Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:Позиція*
Більшість жителів Чернігівщини дуже добре знає благодійний фонд «Поліський оберіг». 10 років пройшло відтоді, як команда фонду почала не словами, а добрими справами доводити свою небайдужість до людських проблем і показує, що чужої біди не буває.
За цей час допомогу від фонду отримали десятки тисяч людей: багатодітні родини, літні люди, жителі віддалених населених пунктів, люди з інвалідністю, важкохворі, лікарні, школи та дитячі садки. Але для засновника фонду Владислав Атрошенко цього недостатньо. На його думку, час вдихнути в роботу «Поліського оберегу» нове життя та розвивати нові ініціативи.
На варті життя та здоров’я людей
На святкування ювілею благодійного фонду зібралися десятки людей. Серед них – як волонтери, так і ті, хто сам отримував допомогу, а нині також входить до команди «Поліського оберегу» і допомагає іншим. Чимало з цих людей нині очолюють села та громади.
Голова Новобілоуської ТГ Дмитро Федоров познайомився з роботою фонду ще в 2012 році, коли працював у фельдшерсько-акушерському пункті.
«Тоді я саме став завідуючим фельдшерсько-акушерського пункту і з того часу до нас майже кожного року приїздили представники фонду. Лікарі проводили медичні обстеження, люди отримали можливість обстежитися у гінекологів, кардіологів, стоматологів... І скористатися сучасним обладнанням. Не у всіх є можливість їздити до районної лікарні і багато хто цього не робив. А завдяки медичній програмі фонду, виявили багато хвороб на ранніх стадіях, люди вчасно почали лікуватися», – згадав Дмитро Федоров.
Зараз селами області також проходить медична акція фонду, яку ініціював секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД АТРОШЕНКА ОТРИМАВ НОВОГО ГОЛОВУ ТА ПОДІЛИВСЯ ПЛАНАМИ НА 22 РІК. ФОТО
«Частинку свого серця віддали іншим людям»
Про кількість ремонтів, зроблених за допомогою «Поліського оберегу», не береться говорити навіть Владислав Атрошенко.
Проте їх чудово пам’ятають ті, кого покращення стосувалося напряму. Ріпкинський селищний голова Сергій Гарус каже: нині сучасні двері та вікна в дитячих садках здаються чимось буденним.
Проте ще 10 років тому це була величезна проблема, яку держава не хотіла чи не могла вирішувати.
«Найяскравіший випадок співпраці з «Поліським оберегом» – це коли вони оперативно поміняли всі двері в дитячому садочку. Через старі двері до приміщень заходив холод, а поміняти їх ми не могли. Утеплювати ж забороняли пожежні. Було дуже холодно і діти постійно хворіли. Але коли фонд поміняв двері, одразу стало тепліше», – розповідає Сергій Гарус.
Всі витрати на утримання взяв на себе засновник фонду Владислав Атрошенко. За його словами, це було принципове рішення.
«Усі ми частинку свого часу та серця, життєвої енергії віддали іншим людям. Ні для кого не секрет, що я заснував велику кількість успішних працюючих підприємств. Але не всі мої ініціативи були успішним, бували такі випадки, що я втрачав гроші. Звичайно ж, мені було шкода цих грошей. Але ніколи за своє життя я не пошкодував про кошти, зусилля і той час, який я витратив на допомогу іншим людям», – наголосив Владислав Атрошенко.
Отримати допомогу і допомагати самому До Владислава Атрошенка зверталися по допомогу ще до того, як з’явився сам фонд. А опісля також долучилися до його роботи. Серед таких людей – голова міського об’єднання інвалідів «Шанс» Світлана Федорова.
