Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:Процес буріння нових свердловин на воду завжди має розпочинатися з ретельного огляду території та проведення гідрогеологічних досліджень місцевості. При цьому основним етапом спорудження установки вважається саме буріння, внаслідок якого замовник отримує доступ до підземного джерела.
Важливим моментом ще на етапі обговорення подальших робіт залишається і спосіб облаштування свердловини, наприклад, без монтування спеціального кесона.
Кесонами називають спеціальні резервуари, які облаштовують після буріння свердловин навколо неї, вкопуючи всередину ґрунтової основи. Його основна функція полягає в захисті свердловинного обладнання від потрапляння та накопичення вологи, поверхневого бруду, а також промерзання системи в зимовий період. Рішення бурити і облаштовувати свердловину без установки кесона можу бути обґрунтованим бажанням замовника заощадити витрати, високим рівнем розташування ґрунтових вод та необхідність буріння в глинистих породах. Саме в таких випадках майстри пропонують клієнту обрати спосіб подальшого облаштування установки, наприклад, зі спорудженням приямка.
Приямком називають найпростішу за своєю будовою споруду, призначену для захисту свердловини, яка утворюється при викопуванні ґрунту навколо гирла свердловини. Всередині утвореного простору монтують запірну арматуру свердловинної системи водопостачання. Загалом приямки називають примітивними аналогами кесона, оскільки вони також:
- захищають насосну систему та саму свердловину від промерзання з настанням морозів;
- служать додатковим захистом для гирла свердловини з метою запобігти потраплянню всередину поверхневих вод, бруду чи інших шкідливих речовин;
- дозволяють облаштувати зручне місце для розміщення всіх необхідних інструментів, механізмів та датчиків, якими контролюється і забезпечується робота свердловинного насоса.
Проте саме така конструкція немає необхідної герметичності, що особливо важливо при близькому розташуванні поверхневих вод. Щоб спорудження приямку було достатнім захистом для свердловини, необхідно, щоб підземні джерела води залягали на глибині не менше 5 м.
Важливо! Якщо на ділянці буде споруджена нова артезіанська свердловина для доступу до якісної питної води, облаштування кесона або ж будь-якого іншого герметично захищеного простору є обов’язковим критерієм подальшої експлуатації установки протягом багатьох років.
Як правило, можливість заощадити та спробувати зробити приямок навколо свердловини на воду своїми руками важливо обговорити з майстрами, які безпосередньо буритимуть свердловину. Це обумовлено тим, що лише кваліфіковані фахівці зможуть правильно оцінити ефективність такого рішення та проконсультують щодо того, як краще його облаштувати.
Зазвичай для цього потрібно спочатку викопати навколо свердловини котлован глибиною не менше 1,5-2 метрів та шириною більшим на 40 см за саму конструкцію. Саме це дозволить зручно розмістити все необхідне обладнання. За формою приямок може бути квадратним або ж круглим.
Після того, як котлован буде готовий, необхідно додатково утрамбувати дно та укріпити стінки, запобігши їх осипанню та потраплянню всередину вологи. Для цього можна скористатися щільною плівкою, проте всі роботи важливо проводити в суху погоду, коли ґрунт максимально щільний. На дно рекомендовано викласти захисну подушку із шарів щебеню та піску.
Важливо! Для приямка круглої форми можна використовувати бетонні кільця, а квадратної - щільно обкласти цеглою з цементним розчином. Додатково варто потурбуватися про шар утеплювача, наприклад, з пінополістиролу, пінопласту чи пінополіуретану. Зверху приямок можна накрити ЗБ-люком, бетонною, металевою чи дерев’яною знімною кришкою, щоб в разі потреби можна було швидко отримати доступ до свердловинного обладнання.
Проте, щоб отримати дійсно якісний та надійний результат, облаштування конструкції, як і виконання самої послуги буріння свердловин Київ, важливо доручати виключно перевіреним професіоналам. Це дозволить в подальшому заощадити на ремонті свердловини та заміні деталей і механізмів через передчасне псування.
Після однієї з нещодавніх повітряних атак на території Новгород-Сіверського району Чернігівщини виявили російський ударний БПЛА, який збили сили оборони України. Його бойова частина не здетонувала. Про це повідомляє поліція Чернігівської області на своєму офіційному сайті. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НА ЧЕРНІГІВЩИНІ ПОЛІЦЕЙСЬКІ ВИЛУЧИЛИ БЛИЗЬКО ОДНІЄЇ ТОННИ ЗБРОЇ ТА БОЄПРИПАСІВ. ФОТО «Оглянувши пошкоджений БПЛА, поліцейські вибухотехніки вилучили бойову частину
Стало відомо, коли відбудеться 44-ї сесія Чернігівської міськради
У Чернігові відновили рух транспорту на перехресті вулиць Довженка та Межової
На Чернігівщині зупинили водія, вміст алкоголю в крові якого перевищував норму у 15 разів
У Чернігівському районі виявили новий випадок сказу
5 Лютого 2025
16:27У Чернігові п’яна водійка в’їхала у дорожній знак
15:18Стало відомо, коли відбудеться 44-ї сесія Чернігівської міськради
14:22Учні 12 громад Чернігівщини отримають ноутбуки для навчання
13:33У Семенівці в пожежі загинув 62-річний чоловік
12:25У Чернігові відновили рух транспорту на перехресті вулиць Довженка та Межової
11:22Чернігівщина отримала три новенькі реанімобілі: в які громади вони поїдуть
10:21На Новгород-Сіверщині виявили та знешкодили бойову частину російського безпілотника, яка не здетонувала
09:30На Чернігівщині зупинили водія, вміст алкоголю в крові якого перевищував норму у 15 разів
4 Лютого 2025
14:40У Чернігівському районі виявили новий випадок сказу
13:33У прикордонній Семенівці з’явилося ще одне модульне укриття
12:22На Чернігівщині поліцейські вилучили близько однієї тонни зброї та боєприпасів. ФОТО
11:20У Чернігові патрульні відсторонили від керування нетверезого водія «BMW»
10:18В Корюківській громаді через вибух БпЛА пошкоджено 3 будівлі сільськогосподарського призначення
09:30У Чернігові в пожежі загинув чоловік
3 Лютого 2025
20:26Правила кормления щенков от рождения до года
13:30У Чернігові затримали чоловіка, який напав на поліцейського та вдарив його в обличчя
12:45Розробка сайту: як вибрати надійну веб-студію?
11:2559 авіаударів за тиждень: Чаус про обстановку на прикордонні Чернігівщині
10:48Диван для вашого стилю життя: як знайти ідеальний варіант
10:22Два дні поспіль температурні рекорди зафіксували у Чернігові
09:25Автомобіль для захисників та підтримка громад: волонтери БФ молодіжної ініціативи «Надія» продовжують працювати
31 Січня 2025
17:30Grace Clinic: ведущая клиника пластической хирургии в Киеве
16:42Росіяни з мінометів вдарили по прикордонню Чернігівщини: поранений місцевий житель. ФОТО
16:15Рідні до останнього мали надію: загинув воїн з Чернігівщини
15:55«BAS Роздрібна торгівля»: що це таке та який функціонал має
Дивитися більше новинБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні