Рус Укр
Понеділок, Листопад 25, 2024 Редакція Реклама

Види пряжі для в'язання спицями

Види пряжі для в'язання спицями
18 Листопада 2021 7374

Вибір матеріалу завжди буде актуальним питанням для будь-якої рукодільниці. Від цього залежить практично все: краса, якість і довговічність виробу. Пряжа для в'язання спицями https://shop.tk-furnitura.com.ua/catalog/pryaja_vse_dlya_vyazannya/ теж має свої нюанси, в яких потрібно розібратися, щоб придбати високоякісний варіант для створення хороших виробів.

 

 

Види пряжі для в'язання спицями

 

Матеріали для рукоділля ділять на такі групи з урахуванням пори року:


  • Всесезонні нитки. Найбільша категорія, що включає натуральну, синтетичну пряжу і її фасонні різновиди — стрічки, рюші, варіанти з паєтками. 


 • Зимові нитки для в'язання. Фото і назви матеріалів, що використовуються при створенні шапок, шарфів, джемперів, шкарпеток та інших виробів, можна знайти на профільних ресурсах. До них відносяться шерсть, ангора, мохер, Кашемір, альпака і деякі синтетичні волокна (акрил, поліестер).


 • Літня пряжа. Ці види ниток для в'язання виготовляються з натуральних матеріалів — бавовни, бамбука, шовку, їх комбінацій з синтетикою. З такої пряжі в'яжуть топи, сарафани, легкі сукні, головні убори, Дитячий одяг та аксесуари.

 

Існує чотири основні категорії ниток в залежності від матеріалів, використаних для їх виробництва.

 

Натуральна пряжа рослинного походження:


• Бавовняний. Її волокна відрізняються гігієнічністю, зносостійкістю, стійкістю до миючих засобів. Як виглядають нитки для в'язання, виготовлені з бавовни? Вони щільні, м'які, пухнасті, невеликої товщини. Бавовняні вироби приємні в шкарпетці, практичні, не втрачають колір після прань і дії сонячних променів. Серед їх недоліків-схильність до усадки, появи заломів, довгий висихання.


• Лляний. Опис пряжі з льону включає такі переваги, як хороший повітрообмін і пропускання вологи. Це робить лляні вироби популярними в літній час, незважаючи на їх жорсткість, помітну вагу і постійна поява заломів.


• Конопляна і джутова. Для виробництва цих видів пряжі використовуються стебла конопель і джут, що відноситься до сімейства липових. Міцні і довговічні, матеріали частіше використовуються виробництві аксесуарів і нетекстильної промисловості.


Натуральна пряжа тваринного походження:


• Вовняний. Назва пряжі говорить за себе: для її отримання використовується зістрижена овеча шерсть. Також сировиною може бути шерсть верблюдів.


Головна характеристика вовняних волокон-товщина. Чим вона менше, тим більш ніжним стає матеріал. Вовняні нитки еластичні, пружні, гігроскопічні, повітропроникні. Вироби з них зігрівають, мають цілющі властивості, є простими в догляд. Але при використанні матеріалу низької якості вони можуть бути жорсткими, колючими.


• Мохеровий. До складу пряжі входить шерсть породистих кіз, відома як надзвичайно теплий природний матеріал, і штучні волокна. Таке поєднання робить нитки міцними: волокна мохеру розпадаються і потребують сильної фіксації.


Мохерова пряжа легко стирається, забарвлюється, є м'якою і тактильно приємною.


• Альпаковая. Назва ниток для в'язання походить від альпаки — лами, шерсть якої є сировиною для дорогого матеріалу. Волокна в чистому вигляді відрізняються жорсткістю і самостійно майже не застосовуються. Виробники комбінують їх з шерстю звичайних овець або мериноса, акрилом. У такому поєднанні матеріал стає дуже теплим і ніжним.


• Кашеміровий. Описи пряжі, в'язання з якої відрізняються оригінальним зовнішнім виглядом, вказують використання у виробництві підшерстя гірських кіз. Цей матеріал визнаний найдорожчим, містить в собі крім козячої вовни вовняні волокна іншого походження.

 

Переваги кашемірових виробів-м'якість, затишність, невелика вага. Вони значно легше вовняного одягу, адже волокна матеріалу тонкі і порожнисті.


• Ангорський. Склад ниток для в'язання — пух породистих кроликів в поєднанні з шерстю овець, мериноса або синтетичними волокнами. Теплі і ніжні, вироби з цього матеріалу дуже популярні серед дітей. Але важливо пам'ятати, що зі збільшенням відсотка вмісту ангори в матеріалі одяг буде сильніше обсипатися і швидше втрачати привабливість через звалювання ниток.


Складність у догляді - ще один недолік. Не можна допускати попадання на одяг вологи, довгого контакту з прямими сонячними променями. Прання таких виробів заборонена. Усувати забруднення можна тільки шляхом щадить професійної хімічної чистки.


• Шовковий. Тонкі, міцні, приємні на дотик волокна матеріалу відрізняються пружністю, стійкістю до деформацій, гігроскопічністю. Вони з легкістю фарбуються в різні кольори. При цьому матеріал дуже вимогливий до умов експлуатації: він руйнується при впливі сонячних променів, лужних розчинів на основі мила або прального порошку. Більш практичними вважаються штучні нитки, які візуально практично не мають відмінностей і часто використовуються для виготовлення в'язаних виробів.

