Рус Укр
Четвер, Грудень 07, 2023 Редакція Реклама

«Чотирилапі» на службі: історія поліцейського собаки Бакса. ФОТО

«Чотирилапі» на службі: історія поліцейського собаки Бакса. ФОТО
28 Липня 2019 4701

У кінологічному центрі ГУНП в Чернігівській області 27 службових собак, що спеціалізуються за різними напрямками підготовки.

 

Кожен з них своїми здобутками заслужив горду назву поліцейського собаки.

 

Про це Високому Валу повідомили у Секторі комунікації поліції Чернігівської області.

 

Один із найуспішніших розшуковців кінологічного центру – німецька вівчарка Бакс. За сім років своєї служби пес неодноразово знаходив безвісти зниклих осіб та встановлював правопорушників, що втікали з місця скоєння злочину.

 

«Талановитий пес – талановитий у всьому» - молодший інспектор-кінолог Дмитро Страдомський.

 

 

Дмитро Страдомський виховував Бакса та готував до служби в правоохоронних органах майже з його народження. Його хист до пошуку, був одразу помічений хазяїном. Змалечку улюбленою іграшкою пса був м’ячик. Дмитро його ховав, а Бакс починав винюхувати слід своєї забавки і одразу ж знаходив.

 

 

Потім для вухастого почалися реальні тренування. Перед ним клали п’ять предметів для улову запаху. Потім їх розкладали у схованки в різних місцях. На першому етапі цими предметами були п’ять шматків м’яса. Невдовзі тренер замінив смаколики іншими джерелами запаху, менш виразного і не такого звабливого для собаки. Завдання поступово ускладнювалося: кілька різних запахів, нижчої інтенсивності, у місцях, де увагу Бакса відвертали сторонні запахи…

 

Проте завдання для молодої вівчарки не було складним. Пес завжди справлявся з ним впевнено, і до того ж щоразу швидше. В 11-місячному віці «чотирилапий поліцейський» вже був повністю готовий заступити на перше своє чергування у складі слідчо-оперативної групи.

 

У 2016 році Бакс затримав одного з правопорушників, що заволоділи автомобілем. Двох з них поліція затримала на місці, але виявилось, що викрадачів було троє. Вухастий взяв слід від килимка для ніг в автівці і одразу ж ринув за втікачем. Невдовзі Бакс натрапив на нього в одному з автокооперативів і був готовий впіймати бігуна. Але навкруги були інші люди, тому інспектор не віддав команду для затримання.

 

Бакс продовжував переслідувати злочинця, добігли аж до поля з кукурудзою. Втікач спробував сховатися у високих заростях. Але пес почав скалитись і рватись в бік поля. Це мало настільки загрозливий вигляд, що зловмисник вирішив не ризикувати. Він підвівся з піднятими руками та закричав -  «я здаюся!».

 

ЧИТАТИ ТАКОЖ: ДО ЧЕРНІГІВСЬКОГО КІНОЛОГІЧНОГО ЦЕНТРУ ВПЕРШЕ ЗАВІТАЛИ ВИХОВАНЦІ ДИТЯЧОГО САДОЧКУ №17. ФОТО

 

 

В червні цього року Бакс знайшов чоловіка, який обікрав сарай одного містянина. До приміщення незграбний правопорушник проник через вікно, яке розбив і поранився. Пес привів поліцію прямо до помешкання крадія по запаху крові.

 

Пес-розшуківець відомий не тільки успіхами в роботі, але і має нагороду ІІІ ступеня зі всеукраїнських змагань. Він здобув її за успішне виконання комплексу вправ у Першому чемпіонаті Національної поліції України з багатоборства кінологів. Хазяїн Бакса зі своїм вихованцем змагалися з-поміж 24 кінологів зі службовими собаками з усіх областей.

 

 

«Бакс – улюбленець всіх поліцейських Чернігівського відділу поліції» - слідчий Аліна Риндя.

 

 

Виїзд на місце події разом з Баксом завжди починається з радісної зустрічі, він обожнює працювати з поліцейськими і залюбки приймає пестощі. Пес завжди готовий до виконання завдань і чітко відрізняє роботу від гри. Бакс – професіонал і майстер пошуку – зазначила Аліна Риндя.

 

Хазяїн улюбленця чернігівських поліцейських -  Дмитро Страдомський - пишається успіхами та здобутками свого вихованця. Він впевнений, що Бакс допоможе в розкритті ще багатьох злочинів, а його кар’єра  в самому розквіті.

 

 

Коментарі

Топ-новини

Виглядає бездоганно: у Чернігові повністю відновили пологовий будинок, який постраждав від російських обстрілів

Відновлений пологовий будинок у Чернігові, який став жертвою ракетних атак з боку Росії, тепер виглядає бездоганно.   Нагадаємо, під час окупації частини Чернігівщини фасад медичного закладу, його внутрішні приміщення, вікна та дах постраждали від вибухів.  Попри щоденні обстріли та облогу міста, медичний заклад продовжував функціонувати та приймати породіль, демонструючи величезний героїзм.   ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ШУКАТИМУТЬ ДОНОРІВ: У ЧЕРНІГОВІ ОГОЛОСИЛИ ТЕНДЕР НА МАЙЖЕ 80

Останні новини

Всі новини

7 Грудня 2023

11:18

Зеленський вручив сертифікати на квартири матері Олександра Мацієвського та комбригу Леоніду Ході

10:52

На Чернігівщині легковик врізався в придорожнє дерево: водій загинув на місці

10:15

На Чернігівщині «швидка» застрягла в заметі. ФОТОфакт

09:28

2 авіаційні та 19 мінометних ударів: росіяни за добу атакували три громади в прикордонні Чернігівщини

6 Грудня 2023

17:25

Чернігів отримав 10 пасажирських автобусів від латвійських партнерів

16:30

Виглядає бездоганно: у Чернігові повністю відновили пологовий будинок, який постраждав від російських обстрілів

15:18

На Чернігівщині поліцейські допомогли водію фури вибратися зі снігового замета

14:14

Росіяни з дрона атакували автомобіль старости одного з сіл Новгород-Сіверського району

13:30

З авіації, мінометів, артилерії та гранатометів: росіяни обстріляли дві громади в прикордонні Чернігівщини

12:20

Понад 48 мільйонів гривень на ремонт: на Чернігівщині добудовуватимуть мости та лагодитимуть об'їзди

11:19

У Чернігівській політехніці зібрали майже 70 тисяч гривень під час благодійного аукціону

10:17

У Прилуках затримали наркозбувача

09:20

У Чернігові врятували двох лебедів з «крижаної пастки». ФОТОфакт

5 Грудня 2023

18:30

Як зробити правильний вибір інструментів для ремонту автомобіля?

16:27

Місце концентрації ДТП: у Чернігові на перехресті вулиць Софії Русової та Пʼятницької встановили світлофор

16:00

Фидерные удочки для дальних забросов: как выбрать лучшую

15:18

До громад Чернігівщині надійшло 13 нових шкільних автобусів

14:25

У Чернігові 6 грудня Святий Миколай їздитиме у тролейбусах та вітатиме містян зі святом

13:30

Шукатимуть донорів: у Чернігові оголосили тендер на майже 80 млн гривень на ремонт 19-ї школи

12:45

У Чернігові запрацювала нова клінінгова компанія «Чистенько»

12:19

Відтепер споживачам Чернігівщини газ розподіляє обласна філія «Газмережі»: що зміниться

11:52

Samsung Galaxy A04e багатофункціональний пристрій за доступною ціною

11:22

Хотів дошкулити колишній: у Чернігові чоловік викликав поліцію на жінку

10:15

44 приходи: армія РФ з артилерії та мінометів атакувала дві прикордонні громади Чернігівщини

09:50

Суші-сети в Тернополі: набори суші з доставкою додому

Дивитися більше новин

Відеосюжети

Всі відео
«День у Медійній Студії «MICS 4U»
3 Серпня 2023

«День у Медійній Студії «MICS

Завод у Шестовиці: чи не залишиться Киїнська ТГ без інвестицій і в кого на голові шапка горить
19 Липня 2023

Завод у Шестовиці: чи не залишиться Киїнська ТГ без інвестицій і в кого на голові шапка

Залужний відвідав командування ЗСУ на північному напрямку ВІДЕО
28 Червня 2023

Залужний відвідав командування ЗСУ на північному напрямку

Чернігівська команда «Батьківщини» долучилася до допомоги лікарням Донбасу ВІДЕО
31 Травня 2023

Чернігівська команда «Батьківщини» долучилася до допомоги лікарням Донбасу

На трасі Київ-Чернігів патрульні допомогли загасити вогонь: пожежа могла перекинутися на хати
29 Травня 2023

На трасі Київ-Чернігів патрульні допомогли загасити вогонь: пожежа могла перекинутися на

У Чернігові провели «Свято вишиванки» ВІДЕО
20 Травня 2023

У Чернігові провели «Свято вишиванки»

Маніпулятивні відео у соціальних мережах: які наративи поширюють та як працюють
8 Травня 2023

Маніпулятивні відео у соціальних мережах: які наративи поширюють та як

Шахраї, які прикриваються волонтерством: як виявити зловмисників
25 Квітня 2023

Шахраї, які прикриваються волонтерством: як виявити

Молодь Чернігівщини навчатимуть створювати власний медіа-контент: відкрита реєстрація учасників
20 Квітня 2023

Молодь Чернігівщини навчатимуть створювати власний медіа-контент: відкрита реєстрація

БФ молодіжної ініціативи «Надія» продовжує реалізацію масштабної гуманітарної місії на сході України
14 Квітня 2023

БФ молодіжної ініціативи «Надія» продовжує реалізацію масштабної гуманітарної місії на сході

Військові показали уламки «шахеда», збитого на Чернігівщині ВІДЕО
28 Березня 2023

Військові показали уламки «шахеда», збитого на Чернігівщині

Як бійці ЗСУ захищають небо Чернігівщини від атак іранських «Шахедів». ВІДЕО, ФОТО
14 Березня 2023

Як бійці ЗСУ захищають небо Чернігівщини від атак іранських «Шахедів». ВІДЕО,

Дивитися більше відео