«20 років я керую організацією. Коли я прийшла до Владислава Анатолійовича як до голови ОДА та розповіла про проблеми людей із інвалідністю, він мене вислухав. І після нашої розмови біля ОДА з'явився пандус. У ті часи інвалідні візки, які виділяла держава, привозили всім однакові, незважаючи на те, скільки важить людина, якого вона росту. Та й якість була погана. Але потім до нас привезли кілька «бусів» із візками, з ходунками. Люди, які не могли дійти до столу, змогли хоча би частково жити гідним життям. Вже пізніше я сама брала участь у тій самій програмі «Доступна медицина». Я була в сльозах, коли з п'яти сіл до нас приїхали тисячі людей і дякували за те, що мала зробити держава», – розповіла Світлана Федорова.
Добрі справи з новою силою
Згадати про усе зроблене, мабуть, неможливо. Адже тоді доведеться розповісти про десятки тисяч доль людей, чиє життя стало кращим завдяки «Поліському оберегу».
10-річчя – не лише час підбивати підсумки, а й складати плани на майбутнє. Адже, як кажуть самі учасники, у фонду немає кінцевої мети. Комусь завжди буде потрібна допомога.
Один із тих, хто від самого початку брав участь у роботі «Поліського оберегу» – нинішній секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако.
Він розробив та реалізовує чимало соціальних ініціатив, які нині успішно втілюються у життя. Владислав Атрошенко наголошує: як міський голова він виконує дуже багато обов’язків, тож приділяти достатню увагу роботі «Поліського оберегу» може не завжди. Саме тому, передає його до рук саме Олександра Ломако.
«Олександр Ломако дуже енергійна молода людина. Я працюю з ним більше 10 років. І я бач,у як він започатковує прекрасні програми. Наприклад, «Рука допомоги». Вона показала, як багато небайдужих людей оточують кожного з нас. Люди приходили та приносили подарунки до Дня святого Миколая, аби передати їх дітям, які цього потребують», – зазначив Владислав Атрошенко.
Олександр Ломако наголосив: усі, хто бере участь у благодійних ініціативах – це люди з великим серцем.
«За ці 10 років ми стали більш досвідченішими, але лишилися так само щирими. Ми продовжуємо робити добро. Сьогодні ми хочемо розширити програми і презентуємо лідерів громад як нових координаторів фонду. Тож ми подаємо чернігівцям руку допомоги та пропонуємо нові можливості», – наголосив Олександр Ломако.
Тож поки з тих або інших причин держава ухиляється від своїх зобов’язань перед громадянами, благодійний фонд «Поліський оберіг» й надалі допомагатиме людям та спонукатиме до дії тих, хто сам хотів би допомогти. Для відстоювання інтересів громад до «Поліського оберегу» приєднується сильні, досвідчені та впевнені особистості. Це професіонали своєї справи, люди, які щодня вирішують проблеми у своїх громадах.
До команди приєднались Сергій Гарус, Ріпкинський селищний голова, Світлана Бицько, Добрянський селищний голова, Валерій Костильов, Любецький селищний голова, Ксенія Ячна, керуюча справами виконкому Седнівської селищної ради, Володимир Шелупець, Киселівський сільський голова, Дмитро Федоров, Новобілоуський сільський голова, Олена Швидка, Іванівський сільський голова, Андрій Головач, Киїнський сільський голова, Катерина Феделеш, голова фракції «Рідний дім» у Михайло-Коцюбинській селищній раді, Олександр Орловський, депутат Чернігівської районної ради від Олишівської громади, Валентина Ворох, заступник керівника фракції «Рідний дім» у Гончарівській селищній раді.