 

Штучна пряжа на основі целюлозних волокон:


• Віскозний. В основі цього матеріалу-рідкі розчини природної целюлози, отримані з хвойної деревини, рослинних стебел. Його властивості максимально схожі з властивостями бавовни: нитки віскози відмінно вбирають вологу, забезпечують повітрообмін, є м'якими, приємними тактильно. Однак віскозні вироби швидко деформуються після прань і висушувань, витягуються і втрачають первісний вигляд.


• Бамбуковий. Матеріал виробляється з деревини бамбука і за характеристиками нагадують шовкову пряжу. Він може застосовуватися самостійно або в комбінації з бавовною, вовною, синтетичними волокнами.

 

До його переваг відносяться міцність, практичність, довговічність. Завдяки високій пористості ниток такі вироби швидко поглинають і випаровують вологу. Бамбуковий одяг незамінний в жаркий період, забезпечуючи прохолоду, запобігаючи роздратування і володіючи антимікробними властивостями.

 

Синтетична пряжа:

 

Акрилова, нейлонова, поліестерова, мікрофіброва, люрексова — ось лише невеликий перелік штучної пряжі, представленої сучасними виробниками. Мають зовнішню схожість з натуральними рослинними і тваринами волокнами, синтетичні нитки мають ряд конкурентних переваг:


- Стійкість до фізичних і хімічних впливів.
- Простота фарбування.
- Тривалий експлуатаційний період.
- Підтримка форми.
- Простота в догляді.

 

Часто штучні матеріали комбінуються з природними, посилюючи достоїнства один одного і роблячи Одяг, аксесуари зручними і практичними.

 

Особливості вибору пряжі

 

При покупці пряжі дуже важливо звертати увагу на картку товару, там розміщуються практично всі необхідні показники: товщина нитки, її довжина в мотку, розмір спиць, якими потрібно в'язати, і власне, призначення цієї пряжі. Якщо ви в'яжете за певною схемою, вам повинно бути відомо, скільки матеріалу знадобитися в процесі, і який номер спиць буде використовуватися (це все повинно бути зазначено в схемі). Перед покупкою варто звірити показники в схемі і на картці, тоді ви позбавите себе від безлічі проблем.

 

В'язані вироби не втрачають своєї актуальності. Для того, щоб вони прослужили довгий час і зберегли первісний вигляд, важливо використовувати тільки якісні матеріали. Широкий асортимент пряжі, і інструментів і аксесуарів для в'язання відомих виробників представлений в інтернет-магазині, де кожен зможе відшукати підходящий варіант.

 

Коментарі

Топ-новини

Останні новини

Всі новини

18 Листопада 2024

14:35

Новейшие методики диагностики и лечения бесплодия у женщин

13:30

Протягом тижня з прикордоння Чернігівщини евакуювалися 33 людини

12:15

42 авіаудари за тиждень: Чаус про обстановку на прикордонні Чернігівщини

11:25

На Чернігівщині в ДТП загинула водійка «Ауді»

10:45

Як побороти залежність і повернутись до нормального життя?

10:22

Захисник з Чернігівщини Роман Пастушенко отримав відзнаку Головнокомандувача ЗСУ

09:30

86 вибухів: армія РФ з різних видів зброї обстріляла прикордонну Семенівку та п’ять сіл

17 Листопада 2024

14:20

Что такое хостинг: краткое введение для начинающих

13:30

У Чернігові попрощалися з бійцем 1-ї танкової бригади Олексієм Тепляковим, який загинув на фронті

12:20

Морская тематика в живописи — особенности жанра

11:00

Росіяни за добу атакували три прикордонні громади Чернігівщини

10:00

Плазмовий телевізор: девайс із безліччю можливостей

16 Листопада 2024

12:40

Что подарить ребенку на Рождество

11:40

У потрійній ДТП на Чернігівщині загинув 66-річний чоловік. ФОТО

10:30

Система резервного живлення - чому це кращий вибір за генератор?

15 Листопада 2024

19:54

Футболка як незамінний елемент чоловічого гардероба

17:25

Чернігівський медичний центр сучасної онкології отримав другий лінійний прискорювач

16:13

Современный балкон под ключ – остекление по доступной цене

15:45

Поліція шукає свідків ДТП, в якій 82-річний чоловік потрапив під колеса тролейбуса

15:29

Как выбрать газовый гриль для дома

15:22

1-ша окрема танкова Сіверська бригада отримала дрони та зарядні станції для від громади Чернігова

14:55

AutoFort: надежный сервис для поиска и бронирования автобусных билетов

14:38

У Чернігові відкрили центр соціально-психологічної допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства

14:08

Казкова помада Flower Knows: секрет популярності

13:35

Понад 13 тисяч направлень на суспільно корисні роботи видали на Чернігівщині з початку року

Дивитися більше новин

Відеосюжети

Всі відео
Без електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з РФ ВІДЕО
14 Жовтня 2024

Без електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з

На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська ВІДЕО
5 Жовтня 2024

На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська

Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею ВІДЕО
16 Серпня 2024

Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею

 Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у серпні 2023-го
22 Квітня 2024

Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у

Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку людей – БФ «Надія»
16 Квітня 2024

Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку

«Батьківщина» не підтримала насильницьку мобілізацію
12 Квітня 2024

«Батьківщина» не підтримала насильницьку

У Чернігові п’яний водій намагався втекти від патрульних
7 Березня 2024

У Чернігові п’яний водій намагався втекти від

«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний законопроєкт уже в парламент
7 Березня 2024

«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний

З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів ВІДЕО
21 Лютого 2024

З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів

У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи ВІДЕО
5 Лютого 2024

У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи

БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів ВІДЕО
22 Січня 2024

БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів

 Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні Чернігівщини
19 Січня 2024

Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні

Дивитися більше відео