Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:6 листопада о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (у Колегіумі, на Валу) відбудеться презентація шолому-корони Сулеймана І та корони Роксолани.
Про це повідомляється на офіційному сайті Чернігів Стародавній.
Відкриття та експозиція стилізованих реконструкцій шолому-корони падишаха Найвищої Османської держави, халіфа Сулеймана І Законодавця (тур. Süleyman Kanuni), відомого в Україні як Сулейман І Пишний, та головного убору Гюррем Султан (тур. Hürrem Sultan), відомої в Україні як Роксолана, має виразну загально гуманітарну та просвітницьку місію, прагнення показати тісні історичні та культурні взаємозв’язки між народами Північного Причорномор’я, складний розвиток їх державності в контексті європейських державотворчих процесів.
Оскільки історично саме корона була тим артефактом, що втілював державницьку ідею, реконструкція цих предметів влади (в Україні – клейнодів) дозволяє персоналізувати історичні події і подати просвітницький матеріал крізь призму відомих історичних постатей. Адже, головні убори володарів являють собою символи влади і, водночас, матеріалізацію великої відповідальності людей, наділених такою силою. Дотепер королівські корони є одними з найбільших державних реліквій у багатьох країнах, символами наступництва та спадкоємства об’єднавчих державотворчих зусиль.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: УНІКАЛЬНІ ЕКСПОНАТИ ПОПОВНИЛИ КОЛЕКЦІЮ АПТЕКИ-МУЗЕЮ У ЧЕРНІГОВІ. ФОТО
Представлені стилізовані реконструкції шолому-корони падишаха Сулеймана І Законодавця та головного убору Роксолани, які є видатними історичними постатями, а також популярними персонажами багатьох творів музичного мистецтва, літератури та кінематографа. Подібна реконструкція історичних головних уборів XVI ст. до цього часу не проводилась і не має аналогів. Шолом-корона Сулеймана І Законодавця та головний убір Роксолани доповнюють та збагачують велику збірку історичних головних уборів духовних і світських лідерів «Корони світу», яка експонується в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній». У цьому проекті реконструкція шолома-корони падишаха Сулеймана І Законодавця та головного убору Роксолани зроблена вперше.
З історичних джерел відомо, що неймовірна шолом-корона падишаха Сулеймана І Законодавця була зроблена венеційськими ювелірами й відправлена до Стамбулу у 1532 році. Коштував головний убір 115 тисяч дукатів, що на той час було захмарною ціною. Появу цього артефакту спонукала потреба у констатації світської і духовної влади падишаха Сулеймана І Законодавця, Цезаря усіх земель Риму. Адже за часів його панування Османська імперія досягла піку своєї могутності, володіла Візантійською імперією – другим Римом. Відтак, величний головний убір був демонстративною відповіддю Султана Султанів на коронацію папою Климентом VII у 1530-му році короля Карла V як імператора Священної Римської імперії.
Шолом-корона падишаха за формою поєднує різновид шолому «барбют» (barbuta alla veneziana), вкритий карбованими ренесансними візерунками, і папську тіару, де зроблено на один ярус більше для символічної демонстрації володіння усіма сторонами світу. Кожний ярус являє собою окрему корону в австрійському стилі, зубці якої увінчані гігантськими перлинами. Для прикрашення корони були використані також діаманти, рубіни, смарагди, бірюза.
Основою стилізованої реконструкції символу влади падишаха Сулеймана І Законодавця послужили: портрет Султана Султанів з гравюри невідомого веніційського гравера 1532 року та повтор цього портрету у 1535 році італійським гравером епохи Відродження Агостіно Венеціано (Agostino de’ Musi, 1490-1540). На обох гравюрах головний убір падишаха Сулеймана І Законодавця зображено ретельно і деталізовано. Для створення головного убору Гюррем Султан використані гравюри невідомих авторів 1550-го та 1596 років, а також портрет невідомого венеційського художника XVIII ст., де найвиразніше зображена форма і деталі головного убору Роксолани. Хоча жоден з портретів не був написаний з натури, проте, як зазначають мистецтвознавці, прижиттєві портрети Роксолани між собою схожі і можливо були написані зі слів венеційських послів.
Цей унікальний проект ініційований та втілений Ігорем Жуком, головою Благодійного фонду імені Б.Г. Возницького. Для його реалізації була створена робоча група, до якої увійшло близько 20-ти осіб, зокрема, мистецтвознавці, науковці, ювеліри, що дозволило здійснити розробку проекту, консультування, дизайн, ювелірні роботи. Для виготовлення стилізованих головних уборів використані дорогоцінні метали, імітації коштовного каміння, перли та інші матеріали.
Вдень 11 квітня росіяни атакували село у Семенівській громаді, яке менше ніж за 10 кілометрів від кордону з РФ. Про це повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у своєму каналі в Telegram. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РОСІЯНИ БПЛА АТАКУВАЛИ СЕЛО В НОВГОРОД-СІВЕРСЬКОМУ РАЙОНІ: ПОШКОДЖЕНЕ СІЛЬГОСППІДПРИЄМСТВО ТА ДИТЯЧИЙ МАЙДАНЧИК «Внаслідок влучання сталася пожежа. Знищений будинок. Це була домівка старости села», – йдеться в
Поліція повідомила про підозру чернігівці, яка вербувала жінок з інвалідністю укласти фіктивні шлюби
У Чернігові 11 квітня зафіксували температурний рекорд, який тримався 60 років
У Сновську у місцевого жителя поліція вилучила танковий кулемет. ФОТО
У Прилуках рятувальники визволили цуценя, яке застрягло поміж бетонних плит
11 Квітня 2025
16:09Росіяни FPV-дронами атакували село в Семенівській громаді: згорів будинок старости. ФОТО
12:25Особливості безболісної лазерної епіляції
11:36У Сновську у місцевого жителя поліція вилучила танковий кулемет. ФОТО
11:00Проверка на полиграфе в Украине — точные ответы от Detector
10:19У Прилуках рятувальники визволили цуценя, яке застрягло поміж бетонних плит
09:35Поліція повідомила про підозру чернігівці, яка вербувала жінок з інвалідністю укласти фіктивні шлюби
09:00Як обрати спорядження для ідеального туристичного походу: корисні поради та рекомендації
08:22На Чернігівщині з 11 квітня на трьох ділянках автодоріг запрацюють TruCAM
07:45У Чернігові 11 квітня зафіксували температурний рекорд, який тримався 60 років
10 Квітня 2025
13:255 причин, чому лофери замінили підбори в офісному стилі українських жінок
12:15Зима не відступає: на Чернігівщині в ніч на 11 квітня прогнозують заморозки
11:55Як відновити старі меблі, щоб вони виглядали як нові?
11:30На Корюківщині у місцевого жителя вилучили ручну гранату з запалом
10:25На Чернігівщині сапери виявили та знешкодили артилерійський снаряд. ФОТО
09:48Выбираем идеальный наряд от Parosh: советы по стилю и сочетаниям
09:25У Прилуках водій в стані наркотичного сп’яніння на легковику збив велосипедиста, останнього шпиталізували. ФОТО
08:22У Чернігові відбулася 44-та (позачергова) сесія міськради: які питання розглянули
07:55Аренда VPS серверов: как выбрать оптимальный вариант
07:35На Чернігівщині чотирьох людей притягнули до відповідальності за незаконний збір березового соку
9 Квітня 2025
15:29Росіяни БпЛА атакували село в Новгород-Сіверському районі: пошкоджене сільгосппідприємство та дитячий майданчик
14:45З чим поєднувати вишиту сорочку чоловіку: образи на кожен день та на свята
14:16На Чернігівщині вночі 10 квітня прогнозують сильні заморозки, а вдень – посилення вітру
13:23Жителька Чернігівщини відсвяткувала 100-літній ювілей
13:00Дизайн проект квартири - ціна питання та що впливає на кошторис?
12:23На Чернігівщині у Ладанському ліцеї доукомплектували осередок «Захисту України»
Дивитися більше новинБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні