Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:Позиція*
Рахункова Палата оприлюднила на своєму сайті рішення з перевірки міжнародних закупівель ліків у 2015-2016 році та І-му півріччі 2017 року.
Висновки вражають. Вони є реальним вироком непрофесіоналізму команді «псевдореформаторів», що зараз керують Міністерством охорони здоров’я.
Про це у своєму блозі на сайті LB.ua написав народний депутат з фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль. Нижче наводимо повний текст парламентаря.
Висновки Рахункової палати починаються наступним твердженням.
«У березні 2015 року в Україні змінено централізовану систему закупівлі лікарських засобів і медичних виробів. Використання коштів Державного бюджету України у 2015-2016 роках на закупівлю лікарських засобів та медичних виробів із залученням міжнародних спеціалізованих організацій здійснювалося, в цілому, більш економно порівняно з попереднім періодом, коли закупівлі проводило Міністерство охорони здоров’я України самостійно».
До цього треба зробити два коментарі. По-перше, у висновках та звіті не враховано те, що економія в певних випадках утворилася за рахунок не зовсім коректного врахування коливань валютного курсу у 2014-2015 роках, і за цілим рядом позицій була досягнута за рахунок простого скорочення фізичного об’єму ліків. І це насправді була економія на чиємусь здоров’ї та житті.
По-друге, будь-яка реальна економія є результатом законодавчих змін у березні 2015 року, а не діяльності МОЗу. А от цій діяльності Рахункова палата дала просто нищівну оцінку. Процитую лише частину висновків, які стосуються діяльності самого Міністерства у сфері міжнародних закупівель ліків.
«МОЗ не забезпечило об’єктивності вибору міжнародних спеціалізованих організацій для здійснення державних закупівель лікарських засобів і медичних виробів за бюджетні кошти 2015-2017 років. Вибір здійснювався за відсутності механізму застосування визначених Урядом критеріїв відбору, порядку його проведення і був сконцентрований на організаціях, визначених законами України від 10.04.2014 № 1197 “Про здійснення державних закупівель” і від 25.12.2015 № 922 “Про публічні закупівлі”, та виключав можливість участі в закупівлях вітчизняних організацій.
Як наслідок, міжнародні спеціалізовані організації вибиралися в ручному режимі, що призводило до помилок при здійсненні вибору і не сприяло запобіганню ризикам корупції при прийнятті таких рішень.
Міністерство не реагувало на результати внутрішнього аудиту. Недоліки та порушення, які були встановлені під час заходів внутрішнього фінансового контролю МОЗ, фактично залишилися без належного реагування. Їх причини не усунуті і, як наслідок, недоліки та порушення набули системного характеру».
«Водночас рішення Уряду кардинально не відповідають вимогам системи вітчизняного законодавства у сфері бюджетних витрат на всі інші публічні закупівлі. У результаті, на закупівлю лікарських засобів і медичних виробів фактично не розповсюджуються вимоги законодавства щодо забезпечення відкритості, прозорості та конкурентних засад при проведенні торгів за бюджетні кошти. Отже, міжнародні спеціалізовані організації можуть не оприлюднювати інформації про деталі тендера, зокрема щодо учасників закупівель, їх цінових пропозицій, умов і термінів постачання тощо.
Урядом не визначено механізму супроводження державними підприємствами МОЗ лікарських засобів і медичних виробів, які закуплені міжнародними спеціалізованими організаціями. Як наслідок, передача функцій у частині здійснення державних закупівель лікарських засобів і медичних виробів до міжнародних спеціалізованих організацій не забезпечила прозорості цього процесу. Система закупівель, завданням якої є забезпечення першочергових суспільних потреб, фактично виведена з-під контролю широкої громадськості».
«Мета Закону України від 19.03.2015 № 269 у частині забезпечення своєчасного доступу пацієнтів до необхідних лікарських засобів і медичних виробів не досягнута. На відміну від колишньої системи закупівель, сьогодні термін від моменту оплати до поставки становить понад 20 місяців. Залучення міжнародних спеціалізованих організацій до закупівель не позбавило Міністерство невластивих йому функцій. МОЗ і досі залишається в системі публічних закупівель, які на сьогодні не є прозорими, ризики корупційних дій не усунені».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МОЗ ВІДІРВАНИЙ НЕ ТІЛЬКИ ВІД РЕАЛІЙ, АЛЕ Й ВІД МЕДИЧНОЇ СПІЛЬНОТИ, - ВАЛЕРІЙ ДУБІЛЬ
«МОЗ (Міністр Квіташвілі О. М. з 25.03.2015 до 14.04.2016, в. о. Міністра Супрун У. з 01.08.2016 по теперішній час) не було забезпечено відповідної організації процедурних питань таких закупівель. Допускалися випадки неналежного оформлення укладених договорів та порушення їх умов, несвоєчасного інформування міжнародних спеціалізованих організацій про прийняті Міністерством рішення, порушень власних розпорядчих актів.
У ряді випадків незадовільна робота чиновників МОЗ призводила до затягування термінів закупівель, прийняття ними необґрунтованих рішень, несвоєчасного розподілу отриманих за результатами закупівель матеріальних цінностей. Як наслідок - непродуктивне використання бюджетних коштів і завдання державі збитків через втрати лікарських засобів, терміни придатності яких закінчилися».
«Міністерство, укладаючи договори з міжнародними спеціалізованими організаціями, не забезпечило захисту інтересів української сторони. Зокрема, не передбачило в них відповідальності за несвоєчасну поставку, поставку товару неналежної якості та кількості. Таким чином МОЗ взяло на себе повну відповідальність за якість і кількість лікарських засобів і медичних виробів, закуплених цими організаціями, починаючи з моменту їх ввезення на територію України і до передачі закладам охорони здоров’я.
Крім того, в договорах з Краун, ЮНІСЕФ (за 2015–2016 роки) і ПРООН (за 2015 рік) не передбачено заміни лікарських засобів і медичних виробів, які прийнято з меншим терміном придатності. У результаті лікарські засоби на суму 11338,8 тис. грн (3,5 відс. від вартості отриманих лікарських засобів) для лікування онкохворих дітей до закінчення терміну їх придатності не використані, а отже, втрачені».
«МОЗ не забезпечило належного виконання своїх повноважень щодо визначення необхідної номенклатури лікарських засобів і медичних виробів для їх закупівель міжнародними спеціалізованими організаціями.
Міністерство не розробило і не затвердило розпорядчого документа з регламентації порядку визначення і затвердження такої номенклатури. Не були визначені строки її розгляду і затвердження відповідними робочими та експертно-технічними групами. Також не передбачена відповідальність членів цих груп за прийняті рішення».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЧЕРЕЗ МЕДИЧНУ РЕФОРМУ УКРАЇНА МОЖЕ ЗАЛИШИТИСЬ БЕЗ ЛІКАРІВ
«МОЗ не забезпечило продуктивного та результативного використання бюджетних коштів 2015–2017 років на закупівлю лікарських засобів і медичних виробів. За результатами закупівель, які МОЗ проводило самостійно, оплата постачальникам за матеріальні цінності здійснювалась за фактом їх поставки і лише в окремих випадках як попередня оплата. Водночас, відповідно до договорів, укладених МОЗ з міжнародними спеціалізованими організаціями, для здійснення закупівель проводиться стовідсоткова попередня оплата.
У результаті безгосподарності МОЗ на рахунках міжнародних спеціалізованих організацій ПРООН і ЮНІСЕФ залишилися кошти державного бюджету 2015 року в сумі 93 млн 579 тис. грн, або 6,5 відсотків від загального обсягу перерахованих ним коштів. Цими коштами міжнародні спеціалізовані організації користуються і на даний час. Кошти в сумі 4 млн. 615 тис. грн упродовж 12 місяців не були витрачені Краун на закупівлю лікарських засобів і медичних виробів та повернені МОЗ наприкінці 2016 року і, як наслідок, перераховані до держбюджету».
