Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:З квітня рецептурні препарати можна буде придбати в аптеці не лише за паперовим, а й за електронним рецептом.
Рецептурними є близько 60% зареєстрованих в Україні лікарських засобів. Саме на них потрібен рецепт лікаря. Решту ліків, які не потребують обовʼязкового призначення лікарем, як і раніше, можна придбати в аптеці без спеціального рецепта.
У МОЗ надали відповіді на питання, що найбільше хвилюють українців.
1. МІФ: На всі ліки тепер буде потрібен рецепт
ПРАВДА: Ні, рецепт потрібен лише на рецептурні ліки. МОЗ не змінює перелік та умови відпуску рецептурних ліків. Усі ліки, що й раніше підлягали відпуску за рецептом лікаря тепер можна буде придбати не лише за паперовим, але й за електронним рецептом.
До того ж впровадження рішення є частиною вимог євроінтеграційних процесів України, адже в багатьох країнах світу відпуск рецептурних ліків відбувається саме з використанням електронних інструментів.
2. МІФ: Рецептурні ліки будуть відпускатися виключно за е-рецептом
ПРАВДА: Ні, ліки можна придбати як за паперовим, так і е-рецептом. При цьому е-рецепт має ряд переваг над паперовим бланком, а тому зручніший зокрема і при регулярному прийомі ліків.
3. МІФ: За відсутності світла буде неможливо отримати рецепт на ліки!
ПРАВДА: За відсутності світла лікар випише вам паперовий рецепт. На перехідному періоді впродовж воєнного стану аптеки зобовʼязані використовувати як електронні, так і паперові рецепти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В ПОЛОГОВИЙ БУДИНОК ЧЕРНІГОВА ПЕРЕДАЛИ ДИТЯЧИЙ ІНКУБАТОР
4. МІФ: Це не потрібні зміни під час війни!
ПРАВДА: Відпуск рецептурних ліків завжди мав здійснюватися за призначенням лікаря, ця вимога не є новою, з квітня лише додається додатковий інструмент – е-рецепт. Безумовно під час воєнного стану є ризики відсутності світла та звʼязку, обмеження доступу до ЕСОЗ, саме тому е-рецепт буде вводитися поступово з можливістю використання паперових рецептурних бланків.
А також на період дії воєнного стану буде діяти виключення на придбання рецептурних ліків в аптеках, які перебувають межах громад, де ведуться активні бойові дії. Такі аптеки в разі потреби можуть відпускати рецептурні ліки (за винятком наркотичних (психотропних) ліків, сильнодіючих та отруйних речовин) без рецепта лікаря.
5. МІФ: Волонтери тепер не зможуть закуплять ліки для потреб воєнного часу
ПРАВДА: Військові адміністрації, підрозділи Збройних Сил України, а також залучені волонтерські та благодійні організації можуть закуповувати рецептурні ліки для потреб воєнного часу оптово безпосередньо у дистрибʼюторів і для цього не потрібен рецепт.
6. МІФ: Багато ВПО не зможуть отримати ліки, оскільки втратили доступ до своїх сімейних лікарів
ПРАВДА: Для отримання електронного рецепта не потрібно мати декларацію з сімейним лікарем. Якщо ви тимчасово були вимушені змінити місце свого проживання, отримати рецепт можна у будь-якого лікаря в закладі, який доступний для вас за місцем перебування. Виписати рецепт на рецептурний препарат зможе будь-який лікар, який відповідає за ваше лікування – хірург, терапевт, кардіолог чи онколог.
7. МІФ: Тепер неможливо буде отримати ліки, оскільки запис до лікаря на декілька днів вперед!
ПРАВДА: Якщо ви відчуваєте погіршення самопочуття, обовʼязково зверніться до лікаря. Лікар зможе оцінити стан вашого здоровʼя, провести клінічну діагностику та призначити лікування, яке буде ефективним та безпечним для вас. А всі повторні рецепти на потрібні ліки ви зможете отримати дистанційно. У разі екстрених ситуацій також пацієнт може викликати бригаду швидкої медичної допомоги. Не уникайте та не відкладайте лікування!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЧЕРНІГОВІ ОРГАНІЗУВАЛИ ПРОГРАМУ З НАДАННЯ ЗАСОБІВ РЕАБІЛІТАЦІЇ
8. МІФ: Тепер лікарі призначатимуть лише дороговартісні ліки
ПРАВДА: Насправді електронний рецепт не містить торгових назв препаратів, а лише міжнародну непатентовану назву, іншими словами – діючу речовину. Так ви зможете самостійно прийняти рішення щодо бренду лікарського засобу з відповідною речовиною, відповідно до свого бюджету. Ні лікар, ні фармацевт не зможе вплинути на ваш вибір.
9. МІФ: Тепер буде неможливо придбати ліки проти тиску/серцево-судинних захворювань/алергії/знеболювальні засоби без рецепта
ПРАВДА: Якщо цей препарат відповідно до інструкції підлягає відпуску виключно за рецептом лікаря, у такому випадку дійсно потрібен рецепт. Однак, це не нова норма, МОЗ не змінює правила відпуску лікарських засобів.
При цьому ви завжди можете отримати рекомендацію від фармацевта щодо безрецептурних аналогів чи форм зазначених ліків. Адже в асортименті аптек можуть бути різні варіації ліків (різних обʼємів та форм), які є безрецептурними. А ще краще – зверніться до лікаря, який призначить вам ефективне лікування.
10. МІФ: Це незручно для пацієнтів, які мають хронічні захворювання
ПРАВДА: З впровадженням е-рецепта не потрібно щоразу звертатися до лікаря на прийом для того, щоби отримати рецепт на ліки. Це можна буде зробити зокрема і дистанційно. Для цього в системі обовʼязково має бути зафіксований діагноз та перше призначення від вашого лікуючого лікаря. Так призначення ліків завжди будуть доступні у вашому смартфоні. Це ще одна перевага електронного рецепта, над паперовим.
11. МІФ: Тепер неможливо буде придбати навіть звичайний етиловий спирт без рецепта!
ПРАВДА: Дійсно, існують певні обмеження на відпуск спиртових розчинів. Проте в асортименті аптек можна знайти упаковки, які не підлягають відпуску за рецептом. Є доступні опції в іншому обʼємі, або ж є інші антисептичні засоби, які можна вільно купити аптеці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НА ЧЕРНІГІВЩИНІ 9 МЕДЗАКЛАДІВ МОЖУТЬ НАДАВАТИ БЕЗОПЛАТНУ РЕАБІЛІТАЦІЙНУ ДОПОМОГУ
12. МІФ: Тепер комбіновані оральні контрацептиви та контрацептиви екстреного застосування будуть за рецептом!
ПРАВДА: Здебільшого всі гормоновмісні лікарські засоби є рецептурними у багатьох країнах світу, оскільки можуть мати серйозний вплив на гормональне здоровʼя та самопочуття жінки. Саме тому їх застосування має контролюватися медичним спеціалістом. Ця норма не є новою і є поширеною світовою практикою. До того ж існують ситуації, коли здоровʼя жінки вимагає комплексної діагностики та лікування, а тому не має обмежуватися виключно застосуванням контрацептива.
У разі тривалого прийому КОК лікар може виписувати рецепт на ліки дистанційно, це суттєво спростить процес призначення.
13. МІФ: Тепер буде неможливо придбати ліки для тварин у звичайній аптеці!
ПРАВДА: Жодних додаткових змін чи обмежень щодо відпуску лікарських препаратів для тварин не передбачається. Як і раніше ви зможете придбати лікарські засоби для тварин в аптеці за ветеринарним (паперовим) рецептом.
Фото — ілюстративне.
За минулий тиждень армія РФ 123 рази атакувала область. 349 вибухів у 25 населених пунктах Чернігівщини. Про це повідомив начальник Чернігівської ОВА Вячеслав Чаус. Зокрема, ворог завдав 27 авіаударів «Шахедами» та FPV-дронами. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РОСІЯНИ «ШАХЕДАМИ» АТАКУВАЛИ ПРИКОРДОННУ СЕМЕНІВКУ: ПОРАНЕНО ЖІНКУ. ФОТО Під постійним артилерійським вогнем Семенівка. Є влучання безпілотників по місту. Є поранені –
У Ніжинському районі впали уламки ракети
У пожежах на Чернігівщині загинуло двоє людей
На Чернігівщині затримали на хабарі лікаря-психіатра, який організував схему ухилення від військової служби
Діти, які евакуювалися до Чернігова з прикордоння, зможуть відвідувати місцеві школи та дитячі садочки
13 Січня 2025
12:22На Чернігівщині затримали на хабарі лікаря-психіатра, який організував схему ухилення від військової служби
11:15Росіяни за тиждень 123 рази атакували Чернігівщину: пролунало 349 вибухів
10:17У пожежах на Чернігівщині загинуло двоє людей
09:40У Ніжинському районі впали уламки ракети
10 Січня 2025
16:25Евакуйованих жителів Семенівки розселяють у двох модульних містечках в Чернігівському районі
15:26У Ніжині зооволонтерка завдяки гранту відкрила магазин «Пухнастий дім»
14:20У Коропі відремонтують школу за майже 75 мільйонів гривень. ФОТО
13:38Мокрий сніг та ожеледиця: водіїв попереджають про погіршення погодних умов на Чернігівщині
12:29На Городнянщині чоловік виявив більше 20 мінометних мін часів Другої світової війни. ФОТО
11:17Заклади освіти Чернігівщини отримають понад 60 млн грн субвенції на «Нову українську школу»: куди спрямують гроші
10:22Аеророзвідники Чернігівського прикордонного загону знищили російський ПТРК, який був замаскований під ялинку
09:30Росіяни «шахедами» атакували прикордонну Семенівку: поранено жінку. ФОТО
9 Січня 2025
15:25Шеф-кухар Євген Клопотенко «зробив відкриття» у Спасо-Преображенському соборі Чернігова
13:30Чому професіонали обирають вживану техніку з Європи замість нової з Китаю?
12:22Росіяни за добу атакували три громади Чернігівщини
11:50Як правильно розрахувати об'єм протипожежного резервуару для підприємства?
10:17На Чернігівщині тривають пошуки 7-річного хлопчика, який зник на річці Снов
09:40Почему угловая кухня может быть удобнее прямой планировки?
09:00Рік вважався зниклим безвісті: додому на щиті повертається воїн з Чернігівщини
8 Січня 2025
18:00На Чернігівщину приїхав відомий шеф-кухар Євген Клопотенко для досліження унікальних страв
17:30У Ніжині через отруєння чадним газом загинули двоє людей
16:30Поради від «Зоолапки»: які антибіотики ефективні при інфекціях дихальних шляхів у собак?
15:15Тіло дідуся знайшли: на Чернігівщині тривають пошуки хлопчика, який потонув на річці Снов. ФОТО
14:45Купити БМВД: вибір для якісного годування
14:22На Чернігівщині з Десни дістали тіло рибалки, який зник два дні тому
Дивитися більше новинБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні