Рус Укр
Субота, Квітень 20, 2024 Редакція Реклама

Малярні роботи: фарбування стін та стелі

Малярні роботи: фарбування стін та стелі
10 Липня 2020 5761

Ще трішки і ваше житло засяє по-новому, залишається фактично фінальна частина ремонту - малярські роботи, а саме фарбування стелі та стін.
Хтось гадає, що у процесі фарбування немає нічого складного, і тут вони глибоко помиляються, адже процес потребує правильного підбору фарби, підготовки стіни до фарбування та вмілого нанесення фарби.

 

Ми разом з командою експертів з Modern Construction підкажемо вам як не заблукати у цьому різноманітті та не витрачати даремно сили, кошти й час і швидко та якісно завершити ремонт.

 

Коли слід починати малярські роботи? Після завершення перших етапів обробки стін та стелі, а саме вирівнювання поверхонь, цементно-піщаної, цементно-вапняної штукатурки, монтажу стін, перегородок і стелі гіпсокартоном.

 

Що таке малярні роботи? Тут не лише фарбування. Малярні роботи полягають у грунтуванні поверхонь, шпаклюванні, закладанні швів між листами, при встановленні гіпсокартонних конструкцій, і лише після цього можна надавати стінам бажаного кольору. Для цього потрібен вмілий фахівець - маляр з високим рівнем професіоналізму та зі знаннями технологічного процесу.

 

Порада: перед фарбуванням захистити стіни, підлогу й інші елементи плівкою чи обклеїти стрічкою.

 

Починати слід зі стелі

 

Фарбування слід розпочинати саме зі стелі. Так ви точно не забризкаєте стіни й інші вже готові поверхні. Зазначимо, що цей етап є досить відповідальним, адже якийсь недолік на стелі важко буде приховати чи чимось заставити. Тому до фарбування слід звернути увагу на два фактори: композиційний - вибір фарби, технологічний - підбір пензлів.

 

Зазвичай стелю фарбують білим кольором. І це виправдано, адже білий, відбиваючи світло, візуально розширює простір над головою, робить приміщення комфортним й світлим.

 

Та є сміливці, які наважуються розмалювати стелю у яскраві кольори. Це залежить від вподобань власника квартири чи заздалегідь продуманого дизайну інтер’єру. Головне, аби всі елементи композиції перебували у гармонії.

 

 

Підберіть належний інвентар. Для цього вам знадобляться пензлі, валики, малярні стрічки, захисна плівка і відповідна фарба. Також не забудьте про захисний одяг та драбину.

 

 

Майстри радять розпочинати фарбування стелі з кутків і важкодоступних місць при цьому використовуючи пензлі. Всю іншу рівну поверхню фарбують валиком дотримуючись паралельних смуг. Другий шар фарби наносять також смугами, але перпендикулярно до перших, так самих смуг на стелі не буде помітно. Після висихання перевіряють чи немає деінде дефектів чи не розмальованих місць, і якщо ж є, то слід наносити третій шар фарби. Для стель підходять клейові або вапняні фарби.

 

Фарбування стін

 

З чого ж розпочати? Звісно, з правильно продуманої композиції та вибору фарб. Сучасні види й палітри надзвичайно різноманітні. Одними з найбільш популярних є водоемульсійні фарби. Ці фарби досить універсальні, її легко наносити, після висихання вона є стійкою до різних впливів, зокрема добре миється. Ціни коливаються, все залежить від якості складників пігменту, смол, добавок тощо.

 

 

За складом найпоширенішими бувають:

 

  • - Акрилові фарби виготовляють завдяки акриловим смолам. Їх можна безперешкодно наносити на стіни, добре тримаються, після висихання немає неприємного запаху.

  • - Вінілові фарби є досить зручними у використанні, після висихання поверхня стіни стає матовою, і хоч вони схильні до забруднень, такі поверхні легко мити.

  • - Латексні фарба - стійкі, добре миються, вони здатні витримувати ультрафіолетове випромінювання. Однак запах після висихання залишається.

 

Як підготувати стіни до фарбування?

 

  • - Основу для фарбування слід добре очистити выд бруду і будівельного пилу, можна також знежирити від якихось залишків і кіптяви.

  • - Стіни оцінюють на наявність нерівності, тріщин та подряпин. Старі шари фарби, особливо якщо це масляна емаль, обов’язково потрібно знімати, аби попередити їхнє здуття та лущення.

  • - Будь-які поверхні грунтують і бетонну, і оштукатурену стіну, чи навіть гіпсокартонну плиту. Завдяки грунтовці фарба лягає щільно.

 

 - Використовуйте однотипні за складом фарби. Так ви убезпечити свої стіни від шарування.

 

  • Якщо ви виявили на стіні цвіль, то обов’язково обробити спеціальним антисептиком. Трапляється, що бактерії проникають всередину штукатурки на саму стіну. За таких умов штукатурку повністю знімають, стіну обробляють біозахистом і знову наносять штукатурку.

  • Перед повторним нанесенням фарби стіни додатково затирають дрібним наждачним папером.

 

Фарбу теж потрібно підготувати. Попередньо перед використанням її ретельно перемішують до однорідної субстанції

 

Фарбування може відбуватись у кілька прийомів. Один прийом - фарбу наносять і розтушовують в будь-якому одному напрямку. Два прийоми - фарбу наносять спочатку в одному напрямку товстим шаром, а потім розтушовують в іншому напрямку. Таке фарбування більш якісне, оскільки мазки покривають всю поверхню рівномірно, рівно.

 

Коли ви бачите, що на пофарбованій поверхні є дефекти, пропуски чи патьоки, то її фарбують ще раз. Кожен наступний шар фарби наносять тоді, коли попередній вже висох. При повторному фарбуванні клейовими або вапняними фарбами, колір роблять трохи слабше, ніж був.

 

Якщо ж ви взялись самотужки фарбувати стіни, то краще робити це захватами, тобто наносити фарбу на частину стіни, приблизно 2 м при цьому ваш пензель має рухатись у горизонтальному напрямку, а потім фарбу треба розтушовувати у вертикальному напрямку, і так переходячи до наступної захватки. Стики між частинами слід добре розтушовувати, аби не було помітно їх після висихання.

 

Спеціалісти не радять проводити малярні роботи при температурі повітря нижче 5 градусів Цельсія та вологістю понад 80 відсотків

 

Стіни, як у випадку зі стелею, починають малювати від кутів до центру. Так само наносити фарбу на стіни потрібно рухаючись у напрямку від вікон до дверного прорізу. Часом буває, що потрібно стіну розділити кількома кольорами з рівними лініями, то для цього використовують малярну стрічку.

 

Є у квартирі місця, які потребують особливої уваги при фарбуванні та використання невеликих пензликів: навколо розеток, за радіатором, тобто батареєю, поблизу віконних та дверних рам.

Коментарі

Топ-новини

Важкопоранений військовий Віталій Шумей, за яким весь час доглядає батько, заговорив

Український військовослужбовець з важкими травмами голови Віталій Шумей, якого весь час доглядав батько, повноцінно заговорив.   Про це повідомила волонтерка Ірина Тимофеєва у четвер, 18 квітня.   Як пише Тимофеєва, Шумей вже приблизно тиждень говорить та усвідомлено складає слова.   «Не шепоче, а говорить. Вранці більше, а ввечері поки втомлюється. Його мізки — Працюють! Юху, плачу! Батько теж плаче. Просить передати всім уклін, хто родину Шумей

Останні новини

Всі новини

19 Квітня 2024

16:16

Майже 12 мільйонів гривень на пільгові кредити у села: як на Чернігівщині втілюється Обласна програма «Власний дім»

15:18

Ще 10 людей перебувають у важкому стані після ракетного удару по Чернігову 17 квітня

