР ТА ДЕКОРАТИВНА ВОДОЙМА У ВИГЛЯДІ ДЕСНИ
Чернігівець Станіслав Іващенко оприлюднив список пропозицій по зміні проекту капітального ремонту Валу, який складається з 13 пунктів.
Серед головних зауважень – пропонується відмовитися від ідеї огородження недобудови будинку дворянських зібрань.
«Незалежно від того, яке рішення ухвалить суд, найімовірніша доля цього довгобуду - це демонтаж, оскільки ця конструкція надто довго перебувала під впливом природних сил і на сьогоднішній день навряд може бути добудованою. Таким чином, пропонований проектом паркан є марнуванням грошей і лише сприяє консервуванню проблеми, а не її вирішенню», - зазначається в дописі.
Звертається увага і на недоцільність будівництва дерев’яних сходів до тильної сторони Колегіуму.
«По-перше, потік пішоходів у тій зоні вкрай маленький. По-друге, пропонується звести сходи в “нікуди”.
За проектом, вони мають вести до зеленої зони, але жодного брукування цієї галявини проект не передбачає, адже за сходами територія ремонту завершується. Таким чином, сходи лише сприятимуть витоптуванню галявини між Колегіумом та архівом, а відсутність будь-якого твердого покриття призведе до того, що після двох-трьох днів дощів на витоптаній ділянці почнуть утворюватись калюжі і багно.
По-третє, вони є абсолютно непотрібними і суперечать концепції безбар’єрності міста. У цьому місці вже є похилий підйом в напрямку держархіву, який є дружнім для людей з обмеженими можливостями, мам з дитячими візочками та велосипедистів, чого не скажеш про ці сходи».
Окрім цього, пропонується запропонувати інший проект дитячого майданчика «адже поточний проект не вписується в атмосферу заповідника “Чернігів Стародавній” через його “штучний” вигляд та занадто яскраві, кислотні кольори».
Також пропонується відмовитися від ідеї штучної водойми через те, що вона фактично перекриває доступ до макета древнього Чернігова.
Вказується і на поганий варіант велопарковки, адже «паркування за переднє колесо є найнебезпечнішим, адже велосипед легко відчепити від колеса».
Що ж до фонтана, то пропонується змінити його дизайн, «оскільки пропонований проект є надто розповсюдженим по всій Україні. Історична частина Чернігова заслуговує на оригінальне рішення для таких декоративних інфраструктурних елементів».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СТАЛО ВІДОМО, КОЛИ ВІДБУДУТЬСЯ ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ З ПРИВОДУ ДОЛІ ВАЛУ ТА АЛЕЇ ГЕРОЇВ
Архітектор Галина Уголева має зауваження і до запропонованого проекта реконструкції Алеї героїв.
«Ідея алеї вишиванки надала б новий сенс Привокзальному парку або алейці перед облрадою. Але Алея Героїв це унікальне і дорогоцінне по своїй геолокації місце. Це не просто парк, де немає особливих смислових навантажень і якому можна так просто нав'язати нову ідею.
Це майже центр суспільного життя міста, з уже сформованими домінантами (Катерининський собор і вісь між ним і Красною площею), центрами тяжіння (поруч ресторанна вулиця, вид на Київську дорогу, пам'ятник чорнобильцям і борцям за свободу України) і численними заходами (Зелена сцена) і різними фестивалями. Також це транзитна зона між історичними, культурними і адміністративними будівлями (Драмеатр, Філармонія, Історичний факультет, обласна адміністрація) і.т.д. Тобто рівень смислів, функцій і асоціацій у цього місця зашкалює насправді.
Тут би просто зробити якісний простір, а також врахувати потреби всіх категорій населення, відпочиваючих там. Але пропонований проект зроблений дуже просто, на ментальному рівні дев'яностих. Ми бачимо просто п'ять кіл на одній осі і три типових фонтани», - написала вона.
«Що стосується орнаментів вишиванок, представлених у проекті, то вони не тільки не мають ніякого відношення до чернігівської вишивки, але й не є взагалі українськими автентичними візерунками. Їх стилістика нагадує поширені в кінці 19 ст. схеми для вишивань, які додавалися в якості заохочувального бонусу для дешевого мила / одеколону московської фабрики Генріха Брокара», - додала Уголева.
«У проектній діяльності мені доводилося трохи стикатися з викладанням візерунків з плитки. Це дуже складний і кропіткий процес навіть для невеликого обсягу і простих геометричних візерунків. У проекті ж пропонується викласти досить складний криволінійний візерунок в радіальної розкладці. З типових трапецієподібних плиточок п'яти типорозмірів. Те, що я побачила у проекті - це імітація схеми. Просте накладення малюнка на нереалістичну розкладку плитки. Можливо, в результаті цю ідею спростять до малюнка поверх плитки», - вважає архітектора.
Нагадаємо, громадські слухання з обговорення проектів реконструкції Алеї Героїв та капітального ремонту нижньої частини Валу відбудуться 8 грудня о 17 годині в приміщенні Деснянської районної ради.
Як повідомив раніше заступник міського голови Олександр Ломако, проведення тендеру на будівництво фонтанів на Алеї героїв не завадить внести зміни у вже ухвалений раніше проект реконструкції.
Складніша ситуація із капітальним ремонтом нижньої частини Валу, бо проект вже був схвалений Міністерством культури.
«Якщо громадські слухання приймуть рішення чогось не будувати з того, що вже заплановано(найбільше чернігівцям не сподобалась ідея встановлення паркану поблизу будівлі Дворянських зібрань у стилістиці давноруських оборонних укріплень, ред..) – нас за це ніхто не покарає. Якщо ж запропонують встановити, умовно, скульптуру – можна погодити це за окремим проектом», - зазначив Ломако.
Протягом доби 24 листопада армія РФ завдала чотири ракетні (попередньо) удари по території Чернігівської області. Про це повідомляє оперативне командування «Північ» на своїй сторінці у Facebook. Зокрема, один з них був зафіксований у Чернігові, інший — у селі Брусилів Киселівської громади. Ще один приліт ракети був у Мені. Внаслідок цього поранений місцевий житель та пошкоджений ангар. Четверта ракета впала у селі Старі Боровичі Сновської громади. В
Поліція шукає свідків ДТП, в якій 82-річний чоловік потрапив під колеса тролейбуса
Захисник з Чернігівщини Роман Пастушенко отримав відзнаку Головнокомандувача ЗСУ
86 вибухів: армія РФ з різних видів зброї обстріляла прикордонну Семенівку та п’ять сіл
На Чернігівщині в ДТП загинула водійка «Ауді»
25 Листопада 2024
10:00Росіяни завдали 4 ракетні удари по Чернігівщині
18 Листопада 2024
14:35Новейшие методики диагностики и лечения бесплодия у женщин
13:30Протягом тижня з прикордоння Чернігівщини евакуювалися 33 людини
12:1542 авіаудари за тиждень: Чаус про обстановку на прикордонні Чернігівщини
11:25На Чернігівщині в ДТП загинула водійка «Ауді»
10:45Як побороти залежність і повернутись до нормального життя?
10:22Захисник з Чернігівщини Роман Пастушенко отримав відзнаку Головнокомандувача ЗСУ
09:3086 вибухів: армія РФ з різних видів зброї обстріляла прикордонну Семенівку та п’ять сіл
17 Листопада 2024
14:20Что такое хостинг: краткое введение для начинающих
13:30У Чернігові попрощалися з бійцем 1-ї танкової бригади Олексієм Тепляковим, який загинув на фронті
12:20Морская тематика в живописи — особенности жанра
11:00Росіяни за добу атакували три прикордонні громади Чернігівщини
10:00Плазмовий телевізор: девайс із безліччю можливостей
16 Листопада 2024
12:40Что подарить ребенку на Рождество
11:40У потрійній ДТП на Чернігівщині загинув 66-річний чоловік. ФОТО
10:30Система резервного живлення - чому це кращий вибір за генератор?
15 Листопада 2024
19:54Футболка як незамінний елемент чоловічого гардероба
17:25Чернігівський медичний центр сучасної онкології отримав другий лінійний прискорювач
16:13Современный балкон под ключ – остекление по доступной цене
15:45Поліція шукає свідків ДТП, в якій 82-річний чоловік потрапив під колеса тролейбуса
15:29Как выбрать газовый гриль для дома
15:221-ша окрема танкова Сіверська бригада отримала дрони та зарядні станції для від громади Чернігова
14:55AutoFort: надежный сервис для поиска и бронирования автобусных билетов
14:38У Чернігові відкрили центр соціально-психологічної допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства
14:08Казкова помада Flower Knows: секрет популярності
Дивитися більше новинБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні