Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:Страсним тижнем здавна прийнято називати шостий тиждень Великого посту, що передує головному православному святу – Великодню.
Під час Страсного тижня прийнято згадувати про останні дні життя Христа, про перенесені ним страждання, розп'яття на хресті, смерть і воскресіння.
Православна церква особливо шанує ці дні і рекомендує віруючим прагнути провести їх в духовному міркуванні, молитвах, без сварок і образ. Про історію, традиції і заборони – читайте в нашому матеріалі.
У 2019 Велике свято Пасхи випадає на 28 квітня. А Страсний тиждень буде передувати цьому дню. 21 квітня православні відзначили свято Входу Господнього в Єрусалим, або як його ще називають Вербну неділю, а вже відсьогодні починається Страсна седмиця.
Таким чином, Страсний тиждень в 2019 році триватиме з 22 по 27 квітня.
Слово «пристрасть» з церковнослов'янської перекладається як «страждання». Під час Страсного тижня православні віруючі згадують про страждання, які довелося пережити Спасителю Ісусу Христу. Всі дні цього тижня прийнято називати Великими. Кожен з них присвячений певній події, описаній в Євангелії.
Страсний тиждень: назва та значення кожного дня
Кожен день на Страсному тижні називається Великим. У православних церквах проводять літургії, які здавна вважають найважливішими за весь рік. В цей час заборонено відзначати дні інших святих, поминати вже померлих або влаштовувати хрещення або вінчання. Всі церковні обряди під час Страсного тижня присвячуються тільки одному святому – Ісусу Христу.
Великий понеділок
У перший день згадують історію зі Старого завіту про те, як патріарх Йосип був проданий своїми братами в рабство, а також про прокляття Ісуса безплідної смоковниці, яка є символом грішної душі.
В цей день проводять ритуал, який носить назву – чин мироваріння. Його здійснюють тільки один раз на рік. Так, в цей час виготовляють спеціальне масло (його називають миро), яке пізніше використовують під час помазання після хрещення. Варять його з 50 інших масел, трав і смол на протязі трьох днів.
Великий вівторок
За легендою, в цей день Ісус прийшов до храму в Єрусалимі і почав вчити. Коли старійшини чули мудреця і його притчі, то хотіли вбити його. Однак боялися того, що за Христа заступляться люди, які вважали його пророком.
У другий день тижня розповідається про те, як Ісус розмовляв з людьми в храмі Єрусалиму і про притчі Спасителя, а саме – про талант, воскресіння мертвих і Страшний суд.
Велика середа
На третій день згадують історію про те, як Іуда Іскаріот вирішив продати Ісуса Христа за 30 срібних монет. Крім того, в храмах згадують грішну жінку, яка омила ноги Христа і помазала їх миром.
У середу прийнято виносити з дому все сміття, купувати необхідні інгредієнти для фарбування яєць, приготування пасок тощо.
Саме в цей день слід сповідатися.
Великий четвер
Біблійний епізод – Таємна вечеря. Увечері четвертого дня починають одну з найдовших служб в році – «Дванадцять Євангелій» (12 частин з чотирьох Євангелій). На ній православні віруючі згадують про страждання, які довелося пережити Ісусові.
Віряни всю молитву тримають в руках запалену свічку, яку, за традицією, прийнято не гасити аж до приходу додому. У цей день віруючим потрібно причаститися.
Крім цього, в четвер розпочинаються приготування до Великодня – потрібно пекти паски, фарбувати яйця, прибирають будинок, перуть. Ще цей день називають Чистий четвер. За легендою, щоб змити з себе всі гріхи і погану енергію, потрібно купуватися до сходу сонця.
У народі вірять, що в четвер душі померлих праведників приходять на землю, щоб провести «Мертвецький Великдень». Тому не дивуйтеся, якщо побачите лики померлих святих, священиків або прихожан.
Велика п'ятниця
П'ятий день Страсного тижня вважається самим траурним, адже саме в п'ятницю розіп'яли Христа. У церкві відбувається ритуал винесення плашаніци, на якій зображений Ісус, що лежить в труні.
Велика субота
Під час урочистої літургії розповідається про те, як хоронили Ісуса, про його перебування у гробі. В цей час священики переодягають святкове біле вбрання. Святять паски, фарбовані яйця, вино.
Центральна служба усього тижня починається саме в суботу, ввечері. А в Єрусалимі в храмі Воскресіння Христового сходить благодатний вогонь. Всі віруючі зустрічають Великдень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВЕРБНА НЕДІЛЯ: ГОЛОВНІ ЗВИЧАЇ ТА ЗАБОРОНИ СВЯТА
Головні заборони:
Страсний тиждень випадає на час Великого посту, який є найсуворішим. І дуже важливо пам'ятати, що це не посто дієта, а час очищення тіла і душі. Йдеться про душевне каяття в грішних вчинках і поганих думках. А обмеження, які стосуються харчування, покликані допомогти людині зосередитися не на фізичному, а на душевному.
Тому намагайтеся приділяти більше уваги молитвам, а не розвагам, більше дбайте про оточуючих, а не про себе. Але й не слід забувати, що всі правила поста повинні виконувати тільки священнослужителі. Миряни можуть слідувати не всім заборонам. Більш того, існує категорії людей, яким і зовсім дозволяється не дотримуватися посту – це люди, які хворіють, сильно літні люди, діти до семи років.
Що можна робити:
Найсуворішим днем вважається Великий понеділок. Дозволено вживати виключно хліб, воду, фрукти та овочі, а також трохи меду. На другий і третій дні – сира їжа без додавання масла. Четвертий день – гаряча їжа з додаванням рослинної олії. П'ятниця – забороняється вживати їжу до виносу плащаниці. У суботу можна їсти гарячу їжу, але без додавання олії.
За матеріалами з відкритих джерел.
Вдень 11 квітня росіяни атакували село у Семенівській громаді, яке менше ніж за 10 кілометрів від кордону з РФ. Про це повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у своєму каналі в Telegram. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РОСІЯНИ БПЛА АТАКУВАЛИ СЕЛО В НОВГОРОД-СІВЕРСЬКОМУ РАЙОНІ: ПОШКОДЖЕНЕ СІЛЬГОСППІДПРИЄМСТВО ТА ДИТЯЧИЙ МАЙДАНЧИК «Внаслідок влучання сталася пожежа. Знищений будинок. Це була домівка старости села», – йдеться в
Поліція повідомила про підозру чернігівці, яка вербувала жінок з інвалідністю укласти фіктивні шлюби
У Чернігові 11 квітня зафіксували температурний рекорд, який тримався 60 років
У Сновську у місцевого жителя поліція вилучила танковий кулемет. ФОТО
У Прилуках рятувальники визволили цуценя, яке застрягло поміж бетонних плит
11 Квітня 2025
16:09Росіяни FPV-дронами атакували село в Семенівській громаді: згорів будинок старости. ФОТО
12:25Особливості безболісної лазерної епіляції
11:36У Сновську у місцевого жителя поліція вилучила танковий кулемет. ФОТО
11:00Проверка на полиграфе в Украине — точные ответы от Detector
10:19У Прилуках рятувальники визволили цуценя, яке застрягло поміж бетонних плит
09:35Поліція повідомила про підозру чернігівці, яка вербувала жінок з інвалідністю укласти фіктивні шлюби
09:00Як обрати спорядження для ідеального туристичного походу: корисні поради та рекомендації
08:22На Чернігівщині з 11 квітня на трьох ділянках автодоріг запрацюють TruCAM
07:45У Чернігові 11 квітня зафіксували температурний рекорд, який тримався 60 років
10 Квітня 2025
13:255 причин, чому лофери замінили підбори в офісному стилі українських жінок
12:15Зима не відступає: на Чернігівщині в ніч на 11 квітня прогнозують заморозки
11:55Як відновити старі меблі, щоб вони виглядали як нові?
11:30На Корюківщині у місцевого жителя вилучили ручну гранату з запалом
10:25На Чернігівщині сапери виявили та знешкодили артилерійський снаряд. ФОТО
09:48Выбираем идеальный наряд от Parosh: советы по стилю и сочетаниям
09:25У Прилуках водій в стані наркотичного сп’яніння на легковику збив велосипедиста, останнього шпиталізували. ФОТО
08:22У Чернігові відбулася 44-та (позачергова) сесія міськради: які питання розглянули
07:55Аренда VPS серверов: как выбрать оптимальный вариант
07:35На Чернігівщині чотирьох людей притягнули до відповідальності за незаконний збір березового соку
9 Квітня 2025
15:29Росіяни БпЛА атакували село в Новгород-Сіверському районі: пошкоджене сільгосппідприємство та дитячий майданчик
14:45З чим поєднувати вишиту сорочку чоловіку: образи на кожен день та на свята
14:16На Чернігівщині вночі 10 квітня прогнозують сильні заморозки, а вдень – посилення вітру
13:23Жителька Чернігівщини відсвяткувала 100-літній ювілей
13:00Дизайн проект квартири - ціна питання та що впливає на кошторис?
12:23На Чернігівщині у Ладанському ліцеї доукомплектували осередок «Захисту України»
Дивитися більше новинБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні