Рус Укр
Вівторок, Липень 01, 2025 Редакція Реклама

Українську владу розкритикували через неефективне розслідування «справи Майдану»

Українську владу розкритикували через неефективне розслідування «справи Майдану»
19 Лютого 2019 3698

Amnesty International розкритикувала українську владу через неефективне розслідування «справи Майдану», повідомляє ТСН.

 

Українська влада не змогла домогтися справедливості для всіх жертв силовиків під час Євромайдану 2013-2014 років.

 

Правозахисники заявили, що за 5 років немає жодного відчутного прогресу у розслідуваннях.

 

Про це йдеться у заяві Amnesty International в п'яту річницю розстрілів протестувальників на вулиці Інститутській в Києві.

 

«Масштаб порушень прав людини, скоєних під час Євромайдану, був далеко за межами того, з чим могла впоратися українська система кримінального судочинства, не кажучи вже про її загальну неефективність. Більше того, система чинила опір і перешкоджала правосуддю замість того, щоб притягти до відповідальності в судовому порядку колишніх і нинішніх співробітників правоохоронних органів, відповідальних за розстріли протестувальників», - заявив старший директор офісу генерального секретаря Amnesty International Колм О’Куанахайн під час свого візиту до Києва.

 

На думку О’Куанахайна, п'ять років - це більш ніж довгий термін з точки зору відновлення справедливості.

 

«Для більшості жертв, які постраждали від рук української поліції, справедливість як і раніше не доступна. Політики давали гучні обіцянки, виголошували гучні слова, але час і факти говорять самі за себе. Доти, поки всі відповідальні, включаючи тих, хто віддавали накази, не будуть притягнуті до відповідальності, справедливість не буде відновлено», - додав він.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СЬОГОДНІ – П'ЯТА РІЧНИЦЯ РОЗСТРІЛІВ НА МАЙДАНІ

 

За даними Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури, станом на кінець 2018 року слідством встановлено 441 підозрюваного у причетності до злочинів проти учасників протестних акцій, зокрема, до масових вбивств. Як зазначається, під час протестів були вбиті понад 100 людей. Більшість із підозрюваних були працівниками правоохоронних органів, а також чиновниками міської адміністрації, прокурорами та суддями. До суду було направлено справи 288 осіб; у 52 справах були ухвалені судові рішення, зокрема, винесено 48 вироків, дев'ять із них встановлюють покарання у вигляді позбавлення волі і жоден не стосується колишніх представників правоохоронних органів.

 

«Через рік після подій ми опублікували звіт «Україна: рік після Майдану - з правосуддям затягують, в правосудді відмовляють». Через п'ять років після Євромайдану назва все ще точно відображає реальність. Це ганьба і звинувачення на адресу української системи кримінального судочинства», - заявив О’Куанахан.

 

Amnesty International закликала українську владу цілком сприяти ефективному розслідуванню порушень прав людини, скоєних під час Євромайдану, включаючи побиття і вбивства.

 

«Влада повинна захистити слідчих від політичного тиску і надати їм ресурси і повноваження, необхідні для виконання їхніх завдань, зокрема, можливості здійснити слідчий експеримент із відтворенням подій під час розстрілу маніфестантів 18-20 лютого 2014 року. Обіцянки були зроблені, сильні слова представниками влади були сказані, але час і факти говорять самі за себе. Правосуддя досі немає. Поки всі злочинці не будуть притягнуті до відповідальності, справедливість не буде встановлено», - додав старший директор.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЧЕРНІГІВЦІВ ЗАПРОШУЮТЬ НА ВИСТАВКУ МАРІАННИ ХАРДІ «ОБЛИЧЧЯ РЕВОЛЮЦІЇ»

 

Його думку також поділяють низка національних та міжнародних організацій, зокрема, Центр громадянських свобод, ініціатива Євромайдан SOS.

 

«Ми змушені констатувати, що управління спеціальних розслідувань, яке виконує роль координаційного центру у справах Майдану, фактично розвалюється через суперечності законодавства, недостатнє забезпечення та конфлікт із керівництвом генпрокуратури. До цього ж у низці справ Майдану відбуваються зловживання зі сторони суддів, які ігнорує Вища рада правосуддя. Попри увесь пафос високопосадовців щодо «найрезонанснішої справи незалежної України», треба сказати відверто. Без залучення міжнародного елементу як у процес розслідування, так і в судовий розгляд, ми не зможемо добитися встановлення усіх винних у цих злочинах та притягнення їх до відповідальності», - вважає голова правління ЦГС Олександра Матвійчук.

 

Нагадаємо, п’ять років тому, в ніч проти 19 лютого 2014 року, розпочалися найкривавіші протистояння під час Революції гідності, коли загони «Беркуту» вирішили розпочати штурм наметового містечка.