14:20

На Чернігівщині через негоду без електрики понад 3 тисячі абонентів

13:33

По Чернігову та області вночі очікуються заморозки

12:22

На Чернігівщині, під час нересту, браконьєри завдали збитків рибному господарству на понад 64 тисячі гривень

11:18

Важкопоранений військовий Віталій Шумей, за яким весь час доглядає батько, заговорив

10:19

«єВідновлення»: на Чернігівщині сформували майже 300 сертифікатів на придбання житла замість знищеного

09:25

На Новгород-Сіверщині відкрили меморіальну дошку на честь полеглого воїна

18 Квітня 2024

17:25

У Чернігові відкрили єдиний центр допомоги постраждалим внаслідок ракетної атаки 17 квітня

17:00

Переваги та різновиди точкових світильників

16:16

Встигла доїхати до Полтавської області: поліцейські розшукали та повернули додому 16-річну дівчину з Семенівщини

16:00

Как реагировать на отказы при поиске работы: стратегии и советы по поддержанию уверенности

15:17

Шістьом громадам Чернігівщини передали спецтехніку для розчищення завалів та переробки відходів руйнувань

15:00

Вивезення картин за кордон України

14:40

На прикордонні Чернігівщини росіяни атакували водія автівки, який привіз хліб у місцевий магазин

13:30

Валерій Дубіль з командою передав гуманітарний вантаж у 5 лікарень прифронтового Дніпра

12:22

У Чернігові в ДТП постраждав мотоцикліст: він у лікарні

11:11

У Чернігові завершили пошуково-рятувальну операцію після ракетного удару 17 квітня

10:17

За один день врятував 14 людей: воїн з Чернігівщини отримав нагрудний знак «За збережене життя»

09:25

У Новгороді-Сіверському встановили меморіальну дошку на честь загиблого захисника та депутата міськради

17 Квітня 2024

20:50

Ракетний удар по Чернігову: 17 загиблих, 78 людей звернулись до лікарень, з них – понад 40 госпіталізовано

15:20

Центральний корпус «Чернігівської політехніки» пошкоджений внаслідок ракетного удару. ФОТО

14:07

У Чернігові розгорнули пункти незламності та пункти надання психологічної допомоги

13:23

У Чернігові вже 14 загиблих та 61 травмований. Пошкоджено – 16 будинків

13:00

Була вдома на лікарняному: у Чернігові загинула 25-річна поліцейська під час ракетного удару

Дивитися більше новин

Відеосюжети

Всі відео
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку людей – БФ «Надія»
16 Квітня 2024

Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку

«Батьківщина» не підтримала насильницьку мобілізацію
12 Квітня 2024

«Батьківщина» не підтримала насильницьку

У Чернігові п’яний водій намагався втекти від патрульних
7 Березня 2024

У Чернігові п’яний водій намагався втекти від

«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний законопроєкт уже в парламент
7 Березня 2024

«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний

З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів ВІДЕО
21 Лютого 2024

З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів

У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи ВІДЕО
5 Лютого 2024

У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи

БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів ВІДЕО
22 Січня 2024

БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів

 Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні Чернігівщини
19 Січня 2024

Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні

Юлія Тимошенко: Ми захистили людей від свавілля і відстояли принципи справедливої та ефективної мобілізації
12 Січня 2024

Юлія Тимошенко: Ми захистили людей від свавілля і відстояли принципи справедливої та ефективної

У Чернігові п’яний водій в’їхав в огорожу. ВІДЕО
7 Грудня 2023

У Чернігові п’яний водій в’їхав в огорожу.

«День у Медійній Студії «MICS 4U»
3 Серпня 2023

«День у Медійній Студії «MICS

Завод у Шестовиці: чи не залишиться Киїнська ТГ без інвестицій і в кого на голові шапка горить
19 Липня 2023

Завод у Шестовиці: чи не залишиться Киїнська ТГ без інвестицій і в кого на голові шапка

Дивитися більше відео