«У договорах також не передбачено і механізмів для вирішення спорів між сторонами у закупівельному процесі під українською юрисдикцією. Умови договорів фактично унеможливлюють контроль за використанням коштів Державного бюджету України».
Коментарі зайві. Але які докази, як мінімум некомпетентності, ще треба, щоб Уряд негайно звільнив керівництво МОЗу, і припинив їх безвідповідальні та смертельні для українських пацієнтів ігри у псевдореформи?
З 1 квітня 2025 року пенсіонери за віком матимуть право на безоплатний проїзд у всіх видах громадського транспорту Чернігова. Відповідне рішення затверджене Програмою компенсації пільгових перевезень громадян на 2025-2027 роки. Про це повідомляє Управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв’язку. Пільги також зберігаються для ветеранів війни, осіб з інвалідністю, постраждалих від Чорнобильської катастрофи, багатодітних сімей та інших
У Семенівці через російськи обстріл пошкоджено комерційне підприємство
На Чернігівщині за понад 865 мільйонів гривень планують створити обласний центр реабілітації та відновного лікування
Олександр Селіверстов очолив Новгород-Сіверську районну державну адміністрацію
З початку 2025 року БФ «Надія» доставив на фронт допомогу на 50 млн гривень
1 Квітня 2025
17:36Сезонні навантаження на турбіну: як зберегти ресурс у спеку та холод
16:25У Ніжині потяг збив чоловіка, який переходив колії з велосипедом
15:45Как линолеум помогает поддерживать стерильность в медицинских учреждениях
15:15На Чернігівщині від COVID-19 помер 72-річний чоловік: це четверта смерть від вірусу з початку року
15:00Як швидко обігріти будинок без великих витрат на опалення?
14:20На Чернігівщині за понад 865 мільйонів гривень планують створити обласний центр реабілітації та відновного лікування
13:13У Семенівці через російськи обстріл пошкоджено комерційне підприємство
12:00Міжнародні перевезення, що змінилося в Україні в умовах війни?
11:22Олександр Селіверстов очолив Новгород-Сіверську районну державну адміністрацію
10:10DeFi криптовалюти: приклади проєктів та способи заробітку
09:00З початку 2025 року БФ «Надія» доставив на фронт допомогу на 50 млн гривень
31 Березня 2025
17:20Как сэкономить на вывозе строительного мусора?
16:23У Чернігові п’яний мопедист намагався втекти від патрульних
15:50Види протрузій та їх лікування
14:1918-річна дівчина в лікарні: поліцейські затримали нетверезого водія, який спричинив ДТП у Городнянській громаді
11:45Для чего нужны высокочастотные коннекторы?
11:15На Прилуччині водій на легковику збив велосипедистку та втік з місця пригоди: жінка померла
10:52Як знімати круті reel без оператора – обладнання і фішки
10:18Протягом тижня з прикордоння Чернігівської області виїхала 21 людина
09:55Електрокари з США — чому вони вдвічі дешевші ніж з Європи?
09:30Масовані атаки: росіяни протягом тижня обстріляли 27 населених пунктів Чернігівщини
28 Березня 2025
11:25Як підібрати косметику для весняного догляду за шкірою?
10:20У Чернігові з 1 квітня пенсіонери за віком безплатно їздитимуть у всіх видах громадського транспорту
09:52Охрана коммерческих объектов во Львове: актуальные решения для бизнеса
09:30У Чернігові зіткнулися мотоцикл і легковик: двох людей шпиталізували
Дивитися більше новинНа Корюківщині через випалювання сухої трави згоріли два будинки.
Без електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів