Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:В Україні вже багато років відзначають іноземне свято Хелловін, у ніч з 31 жовтня на 1 листопада, - повідомляють
За легендою у цю ніч душі всіх померлих приходять на землю та блукають вулицями. Дехто ставиться до його святкування вкрай негативно, зазначаючи що це «чуже», запозичене свято.
Проте запозичена лише назва, адже в українців раніше був свій хелловін. Існував він за часів вірування у рідних богів і звався Велесова ніч (в честь одного з язичницьких божеств). Святкувалась Велесова ніч так само з 31 жовтня на 1 листопада, коли душі усіх померлих спускались на землю.
У ніч на 1 листопада прийнято згадувати хороші речі про своїх померлих родичів, ставити свічку, аби їх душа знайшла дорогу до вашого дому та залишати на вулиці чи на підвіконні частування для потойбічних гостей. Найбільшою вдачею вважалось побачити у сні в цю ніч когось із померлих родичів.
Хто такий Велес?
Велес – це дохристиянський, язичницький бог. Його вважали богом мистецтва, музики, поезії, краси, таланту, щастя та любові. Він покровитель усіх творчих людей, волхвів, віщунів та ясновидців. А також опікун усього живого. Вважали, що саме він відповідальний за розквіт людської душі.
Також, Велеса вважали покровителем худоби. Вірили, що саме він навчив людей співіснувати з природою: обробляти землю, вирощувати зерно, пасти худобу та брати молоко. Він вчив не вбивати тварину, а вчитись доглядати за нею, дбати про неї і за це брати у неї зстрижене хутро чи молоко.
Згідно віруванням Велес, перш за все – бог достатку. Тож наші предки шанували його так само сильно, як і Перуна, та ставились з повагою до традицій на Велесову ніч.
Які обряди існують на Велесову ніч?
Велесова ніч – це час містичний, тож люди вірили, що їх бажання у цю ніч можуть здійснитись. Записували їх на папірці і клали під подушку перед сном, промовляючи слова: «Темна ніч, заклинаю мені допомогти. Велес, потрудися, загадане, появися».
Для того, аби дізнатись, вірна тобі друга половинка чи ні, потрібно було взяти її обручку, нанизати на нитку та підвісити, а якщо стоїть на місці – значить її вірність непохитна.
Обряд на достаток теж був доволі популярним. Потрібно було зібрати увесь дріб’язок в гаманці та роздати бідним, перед тим промовивши: «нехай мої гроші допоможуть всім, хто їх потребує. Навколо обернуться і до мене достатком повернуться».
Також наші предки вірили, що у цю ніч можна отримати питання на найскладніші відповіді. Для цього треба було на ім’я назвати померлого родича та звернутись до нього: «сьогодні тобі в цей світ приходити – мені пораду приносити. Підкажи, як мені завершити справу».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СВЯТО ЗАСТУПНИЦІ ВСІХ ЖІНОК - ПАРАСКЕВИ СЕРБСЬКОЇ
Прикмети на Велесову ніч
Зазвичай, побачити мертвого родича у сні носило негативний характер та вважалось поганою прикметою, але тільки не у цей день. На Велесову ніч не навпаки – дуже добрий знак.
Не можна було у переддень позичати гроші, інакше винесеш із дому достаток і весь наступний рік будеш у скрутному становищі.
Дуже поганою прикметою вважалось, якщо незнайомець у цей вечір постукає у двері. Це означало, що хтось із мешканців будинку помре протягом наступного року. Такій людині у слід промовляли: «охолонь незнайомця слід, не вчинивши нам біди».
Попри популярну погану прикмету з чорною кішкою, у цей день її не так боялись, як чорну собаку. Запримітити таку біля дому – означало що скоро з’явиться ворог, який буде псувати життя родині. Побачити білу собаку біля будинку, навпаки, означало що у родини буде новий товариш.
Святкування
У найдревніших предків була традиція у цю ніч запалювати багаття у найвищій точці їх земельної ділянки, стрибати через багаття. Також ходити по розпеченому вугіллі – цей процес символізував очищення тіла і дух від злих сил.
Також у вечір перед ніччю всіх мертвих влаштовували мовчазну вечерю: накривали стіл для себе і для померлих родичів, яких би хотіли запросити до трапези, а під час вечері згадували про них хороші речі.
Назва Хелловін прижилась від англійського свята та перекладається як «ніч усіх святих». Хоча насправді це ніч усіх мертвих – просто таких змін назва зазнала уже в християнські часи. Це зумовлено тим, що язичними не боялись смерті і зустрічали її спокійно, а у християнських традиціях свято на честь мерців сприймалось з острахом, а спілкування з потойбічним світом засуджували. Тому з часом традиції та назва видозмінились.
У будь-якому разі, не зважаючи на те, як у різних релігіях ставляться до цього дня – немає нічого поганого у тому, щоб згадати своїх предків та віддати їм шану в ніч, коли приходять з потойбічного світу. Можливо, ви зміните свою думку, щодо іноземного походження свята та вирішите поставити свічку на підвіконні, як маячок для душ до рідного дому, чи навіть залишите для них частування.
За матеріалами vsviti.com.ua.
Протягом минулого тижня росіяни завдали 56 ударів по прикордонню Чернігівщини. Загалом військові зафіксували 202 вибухи у 24 населених пунктах. Є поранені та загиблі. Про це повідомляє начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у своєму каналі в Telegram. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НА ЧЕРНІГІВЩИНІ ПОПРОЩАЛИСЬ З 6-РІЧНОЮ МИЛАНОЮ, ЯКА ЗАГИНУЛА ВНАСЛІДОК РОСІЙСЬКОГО ОБСТРІЛУ ГІРСЬКА ВІДЕО «Росіяни скидали з літаків керовані авіабомби, запускали ударні
На Чернігівщині досі гасять торфові родовища: тліють майже 73 гектари
На Чернігівщині знайшли частину керованої авіаційної ракети Х-59. ФОТО
На Чернігівщині водій на легковику збив на смерть двох малолітніх дівчат. ФОТО
Зеленський відзначив шістьох освітян з Чернігівщини
7 Жовтня 2024
17:20На Чернігівщині досі гасять торфові родовища: тліють майже 73 гектари
16:16У Прилуках рятувальники дістали кошеня з каналізаційного колодязя. ФОТО
15:21Авто перекинулось та загорілось: на Чернігівщині у ДТП загинув водій
14:17На Чернігівщині знайшли частину керованої авіаційної ракети Х-59. ФОТО
13:34За минулий тиждень з прикордоння Чернігівщини евакуювали 63 людини
12:18На Чернігівщині чоловіка, який зарізав пенсіонерку, засудили до довічного ув’язнення
11:22На Чернігівщині водій на легковику збив на смерть двох малолітніх дівчат. ФОТО
10:20202 вибухи протягом тижня та троє загиблих: Чаус про обстановку на прикордонні Чернігівщини
09:20Зеленський відзначив шістьох освітян з Чернігівщини
5 Жовтня 2024
17:00На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська ВІДЕО
16:00У Чернігові понад 7000 квартир без води через аварію на колекторі
4 Жовтня 2024
16:42Зруйнувався колектор: у Чернігові мешканців декількох районів просять запастися водою
15:40Вивозили під обстрілом: з прикордоння евакуювали вісьмох дітей та їхню мати. ФОТО
14:19Жнива на Чернігівщині: зібрано ранні зернові та зернобобові, триває збирання технічних культур та кукурудзи
13:33Смертельне зіткнення: у Бобровиці водії в’їхав в залишки танку, які залишились після бойових дій
12:22Під обстріл у Гірську потрапили двоє братів та троє дітей одного із них: в якому стані зараз люди
11:20У Чернігові відкрито до ста вакансій водіїв громадського транспорту
10:18На Чернігівщині за добу рятувальники ліквідували 33 пожежі
09:40У Ніжині в ДТП загинули двоє неповнолітніх – водій мотоциклу та пасажирка
3 Жовтня 2024
16:04Поцілили безпілотником в автівку з газом: Чаус розповів подробиці атаки росіян по Гірську. ФОТО
15:15Стало зле за кермом: у Чернігові в ДТП перекинулась автівка, за кермом якої була вагітна жінка
14:21У Ніжині комунальники висадили 60 туй на території меморіалу «Героям-захисникам України»
13:15Росіяни вдарили по селу Гірськ на Чернігівщині: двоє загиблих, серед них одна дитина
12:19У Сновську розшукали зниклу неповнолітню дівчину
11:40Латвія передала Чернігівщині більше 16 тисяч саджанців для відновлення лісів
Дивитися більше новинНа Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні
Юлія Тимошенко: Ми захистили людей від свавілля і відстояли принципи справедливої та ефективної