Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:Центральна виборча комісія завершила реєстрацію кандидатів у народні депутати України на проміжних виборах, які відбудуться 21 липня 2019 року.
Нагадаємо, що у 2015 році на парламентські вибори по 205 округу зареєструвалася рекордна кількість кандидатів – 127.
Чернігівці знову обиратимуть народного депутата. В цьому році все поки спокійно. Свої кандидатури запропонували лише 15 осіб.
Хто вони, і що пропонують ці борці за депутатський мандат, вирішили проаналізувати на підставі їх біографій, програм та інформації, яка міститься в засобах масової інформації.
Тож знайомтеся:
Асмолов Сергій Вікторович, самовисуванець, 1960 року народження, безпартійний пенсіонер, який проживає в місті Львові.
Відсутність будь-якої інформації про кандидата у місцевих ЗМІ та жодного слова про проблематику міста Чернігова в його передвиборчій програмі наштовхують на думку про його можливий статус як технічного в цій кампанії.
Бабенко Михайло Миколайович, самовисуванець, 1981 року народження, генеральний директор ПрАТ «Медфарком – Центр». Проживає в місті Києві.
Програма кандидата, яка передбачає будівництво клубів у селах, налагодження автобусного сполучення сіл з райцентрами та розширення мережі сільських доріг, може свідчити про те, що кандидат не зовсім зрозумів по якому округу він балотується та більше свідчить про те, що основним його завданням є отримання квот у дільничних виборчих комісіях (місія технічного кандидата).
Бабичева Людмила Геннадіївна, 1977 року народження, фізична особа – підприємець із Чернігова; суб’єкт висування – політична партія «Сила і честь».
У разі її обрання народним депутатом кандидат гарантує відстоювати виключно інтереси простих людей та сприяти розвитку підприємництва. Чи можливо паралельно захищати підприємців, відстоюючи при цьому ВИКЛЮЧНО інтереси простих людей, відповісти доволі складно. Проте це питання можна буде задати самій кандидатці.
За свідченнями чернігівських активістів, Людмила Бабичева є громадянською дружиною Володимира Гарбуза, який відсидів 11 років за умисне вбивство. Із доступних джерел відомо, що Гарбуз знаходиться під наглядом СБУ, адже був замішаний у плануванні зриву президентського візиту в Чернігів з допомогою вогнепальної зброї. Активісти називають громадянського чоловіка Бабичевої «рейдером та фінансовим махінатором».
З офіційних даних, відомо про кандидатку небагато. Основним видом її діяльності є здача в оренду нерухомого майна. В 2018 році Людмила Бабичева викупила приміщення відділу прийому громадян Чернігівської міської ради (вул. Шевченка, 9) за 4 млн. 800 тис. грн. Наразі в цьому приміщенні активно йде ремонт.
Власенко Юрій Дмитрович, 1980 року народження, чернігівський адвокат, суб’єкт висування – політична партія ВО «Батьківщина».
Юрій Власенко – правозахисник , з 2015 року член виконавчого комітету Чернігівської міської ради на громадських засадах. Має три вищі освіти. Свого часу очолював головне територіальне управління юстиції в області, де вперше в Україні запровадив реєстрацію народження дитини прямо в пологовому будинку.
У 2016 році на проміжних виборах по 206 округу Власенко програв декілька відсотків голосів чинному депутату Максиму Микитасю, зайнявши друге місце. При цьому перемога останньому далася лише за рахунок підтримки мешканців сіл Чернігівського та Ріпкинського районів, в самому ж місті Чернігові Юрій Власенко отримав упевнену перемогу.
До Парламенту, згідно з програмою, Юрій Власенко йде добиватися справедливості. Прагне, аби кожен чернігівець почував себе захищеним від зовнішнього агресора, міг би знайти правду в суді, державних та правоохоронних органах. Щоб високопосадовці, винні у корупції, нарешті змінили свої кабінети на тюремні камери.
Разом зі своїми однопартійцями започаткував і продовжує в Чернігові реалізацію багатьох проетків: «Твоя квартира починається з під'їзду», «Здоров'я нації», «Дитячий майданчик у кожен двір», «Арт канікули» , спрямованих на, допомогу в ремонті під'їздів, оздоровленні людей, відпочинку дітей.
Запевняє, що в Раді буде відповідальним і планує змінювати на краще ситуацію в країні та Чернігові.
Маючи багаторічний досвід юридичної та громадської роботи, кандидат переконує, що буде корисним для чернігівців у парламенті.
Грецький Володимир Миколайович, 1961 року народження, голова Деснянської районної у місті Чернігові ради; суб’єкт висування - політична партія ВО «Свобода». Раніше входив до політсили «УДАР».
Минулого року ініціював перейменування вулиці Рокосовського в Чернігові на вулицю Левка Лук’яненка, у зв’язку зі смертю останнього. Ідея Грецького знайшла чималу підтримку серед чернігівців, але до реальних дій справа так і не дійшла.
Серед іншого, в програмі кандидат пропонує визначити європейський україноцентризм стратегічним курсом держави та запровадити державну програму відновлення інфраструктури сіл.
Живенко Світлана Віталіївна, народилася в місті Мукачево Закарпатської області 1967 року; суб’єкт висування – партія «Опозиційний блок».
На даний момент проживає в м.Чернігів. Має власний бізнес – директор будівельної компанії «СВ надійний партнер». Протягом останніх 4 років є депутаткою Чернігівської міської ради.
У 2018 навколо персони Світлани Віталївни розгорівся скандал. Місцеві активісти та члени громадської організації «Тисни» домоглися від міськради відмови від тендерної пропозиції Живенко щодо ремонту адміністративного приміщення на вул.Ремісничій, 19. За даними чернігівських ЗМІ, сутність конфлікту полягала в тому, що депутатка під час торгів мала єдиного конкурента – місцевого підприємця. Втім, виявилося, що пані Живенко проживала за тією ж адресою, що й інший фігурант тендеру. Журналісти підозрювали обох у «розпилюванні» міського бюджету на 2 млн. грн, за допомогою спроби розігрування «тендерного сценарію».
У своїй передвиборчій програмі кандидатка говорить про необхідність збільшення мінімальної зарплати для чернігівців, безкоштовну медицину та пенсію у розмірі не менше, ніж 40% від середньої заробітної плати в Україні. Крім того, депутатка міськради планує домогтися дотацій та преференцій для Чернігова у зв’язку із безпосередньою близькістю до Чорнобильської зони.
Куліда Василь Олександрович, 1959 року народження. Народився на Чернігівщині, в Городнянському районі; суб’єкт висування – політична сила «Опозиційна платформа – За життя».
Займає посаду регіонального менеджера АТ «Райффайзен Банк Аваль». Колишній правоохоронець. У період з 2010 по 2015 рік являвся депутатом Чернігівської обласної ради від «Партії регіонів». До входження у список «Опозиційної платформи – За життя» перебував у штабі партії «Наш край».
Куліч Валерій Петрович – 1973 року народження,голова відділення Національного олімпійського комітету України в Чернігівській області, самовисуванець.
У своїй програмі кандидат пропонує здійснити покращення інвестиційної привабливості міста, сприяти розвитку ЖКГ, туризму, поліпшити стан доріг. На думку Куліча, Чернігів має стати європейським містом, і це мають зробити чернігівці своїми руками.
У 2014 році Валерій Куліч вже ставав народним України по 205 округу від політичної партії «Блок Петра Порошенка». За неповних шість місяців роботи народним депутатом України вніс лише єдиний законопроєкт про заборону призову на військову службу під час мобілізації осіб, які працюють у сільському господарстві. Таку «турботу» про сільське населення експерти пов’язували з тим, що Валерій Куліч є власником низки сільськогосподарських підприємств на території Чернігівської області. Мобілізація ж працівників банально заважала отримувати прибутки народному депутату України. В результаті цей законопроєкт автором був відкликаний.
Також за час своїх повноважень як народного депутата України Валерій Куліч жодного разу не виступив у Верховній Раді України та не подав жодного депутатського запиту.
У травні 2015 року Валерій Куліч склав депутатський мандат у зв’язку із призначенням на посаду голови Чернігівської обласної державної адміністрації. Його призначення на цю посаду розцінювалося як безпосередня заслуга Владислава Атрошенка, який сам обіймав це крісло при Віктору Ющенку в 2005 році. Владислав Атрошенко та Валерій Куліч уже багато років є друзями та бізнес-партнерами в аграрному бізнесі. Перебування Куліча на посаді голови Чернігівської обласної державної адміністрації запам’яталося низкою гучних корупційних скандалів, його беззаперечною перемогою в рейтингу найбагатших губернаторів України при тому, що за рівнем соціально-економічного розвитку Чернігівська область поступалася лише регіонам,де тривали бойові дії.
Згідно з декларацією, поданою Валерієм Кулічем після свого звільнення, станом на 2018 рік у власності його сім’ї знаходилося низка земельних ділянок, квартир, будинок площею 384,20 кв. м, чотири елітні позашляховики, корпоративні права підприємств.
Сукупний рівень доходів сім’ї Валерія Куліча за 2018 рік склав понад 24 мільйони гривень, в готівці зберігалося 3,7 мільйонів гривень, 720 тисяч доларів та 800 тисяч євро. На рахунках у банках – 1 млн. 70 тисяч 852 гривні.
Саме з такими статками Валерій Куліч йде до Парламенту, щоб, за його словами, відстоювати інтереси Чернігова та простих людей. Разом з тим на прес-конференції,яка відбулася в Чернігові 25 червня 2019 року, він знову підтвердив, що для нього посада не є самоціллю,і якщо буде нагода повторити перехід з Парламенту в нове крісло – він може його повторити.
На питання: «Якщо Вам знову запропонують стати головою ОДА, чи знову ви погодитеся?»
Валерій Куліч відповів: «Не буду ні від чого зарікатися – побачимо».
На думку експертів, така позиція може свідчити про те, що кандидат потенційно розглядає депутатський мандат лише як інструмент торгів за більш високе крісло і не більше.
Куліш Ольга Андріївна, самовисування, 1950 року народження. Родом з Прилуцького району Чернігівської області.
Працює касиром у ФОП Ушакова Т.О.
Кандидатка у народні депутати України позиціонує себе, як «просту людину», «представника народу». Передвиборна програма Ольги Андріївни передбачає, зокрема, вирішення таких питань округу, як: збільшення кількості робочих місць шляхом створення нових підприємств в тому числі з іноземним капіталом; розвиток туристичного потенціалу Чернігова; збільшення рекреаційних зон та дозвілля для громадян.
Не фігурує в жодних матеріалах всеукраїнських та місцевих медіа.
Куц Ярослав Валентинович, самовисуванець, 1992 року народження. Має середню спеціальну освіту. Тимчасово безробітний.
Прізвище, ім’я та по-батькові повністю збігаються з паспортними даними начальника Управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради. Слід зазначити, що «двійник» на 23 роки молодший за відомого чиновника. Ймовірніше за все, реєстрація подібного кандидата є нічим іншим, як технічною спекуляцією.
Тим не менш, кандидат представив ЦВК своє власне бачення проблем. За словами Куца, він підтримуватиме у Верховній Раді зняття депутатської та президентської недоторканності, голосуватиме за подальшу інтеграцію України до ЄС та НАТО.
Родикова Марія Вадимівна, чернігівка, 1988 року народження; висувається політичною партією «Наш Край».
Заступниця голови Деснянської районної у місті Чернігові ради. За 2018 рік отримала на цій посаді 208963 грн. Згідно офіційної декларації, володіє двома автомобілями: Ford Fiesta 2009 року випуску та Toyota Camry 2016 р.
У передвиборній програмі каже, що добиватиметься залучення у місто нових інвестицій, боротиметься з бюрократією та лобіюватиме інтереси виборців у ВР. Також авторка програми зазначила, що на посаді народного депутата сприятиме підвищенню ефективності роботи органів міліції. Нагадаємо, у 2015 році в Україні відбулася реформа, в результаті якої міліцію перейменована в поліцію. Чому кандидатка написала про міліцію є кілька думок : або ж це технічна помилка, або пані Родикова просто у когось «позичила» стару програму.
Сапон Леонід Іванович, безпартійний пенсіонер, 1958 року народження. У 2015 році балотувався по цьому ж округу до Верховної Ради України.
Виступає за припинення війни на території Донбасу, відділення бізнесу від влади та необхідність проведення пенсійної реформи.
Чергова спроба набуття депутатського мандату та відсутність будь-яких агітаційних матеріалів свідчать про те, що кандидат відноситься до когорти потенціально непрохідних.
Семінський Олег Валерійович – народився в 1973 році в місті Біла Церква Київської області. Проживає в місті Києві, директор ТОВ «Ділайс», суб’єкт висування – політична партія «Слуга народу».
В його програмі : будівництво заводу з виробництва скла на базі «Хімволокно» ( це є дуже дивно, адже такий самий завод, фірма пов’язана з паном Семінським, планує звести в Городянському районі, там, де отримала дозвіл на розробку родовищ кварцового піску - ред..) , школи на ЗАЗі (хоча це прерогатива міської влади), підтримка соціально незахищених верств населення і підвищення зарплат, щоправда, чомусь тільки педагогам, що є доволі образливо для інших бюджетників, про яких в програмі ані слова.
Олег Семінський - один із найбільш суперечливих кандидатів по 205 округу. До президента Зеленського вже є неодноразові звернення в тому числі і від «Об’єднання добровольців» щодо перевірки цього кандидата. Пана Семінського називають фігурантом корупційного скандалу часів Януковича навколо підприємства «Нафтогазвидобування» , яке він очолював і, згідно з даними МВС, є фігурантом тіньових схем, які нанесли збитки державі на суму 56 мільйонів гривень через незаконний продаж газу. Його партнерами були скандально відомі особи Шуфрич та Рудьковський, який вже кілька років переховується закордоном.
Ткаченко Володимир Володимирович, самовисуванець, 1964 року народження.
Живе та працює в столиці. Обіймає посаду проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків у Київському національному університеті будівництва та архітектури. В період між 2002-2006 роками був депутатом як Чернігівської міської ради, так і облради.
Є повним власником двох квартир у Києві (43,2 м2 та 123,7 м2) та однієї – в Чернігові (34,5 м2).
В 2006-2007 роках - народний депутатом України V скликання. Був так званою «тушкою», зрадивши своїх колег по фракції і перейшовши до коаліції Януковича.
Проректор проживає в Києві, у передвиборному документі зазначає, що захищатиме інтереси чернігівців у парламенті. В програмі обіцяє реформувати владу, реагувати на звернення, поліпшити громадський транспорт, підвищити пенсії, допомога малозабезпеченим, учасникам АТО, підтримка бізнесу та багато іншого.
Шерстюк Жанна Володимирівна, уродженка Ріпкинського району Чернігівської області, 1983 року народження; суб’єктом висування виступає «Радикальна партія Олега Ляшка». За освітою – адвокат. Депутат VII скликання Чернігівської міської ради.
Має чоловіка, Шерстюка Івана Олександровича, який займається підприємницькою діяльністю (ПП «Ковчег» - торгівля деталями та автоприладдям).
Серед завдань кандидатка ставить перед собою вирішення питання із будівництва сміттєпереробного заводу задля покращення екологічного стану Чернігова. Програма Жанни Шерстюк передбачає також вирішення транспортного сполучення залізницею Чернігова з іншими регіонами. В усіх інших аспектах Шерстюк повторює основні ідеї «радикалів».
Запам’яталася чернігівцям пані Шерстюк тим, що вказала в декларації за 2014 рік 0 (нуль) гривень доходів родини. Як вона з чоловіком виживала без грошей і чим харчувалася, аби не вмерти з голоду, так і не зізналася.
Протягом минулого тижня армія РФ завдала 42 авіаудари по території Чернігівщини: одна авіаракета, два «Шахеди» та 39 FPV-дронів. Про це повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус на своєму каналі в Telegram. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НА ЧЕРНІГІВЩИНІ ВИБУХОТЕХНІКИ ЗНЕШКОДИЛИ БОЙОВУ ЧАСТИНУ РОСІЙСЬКОГО БПЛА, ЯКА НЕ ЗДЕТОНУВАЛА За його словами, загалом зафіксували 75 обстрілів. Під вогонь потрапили 22 населені
Поліція шукає свідків ДТП, в якій 82-річний чоловік потрапив під колеса тролейбуса
Захисник з Чернігівщини Роман Пастушенко отримав відзнаку Головнокомандувача ЗСУ
86 вибухів: армія РФ з різних видів зброї обстріляла прикордонну Семенівку та п’ять сіл
На Чернігівщині в ДТП загинула водійка «Ауді»
18 Листопада 2024
14:35Новейшие методики диагностики и лечения бесплодия у женщин
13:30Протягом тижня з прикордоння Чернігівщини евакуювалися 33 людини
12:1542 авіаудари за тиждень: Чаус про обстановку на прикордонні Чернігівщини
11:25На Чернігівщині в ДТП загинула водійка «Ауді»
10:45Як побороти залежність і повернутись до нормального життя?
10:22Захисник з Чернігівщини Роман Пастушенко отримав відзнаку Головнокомандувача ЗСУ
09:3086 вибухів: армія РФ з різних видів зброї обстріляла прикордонну Семенівку та п’ять сіл
17 Листопада 2024
14:20Что такое хостинг: краткое введение для начинающих
13:30У Чернігові попрощалися з бійцем 1-ї танкової бригади Олексієм Тепляковим, який загинув на фронті
12:20Морская тематика в живописи — особенности жанра
11:00Росіяни за добу атакували три прикордонні громади Чернігівщини
10:00Плазмовий телевізор: девайс із безліччю можливостей
16 Листопада 2024
12:40Что подарить ребенку на Рождество
11:40У потрійній ДТП на Чернігівщині загинув 66-річний чоловік. ФОТО
10:30Система резервного живлення - чому це кращий вибір за генератор?
15 Листопада 2024
19:54Футболка як незамінний елемент чоловічого гардероба
17:25Чернігівський медичний центр сучасної онкології отримав другий лінійний прискорювач
16:13Современный балкон под ключ – остекление по доступной цене
15:45Поліція шукає свідків ДТП, в якій 82-річний чоловік потрапив під колеса тролейбуса
15:29Как выбрать газовый гриль для дома
15:221-ша окрема танкова Сіверська бригада отримала дрони та зарядні станції для від громади Чернігова
14:55AutoFort: надежный сервис для поиска и бронирования автобусных билетов
14:38У Чернігові відкрили центр соціально-психологічної допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства
14:08Казкова помада Flower Knows: секрет популярності
13:35Понад 13 тисяч направлень на суспільно корисні роботи видали на Чернігівщині з початку року
Дивитися більше новинБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні