Розробка сайту 4side development
Меню
logo

Виглядає як дешевий ремонт на ментальному рівні 90-х: активісти про проекти реконструкції Алеї героїв і ремонту Валу

Виглядає як дешевий ремонт на ментальному рівні 90-х: активісти про проекти реконструкції Алеї героїв і ремонту Валу
2466 4 Грудня 2017

Вже декілька днів активісти і небайдужі чернігівці обговорюють проекти реконструкції Алеї героїв та капітального ремонту Валу у Чернігові.

 

Як відомо, 8 грудня у Чернігові відбудуться громадські слухання з цього приводу.

 

Хоча, до прикладу, проект капітального ремонту Валу вже погоджений Міністерством культури, а на Алеї герої почали встановлювати фонтани.

 

Чернігівці, які збираються взяти в них участь, діляться своїми враженнями від запропонованих владою проектів у мережі Facebook.

 

Еко-активіст Сергій Безбородько розкритикував проект капітального ремонту Валу.

«Він поганий. Естетично, концептуально. Виглядає як дешевий ремонт з використанням типових рішень і типових матеріалів. На Валу так не можна. Це місце в Чернігові - головна визначна пам'ятка і потенційно вона повинна залучати і затримувати туристів, про яких ми так багато говоримо.

 

Нам пропонують черговий типовий фонтан з рожевим підсвічуванням. Такий можна зустріти в деяких київських житлових комлексах. Якщо пошукати в гуглі - знайдемо сотні таких же. Різнобарвний дитячий майданчик. Такі зараз майже в кожному дворі міста. Потрібен ще однин? Сходи, що ведуть в нікуди в місці, яке не використовується. Найгірший з можливих варіантів велопарковки», - написав Безбородько.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РЕМОНТ ВАЛУ У ЧЕРНІГОВІ: СТАРОДАВНІЙ МУР ТА ДЕКОРАТИВНА ВОДОЙМА У ВИГЛЯДІ ДЕСНИ

 

 Чернігівець Станіслав Іващенко оприлюднив список пропозицій по зміні проекту капітального ремонту Валу, який складається з 13 пунктів.

Серед головних зауважень – пропонується відмовитися від ідеї огородження недобудови будинку дворянських зібрань.

 

«Незалежно від того, яке рішення ухвалить суд, найімовірніша доля цього довгобуду - це демонтаж, оскільки ця конструкція надто довго перебувала під впливом природних сил і на сьогоднішній день навряд може бути добудованою. Таким чином, пропонований проектом паркан є марнуванням грошей і лише сприяє консервуванню проблеми, а не її вирішенню», - зазначається в дописі.

Звертається увага і на недоцільність будівництва дерев’яних сходів до тильної сторони Колегіуму.

 

«По-перше, потік пішоходів у тій зоні вкрай маленький. По-друге, пропонується звести сходи в “нікуди”.

 

За проектом, вони мають вести до зеленої зони, але жодного брукування цієї галявини проект не передбачає, адже за сходами територія ремонту завершується. Таким чином, сходи лише сприятимуть витоптуванню галявини між Колегіумом та архівом, а відсутність будь-якого твердого покриття призведе до того, що після двох-трьох днів дощів на витоптаній ділянці почнуть утворюватись калюжі і багно.

 

По-третє, вони є абсолютно непотрібними і суперечать концепції безбар’єрності міста. У цьому місці вже є похилий підйом в напрямку держархіву, який є дружнім для людей з обмеженими можливостями, мам з дитячими візочками та велосипедистів, чого не скажеш про ці сходи».

 

Окрім цього, пропонується запропонувати інший проект дитячого майданчика «адже поточний проект не вписується в атмосферу заповідника “Чернігів Стародавній” через його “штучний” вигляд та занадто яскраві, кислотні кольори».

 

Також пропонується відмовитися від ідеї штучної водойми через те, що вона фактично перекриває доступ до макета древнього Чернігова.

Вказується і на поганий варіант велопарковки, адже «паркування за переднє колесо є найнебезпечнішим, адже велосипед легко відчепити від колеса».

Що ж до фонтана, то пропонується змінити його дизайн, «оскільки пропонований проект є надто розповсюдженим по всій Україні. Історична частина Чернігова заслуговує на оригінальне рішення для таких декоративних інфраструктурних елементів».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СТАЛО ВІДОМО, КОЛИ ВІДБУДУТЬСЯ ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ З ПРИВОДУ ДОЛІ ВАЛУ ТА АЛЕЇ ГЕРОЇВ

 

Архітектор Галина Уголева має зауваження і до запропонованого проекта реконструкції Алеї героїв.

 

«Ідея алеї вишиванки надала б новий сенс Привокзальному парку або алейці перед облрадою. Але Алея Героїв це унікальне і дорогоцінне по своїй геолокації місце. Це не просто парк, де немає особливих смислових навантажень і якому можна так просто нав'язати нову ідею.

 

Це майже центр суспільного життя міста, з уже сформованими домінантами (Катерининський собор і вісь між ним і Красною площею), центрами тяжіння (поруч ресторанна вулиця, вид на Київську дорогу, пам'ятник чорнобильцям і борцям за свободу України) і численними заходами (Зелена сцена) і різними фестивалями. Також це транзитна зона між історичними, культурними і адміністративними будівлями (Драмеатр, Філармонія, Історичний факультет, обласна адміністрація) і.т.д. Тобто рівень смислів, функцій і асоціацій у цього місця зашкалює насправді.

 

Тут би просто зробити якісний простір, а також врахувати потреби всіх категорій населення, відпочиваючих там. Але пропонований проект зроблений дуже просто, на ментальному рівні дев'яностих. Ми бачимо просто п'ять кіл на одній осі і три типових фонтани», - написала вона.  

«Що стосується орнаментів вишиванок, представлених у проекті, то вони не тільки не мають ніякого відношення до чернігівської вишивки, але й не є взагалі українськими автентичними візерунками. Їх стилістика нагадує поширені в кінці 19 ст. схеми для вишивань, які додавалися в якості заохочувального бонусу для дешевого мила / одеколону московської фабрики Генріха Брокара», - додала Уголева.

«У проектній діяльності мені доводилося трохи стикатися з викладанням візерунків з плитки. Це дуже складний і кропіткий процес навіть для невеликого обсягу і простих геометричних візерунків. У проекті ж пропонується викласти досить складний криволінійний візерунок в радіальної розкладці. З типових трапецієподібних плиточок п'яти типорозмірів. Те, що я побачила у проекті - це імітація схеми. Просте накладення малюнка на нереалістичну розкладку плитки. Можливо, в результаті цю ідею спростять до малюнка поверх плитки», - вважає архітектора.

 

Нагадаємо, громадські слухання з обговорення проектів реконструкції Алеї Героїв та капітального ремонту нижньої частини Валу відбудуться 8 грудня о 17 годині в приміщенні Деснянської районної ради.

 

Як повідомив раніше заступник міського голови Олександр Ломако, проведення тендеру на будівництво фонтанів на Алеї героїв не завадить внести зміни у вже ухвалений раніше проект реконструкції.

 

Складніша ситуація із капітальним ремонтом нижньої частини Валу, бо проект вже був схвалений Міністерством культури.

 

«Якщо громадські слухання приймуть рішення чогось не будувати з того, що вже заплановано(найбільше чернігівцям не сподобалась ідея встановлення паркану поблизу будівлі Дворянських зібрань у стилістиці давноруських оборонних укріплень, ред..) – нас за це ніхто не покарає. Якщо ж запропонують встановити, умовно, скульптуру – можна погодити це за окремим проектом», - зазначив Ломако. 

Коментарі
Читайте також Cуспільство

204 20:30

100-річну альтанку на Болдиних горах немає кому відремонтувати. ВІДЕО

1493 17:43

Носівчанка Єфросинія Кухар відзначила свій 105-річний ювілей. ФОТО

2356 16:24

Сьогодні у Чернігові встановлено температурний рекорд

3715 16:06

Перевізники погрожують скорочувати кількість автобусів на маршрутах

343 15:45

Добровільно чи примусово: селяни вийшли на акцію протесту

342 15:34

Дорого до Києва: вартість проїзду знову росте. ВІДЕО

853 15:04

Коли дитині холодно: лікарі розповіли про комфортну температуру. ФОТО

798 14:50

На в'їзді до Чернігова заблоковано рух транспорту

444 14:15

Неймовірне поруч: початок вулиці Леніна, 1950-ті

271 13:44

У Чернігові сезон захворюваності на грип та ГРВІ вже почався

157 13:29

В онкодиспансері 19 жовтня традиційно пройде «День відкритих дверей»

4249 13:00

Чернігівці просять навести порядок з міськими маршрутками

2025 12:44

Синоптик розповіла, коли чернігівцям чекати похолодання

907 12:30

На Ічнянщині місцеві жителі розшукують тварин, які втекли від вибухів. ВІДЕО

131 12:09

Стань кращою версією себе разом із Батьківщиною Молодою. ВІДЕО

336 11:50

На П'яти кутах будуть переробляти коло через скарги водіїв?

2012 11:13

Шахраї «допомогають» збирати кошти на лікування маленького чернігівця

142 10:57

Відсьогодні за перевищення швидкості вже штрафуватимуть

425 10:14

У Чернігові Пункт тимчасової перетримки тварин поки не прийматиме котів

135 10:04

Оперативна інформація щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на території 6 арсеналу. ФОТО

8326 09:01

Стало відомо, коли в Чернігові увімкнуть опалення

1656 15 Жовтня 2018

Незабаром у Чернігові буде «Мозгобойня»

644 15 Жовтня 2018

На Красній площі проходить виставка військової техніки. ФОТОрепортаж

2352 15 Жовтня 2018

«Бебі-бокси» не для всіх: стало відомо, для кого не передбачено «пакунок малюка»

Не пропустіть Всi новини

100-річну альтанку на Болдиних горах немає кому відремонтува...

Носівчанка Єфросинія Кухар відзначила свій 105-річний ювілей...

У Сосницькому районі затримали інспектора рибоохоронного пат...

На Чернігівщині у власному будинку згорів 55-річний чоловік....

Сьогодні у Чернігові встановлено температурний рекорд...