Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:У Ялівщині на деревах вивішують будиночки для кажанів. На території парку розмістили вже шість таких будиночків. Вони стійкі, добре тримають потрібну температуру.
Так само як і деякі птахи, у деревах знаходять сховище кажани. Через вирубку лісів кількість таких природних сховищ для них зменшується.
На відміну від птахів, кажани не будують гніздівель. Вони використовують готові сховища у старих дуплястих деревах, на горищах і в підвалах. Особливо наші кажани полюбляють дупла з круглим входом, зроблені дятлами. Деякі види рукокрилих оселяються у будинках, поруч з людиною.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЧЕРНІГІВСЬКОМУ ЛІСГОСПІ ЗАПРАЦЮВАЛА МОДЕРНІЗОВАНА ШИШКОСУШАРКА. ФОТО
Працівники комунального закладу «РЛП «Ялівщина» вирішили допомогти тваринам, виготовивши та встановивши будиночки для них на території регіонального парку. Подібні штучні сховища для кажанів вже давно користуються популярністю.
Будиночки для рукокрилих (іноді називають дуплянки) вішають групами, одразу по 2-3 одиниці, вздовж доріг, берегових ліній, захисних лісосмуг. Користь від такого «гуртожитку» полягає в тому, що разом самицям легше зігріти своїх дитинчат в періоди похолодань, а також ощадливіше витрачати власну енергію. Зазвичай вони народжують 1-2 дитинчат на рік.
Розвішувати будиночки можна у будь-яку пору року. Підвішувати їх необхідно достатньо високо (не менше 3 м), щоб туди не могли дістатися хижаки.
За повідомленням Департаменту екології та природних ресурсів
Чернігівської ОВА
У Чернігові оголосили тендер на реконструкцію меморіальної каплиці на честь загиблих захисників, яка розташована на території кладовища «Яцево», повідомляє Суспільне. Меморіальна каплиця була пошкоджена внаслідок російських обстрілів у лютому-березні 2022 року. Очікувана вартість реконструкції — 2 543 937 гривень. Гроші мають виділити з бюджету Чернігова. Відповідний тендер з'явився на сайті Prozzoro. Аукціон для
У Чернігові триває відновлення міської лікарні №3. ФОТО
Яким буде новий «Епіцентр» у Чернігові: у пресслужбі компанії розповіли подробиці
Некеровані ракети, артилерія та міномети: війська РФ протягом доби атакували три громади в прикордонні Чернігівщини
Чернігівських поліцейських посмертно удостоїли медалями «За оборону Чернігова»
22 Вересня 2023
17:25Рейтинг автошкіл Києва 2023: Вибір Найкращої Автошколи
16:45Ніжинська міська лікарня отримала інвалідні візки від благодійників
15:35Продавали неіснуючі авто та здавали в оренду житлу військовим: у Чернігові трьом ув’язненим СІЗО оголосили підозру
14:22Українцям пояснили, як через «Дію» відновити втрачені документи
14:00Як використовувати ласощі для навчання та підготовки собаки
13:30Продавали неіснуючі авто: у Прилуках затримали групу Інтернет-шахраїв, які ошукали людей на понад 800 тисяч гривень
12:22У Чернігові оголосили тендер на реконструкцію пошкодженої внаслідок обстрілів каплиці на кладовищі «Яцево»
11:18На Чернігівщині директор підрядної організації та його спільники заволоділи понад 2 млн грн бюджетних коштів
10:17На Чернігівщині 109 переможців за програмою «Власна справа» і 3 – «Грант для ветеранів»
09:50Чернігівських поліцейських посмертно удостоїли медалями «За оборону Чернігова»
09:15Некеровані ракети, артилерія та міномети: війська РФ протягом доби атакували три громади в прикордонні Чернігівщини
21 Вересня 2023
17:23Дерматолог в частной клинике - "Оберіг"
17:19У Чернігові триває відновлення міської лікарні №3. ФОТО
16:22Вибровставки – защита трубопроводов от преждевременного износа
16:16На Чернігівщині двоє братів підробляли документи для виїзду військовозобов’язаних за кордон
15:15У Чернігові на пішохідному переході збили жінку
15:00Вивчення англійської: репетитор vs мовна школа – переваги та недоліки
14:17На Чернігівщині триває порятунок самозаліснених лісів
13:33У селі неподалік Чернігова водій трактору наїхав сівалкою на пішохода
13:10«Co-fermented»: чи варто купувати вино з такою позначкою
12:17Росіяни за добу обстріляли чотири прикордонні громади Чернігівщини
12:00Усе про рідкий цемент
11:26На Сосниччині чоловік завдав збитків рибному господарству на понад 80 тисяч гривень
10:20У Чернігові комунальники відновили та встановили на п’єдестал легендарний автомобіль
10:00Безопасный обмен крипты
Дивитися більше новин«Думки не було забрати собі»: хлопець з дівчиною знайшли 16 тисяч гривень під банкоматом та
Завод у Шестовиці: чи не залишиться Киїнська ТГ без інвестицій і в кого на голові шапка
Залужний відвідав командування ЗСУ на північному напрямку
Чернігівська команда «Батьківщини» долучилася до допомоги лікарням Донбасу
На трасі Київ-Чернігів патрульні допомогли загасити вогонь: пожежа могла перекинутися на
У Чернігові провели «Свято вишиванки»
Маніпулятивні відео у соціальних мережах: які наративи поширюють та як
Шахраї, які прикриваються волонтерством: як виявити
Молодь Чернігівщини навчатимуть створювати власний медіа-контент: відкрита реєстрація
БФ молодіжної ініціативи «Надія» продовжує реалізацію масштабної гуманітарної місії на сході
Військові показали уламки «шахеда», збитого на Чернігівщині
Як бійці ЗСУ захищають небо Чернігівщини від атак іранських «Шахедів». ВІДЕО,