 

Тоді на вже заповнений Революцією гідності Майдан Незалежності заїхали танки з черговими загонами силовиків, які стримували українців гранатами та вогнепальною зброєю, доки народ очікував зміни чинного режиму в країні. Головпоштамт та комітет Держтелерадіо став місцем схову для протестувальників. Горів Будинок профспілок.

 

Після 17-годинного штурму Майдану громадян підтримали військові підкріплення зі Львова та «сотня» з Тернополя. Ранок 19 лютого для усіх став ранком «після пекла». Число жертв склало 25 людей. У країні вперше заговорили про антитерористичну операцію.

Коментарі

Топ-новини

Росіяни FPV-дронами атакували село в Семенівській громаді: згорів будинок старости. ФОТО

Вдень 11 квітня росіяни атакували село у Семенівській громаді, яке менше ніж за 10 кілометрів від кордону з РФ.   Про це повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у своєму каналі в Telegram.   ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РОСІЯНИ БПЛА АТАКУВАЛИ СЕЛО В НОВГОРОД-СІВЕРСЬКОМУ РАЙОНІ: ПОШКОДЖЕНЕ СІЛЬГОСППІДПРИЄМСТВО ТА ДИТЯЧИЙ МАЙДАНЧИК   «Внаслідок влучання сталася пожежа. Знищений будинок. Це була домівка старости села», – йдеться в

Останні новини

Всі новини

11 Квітня 2025

16:09

Росіяни FPV-дронами атакували село в Семенівській громаді: згорів будинок старости. ФОТО

12:25

Особливості безболісної лазерної епіляції

11:36

У Сновську у місцевого жителя поліція вилучила танковий кулемет. ФОТО

11:00

Проверка на полиграфе в Украине — точные ответы от Detector

10:19

У Прилуках рятувальники визволили цуценя, яке застрягло поміж бетонних плит

09:35

Поліція повідомила про підозру чернігівці, яка вербувала жінок з інвалідністю укласти фіктивні шлюби

09:00

Як обрати спорядження для ідеального туристичного походу: корисні поради та рекомендації

08:22

На Чернігівщині з 11 квітня на трьох ділянках автодоріг запрацюють TruCAM

07:45

У Чернігові 11 квітня зафіксували температурний рекорд, який тримався 60 років

10 Квітня 2025

13:25

5 причин, чому лофери замінили підбори в офісному стилі українських жінок

12:15

Зима не відступає: на Чернігівщині в ніч на 11 квітня прогнозують заморозки

11:55

Як відновити старі меблі, щоб вони виглядали як нові?

11:30

На Корюківщині у місцевого жителя вилучили ручну гранату з запалом

10:25

На Чернігівщині сапери виявили та знешкодили артилерійський снаряд. ФОТО

09:48

Выбираем идеальный наряд от Parosh: советы по стилю и сочетаниям

09:25

У Прилуках водій в стані наркотичного сп’яніння на легковику збив велосипедиста, останнього шпиталізували. ФОТО

08:22

У Чернігові відбулася 44-та (позачергова) сесія міськради: які питання розглянули

07:55

Аренда VPS серверов: как выбрать оптимальный вариант

07:35

На Чернігівщині чотирьох людей притягнули до відповідальності за незаконний збір березового соку

9 Квітня 2025

15:29

Росіяни БпЛА атакували село в Новгород-Сіверському районі: пошкоджене сільгосппідприємство та дитячий майданчик

14:45

З чим поєднувати вишиту сорочку чоловіку: образи на кожен день та на свята

14:16

На Чернігівщині вночі 10 квітня прогнозують сильні заморозки, а вдень – посилення вітру

13:23

Жителька Чернігівщини відсвяткувала 100-літній ювілей

13:00

Дизайн проект квартири - ціна питання та що впливає на кошторис?

12:23

На Чернігівщині у Ладанському ліцеї доукомплектували осередок «Захисту України»

Дивитися більше новин

Відеосюжети

Всі відео
Без електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з РФ ВІДЕО
14 Жовтня 2024

Без електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з

На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська ВІДЕО
5 Жовтня 2024

На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська

Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею ВІДЕО
16 Серпня 2024

Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею

 Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у серпні 2023-го
22 Квітня 2024

Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у

Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку людей – БФ «Надія»
16 Квітня 2024

Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку

«Батьківщина» не підтримала насильницьку мобілізацію
12 Квітня 2024

«Батьківщина» не підтримала насильницьку

У Чернігові п’яний водій намагався втекти від патрульних
7 Березня 2024

У Чернігові п’яний водій намагався втекти від

«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний законопроєкт уже в парламент
7 Березня 2024

«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний

З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів ВІДЕО
21 Лютого 2024

З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів

У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи ВІДЕО
5 Лютого 2024

У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи

БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів ВІДЕО
22 Січня 2024

БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів

 Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні Чернігівщини
19 Січня 2024

Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні

Дивитися більше відео