Детальніше у відео за посиланням
На Чернігівщині протягом наступних десяти днів комісії у складі представника місцевого самоврядування, правоохоронних органів, ДСНС мають проінспектувати кожне укриття, що зазначене на онлайн-мапі, і переконатися у його доступності. Про це повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НА ЧЕРНІГІВЩИНІ 37 ШКІЛ ОТРИМАЛИ ДОПОМОГУ ВІД ФІНСЬКИХ БЛАГОДІЙНИКІВ ДЛЯ ОБЛАШТУВАННЯ УКРИТТІВ Щодо допуску сторонніх осіб до укриттів в закладах
На Чернігівщині прикордонники збили «шахед», як тільки той перетнув державний кордон
На прикордонні Чернігівщини досі триває ліквідація лісової пожежі, яка зайнялася через обстріли
Жителі Ягідного, яких росіяни тримали у підвалі, отримають по 100 тисяч гривень
Завершення посівної: на Чернігівщині засіяли 1194,4 тисяч га полів
5 Червня 2023
11:56У Бахмачі провели в останню путь воїна, який помер від важкої хвороби. ФОТО
11:18Жителі Ягідного, яких росіяни тримали у підвалі, отримають по 100 тисяч гривень
10:24Незаконна риболовля обійдеться жителю Седнева у понад 80 тисяч гривень
09:40Зеленський нагородив командира 167-го батальйону тероборони з Чернігівщини орденом Богдана Хмельницького
09:05На Чернігівщині прикордонники збили «шахед», як тільки той перетнув державний кордон
2 Червня 2023
18:10Купить квартиру в Чернигове: Инвестиция в Комфорт и Будущее
17:21На Чернігівщині протягом 10 днів мають проінспектувати всі укриття, щоб переконатися в доступності
16:17У Прилуках 120 людей перевірилися у мобільної бригади онкологів: у 20 виявили доброякісні патології
15:17На прикордонні Чернігівщини досі триває ліквідація лісової пожежі, яка зайнялася через обстріли
14:28Завершення посівної: на Чернігівщині засіяли 1194,4 тисяч га полів
13:3355 приходів з артилерії та мінометів: росіяни обстріляли два села в прикордонні
12:39У Новоселівці почали встановлювати модульні будинки у приватні подвір’я за гроші благодійників
11:28Житель Коропа наловив риби на понад 30 тисяч гривень
10:20У Чернігові п’яний водій скоїв дві ДТП та втік. ФОТО
09:25«Власна справа»: ще 13 мешканців Чернігівщини отримають мікрогрант
1 Червня 2023
20:12Росіяни вдарили по селу Єліне, що на Сновщині: є руйнування
19:41ГО «Гіпократ» привітала своїх вихованців з Міжнародним днем захисту дітей. ФОТО
18:00Актор «Надприродного» Міша Коллінз на Чернігівщині відвідав роботи з розмінування територій
17:44Легко, швидко, стильно - оновлення інтер'єру без ремонту
17:20На Чернігівщині затримали двох чоловіків, які спеціалізувалася на крадіжках нафтопродуктів. ФОТО
16:40Сколько по времени лечат каналы зуба?
16:18У Чернігові перейменували ще 11 вулиць та два провулки
15:17На трасі «Київ-Чернігів» патрульні зупинили нетверезого 28-річного волинянина
14:24Грози та місцями шквали: на Чернігівщині прогнозують погіршення погоди
13:25У Чернігові водій мікроавтобуса збив жінку на пішохідному переході
Дивитися більше новинЧернігівська команда «Батьківщини» долучилася до допомоги лікарням Донбасу
На трасі Київ-Чернігів патрульні допомогли загасити вогонь: пожежа могла перекинутися на
У Чернігові провели «Свято вишиванки»
Маніпулятивні відео у соціальних мережах: які наративи поширюють та як
Шахраї, які прикриваються волонтерством: як виявити
Молодь Чернігівщини навчатимуть створювати власний медіа-контент: відкрита реєстрація
БФ молодіжної ініціативи «Надія» продовжує реалізацію масштабної гуманітарної місії на сході
Військові показали уламки «шахеда», збитого на Чернігівщині
Як бійці ЗСУ захищають небо Чернігівщини від атак іранських «Шахедів». ВІДЕО,
Освідчився на площі: у Чернігові поліцейські допомогли воїну зробити сюрприз для коханої
У Прилуках скликають сесію – депутатів закликають прийти на засідання
На Чернігівщині прикордонники врятували пораненого