Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:Знищували росіян під Бахмутом і Соледаром, а нині – захищають небо Чернігівщини від атак «Шахедів».
Підрозділ під командуванням бійця із позивним «Борода» – один із тих, хто під час запуску іранських безпілотників з Брянської області виїжджає на позиції й намагається збити ворожі дрони-камікадзе, про це повідомляє Суспільне.
«Ми виїжджаємо, спостерігаємо напрямок їхній, і, в разі виявлення цілі, ми її просто знищуємо», – розповідає командир підрозділу за позивним «Борода».
Збивати іранські дрони українським захисникам допомагають кулемети: американський «Браунінг» та трофейний російський «Корд».
«Корд», розповідає боєць із позивним «Малюк», наші військові зняли з підбитого російського танку біля Ніжина. Тепер він служить Збройним Силам – б'є по зенітних цілях, наземних, групових, по скупченню противника.
Його напарник із позивним «Опер» також воює трофейним кулеметом:
«ПКТ, трофей, знятий з ворожої МТЛБ, підбитої також в районі Ніжинщини. Перероблений під піхотний варіант. Перероблював один із військовослужбовців».
Командир підрозділу «Борода» каже: полювання на «Шахеди» – одне із багатьох завдань його підрозділу:
«В нас дроновий підрозділ, антидроновий. Підрозділ у нас універсальний. Ми працюємо із дронами, займаємося розвідкою, коригуванням вогню по противнику, займаємося системами скиду по противнику».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВІКТОР НІКОЛЮК ОЧОЛИТЬ КОМАНДУВАННЯ ПІДГОТОВКИ СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК УКРАЇНИ
Такі великокаліберні кулемети – один із найкращих засобів для боротьби з дронами-камікадзе, стверджує боєць із позивним «Малюк». Все через тактику, яку застосовують росіяни.
«Тактика цих «Шахедів» у тому, що їх не захоплює ПЗРК. Тобто, дуже маленький тепловий слід. Вони летять на малій висоті, щоб їх не виявляв радар. Летять по річищах рік, по низинах, максимально близько до землі, аби не виявляти себе радарами. От тут і можна працювати кулеметом. Є випадки, коли їх просто з автомата кладуть».
Поки що шансу збити іранські дрони-камікадзе в бійців “Бороди” не було. Кулі ж з трофейних кулеметів летіли в бік росіян під Бахмутом і Соледаром.
«Взагалі, на соледарському напрямку, у нас два склади БК ворога, яких ми знищили, й один розрахунок АГС, і один розрахунок міномета. Живої сили, звісно, ніхто не рахував. Чітко, гарно відпрацьовували по хробаках, які лазять по нашій землі», – каже «Борода».
З 1 квітня 2025 року пенсіонери за віком матимуть право на безоплатний проїзд у всіх видах громадського транспорту Чернігова. Відповідне рішення затверджене Програмою компенсації пільгових перевезень громадян на 2025-2027 роки. Про це повідомляє Управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв’язку. Пільги також зберігаються для ветеранів війни, осіб з інвалідністю, постраждалих від Чорнобильської катастрофи, багатодітних сімей та інших
У Семенівській громаді внаслідок атаки дрона пошкоджено пилораму та техніку
З початку року на Чернігівщині кількість пожеж в екосистемах збільшилася на 213% в порівнянні з минулим роком
У Чернігові зіткнулися мотоцикл і легковик: двох людей шпиталізували
На Чернігівщині з 1 квітня стартує нерестова заборона на вилов риби
28 Березня 2025
10:20У Чернігові з 1 квітня пенсіонери за віком безплатно їздитимуть у всіх видах громадського транспорту
09:30У Чернігові зіткнулися мотоцикл і легковик: двох людей шпиталізували
27 Березня 2025
15:00Какие услуги предлагают в салонах груминга?
14:22Піротехніки виявили та знищили на Чернігівщині бойову частину РСЗВ «Ураган». ФОТО
13:55Автоковрики ЕВА: стоит ли покупать и как выбрать
13:30На Чернігівщині з 1 квітня стартує нерестова заборона на вилов риби
12:25У Чернігові перші 227 породіль отримають підвищену допомогу: виплати збільшили втричі
12:00Сучасні підходи до відновлення зору: що варто знати
11:18З початку року на Чернігівщині кількість пожеж в екосистемах збільшилася на 213% в порівнянні з минулим роком
10:45Идеальный баланс комфорта и проходимости: преимущества шин 225/60 r18
10:20У Семенівській громаді внаслідок атаки дрона пошкоджено пилораму та техніку
09:52Mazda CX-5 — идеальный выбор для города и путешествий
09:30На трасі «Київ-Чернігів» у ДТП загинула водійка, двоє пасажирів – в лікарні
26 Березня 2025
14:30У Бобровиці виявили сказ у кота
13:00AppLab расширяет услуги ремонта iPhone: что предлагает сервис в 2025 году
12:23Має 16 онуків, 28 правнуків та 21 праправнука: жителька Чернігівщини відзначила 100-літній ювілей
11:00Кто такой врач терапевт и что он лечит?
10:18На Чернігівщині за минулий рік рівень захворюваності на туберкульоз знизився на 15%
25 Березня 2025
11:00Хроническая заложенность носа: чем грозит и как лечится
10:22Переходила дорогу на «зелений» сигнал світлофора: у Чернігові 87-річний водій збив жінку на пішохідному переході
09:33У Чернігові запровадили матеріальну допомогу для мешканців пошкоджених багатоповерхівок
24 Березня 2025
17:17Що подарувати подрузі на день народження – ТОП 7 подарунків
16:18На Чернігівщині мобільні бригади онкологів виїжджають у віддалені громади
15:15Як вибрати якісні навушники бездротові: основні характеристики та переваги
14:40У Чернігові у чоловіка загадково зник автомобіль
Дивитися більше новинНа Корюківщині через випалювання сухої трави згоріли два будинки.
Без електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів