Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:Тричі рекордсмен України з марафонської дистанції інвалідів-візочників, голова шосткінського фізкультурно-спортивного клубу «Інваспорт», України та просто людина із завидною силою волі Дмитро Васильцов побував цими вихідними у Чернігові.
Наше місто стало однією з «прохідних» точок супер-марафону «За мир і дружбу»довжиною в 550 кілометрів, у який Дмитро вирушив 31 липня.
А також місцем перепочинку після подолання майже половини наміченої дистанції, а саме – 250 кілометрів.
Спортсмен та його супроводжуючий Андрій зупинились в готелі «Профспілковий», на подвір’ї якого Дмитро і розповів журналісту Високого Валу про підготовку до марафону, його мету, а також про важливість знайти в собі сили не здаватись.
Раніше спортсмен встановив три рекорди з марафонської дистанції протягом одного року. Він пройшов 4, 5 а після і 10 марафонів за один сезон (це приблизно 4 місяці – від весни до осені – прим. ред..) на звичайному кімнатному візку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:«Буревісник» - останній шанс чернігівського волейболу
Тож теперішній марафон для Дмитра в чомусь новаторський. Раніше він ніколи не долав таких великих дистанцій. До того ж, цього разу він вперше пересів з кімнатного інвалідного візка на спеціальний вдвічі швидший «хенд-байк».
- Дмитре, розкажіть – як виникла ідея цього марафону і якою є його мета? Ви плануєте встановити новий рекорд?
- Марафон приурочений до п’ятиріччя міжнародної співпраці нашої організації з громадським об’єднанням «Могилевська організація реабілітації та спорту інвалідів–візочників». Ми вже протягом п’яти років співпрацюємо. Вони їздять до нас на наші заходи, ми їздимо до них і таким чином ми розвиваємо міжнародний Інваспорт. Про рекорд мова не йде, це просто такий собі пробіг – за мир, за дружбу, за здоровий образ життя.
- Задуману в рамках марафону відстань ви зазвичай долаєте самі чи з однодумцями? Можливо, хтось з них планує до вас приєднатись і цього разу?
- Взагалі я пробіг вже 25 марафонів. Спочатку на кімнатній колясці, а тепер на хенд-байку для дальніх дистанцій. Їду один, тому що я сам за себе відповідаю. А саме – за стан здоров’я. Адже жарко весь день, дорогу на сонці треба витримати. Я просто багато тренуюсь – 5-6 днів разів в тиждень. Тому це велика праця. Люди не дуже хочуть приєднуватись.
- Ви подолали вже майже половину запланованої дистанції. Як почуваєте себе на даний момент? Чи легко далась така відстань?
- Стан та настрій гарні. Ми планували свій маршрут взагалі з Шостки до Батурина. Приїхали в Батурин, подумали – чого час дарма витрачати. Поїхали і доїхали до Вертіївки. В перший день в нас вийшло 150 км. Тобто за день подолали дистанцію, яку планували подолати за два. А в перший день завжди легше. Набрався вдома сил, відпочив перед марафоном. А потім з кожним днем все складніше.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обласна рада товариства «Динамо» обрала нового голову
- Ви сказали, що «пробігти» таку відстань на візку під сонцем нелегко. Як зазвичай рятуєтесь від спеки?
- Водичку п’ю (посміхається). А ще шолом, кепочку вдягаю. Насправді в мене специфічний підхід. Починається травень – і з травня починаю тренуватись звикати до спеки. До цього просто потрібно звикнути. Алене до фанатизму. Та і засмагнути можна – сумістити приємне з корисним.
Про свої досягнення та вражаючу силу волі спортсмен переповідає скромно. До пережитої травми ставиться по-філософські.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові відбувся «Баскетбольний Марафон-2015»
«Отримала людина травму – треба просто якось психологічно це перебороти і зрозуміти, що життя вже того не повернеш, яке було. Треба жити тим, що є зараз. Я от потрапив в ДТП, зламав хребет. Сів на візочок. Протягом двох років провалявся по лікарнях, потім вже налаштувався відповідно», - розповідає свою історію Дмитро.
«А є люди, які постійно вдома сидять, - продовжує він, - В нас були візочники, які по 10 років сиділи вдома. Яких я просто повитягував на вулицю. На своєму прикладі показував, приїздив. Виходив з кожним - один раз, другий. Щоб він сам побачив, що на нього пальцем ніхто не тикає. А потім дивишся – о, вже людина сама виїхала на вулицю, з кимось по місту гуляє. Це вже дуже добре!»
- Раніше ви їздили на аналогічні марафони до Росії. Чи вплинули теперішні політичні відносини між нашими країнами на ваші подорожі до «Західного сусіда» та на спілкування з місцевими спортсменами?
- Того року я ще їздив, а цього ще не встиг. Я бував у Санкт-Петербурзі, Корольові, Твері. Це все ніяк не вплинуло на мої поїздки туди. Адже спорт за межами політики. Так і повинно бути. А з колегами ми завжди листуємось, спілкуємось. Спортсмени завжди разом, переплітаються на усіх змаганнях. Незалежно від того, Росія це, Польща чи якась інша країна. З перетином кордону Україна-Росія теж проблем не було.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові встановили силовий рекорд світу
Читачам Високого Валу та й взагалі усім чернігівцям Дмитро Васильцов порадив ставити собі конкретні цілі та остерігатись «диванних» лінощів.
«Просто в житті потрібно ставити собі якісь цілі. Поступово наближатись до них. І все буде прекрасно. Головне – не піддаватись лінощам. Завжди хочеться полежати на дивані і подивитись телевізор. Але якщо даси маленьку слабиночку – не встигнеш очухатись, як вона тебе з’їсть. Не обов’язково ходити в спортзал, але спортом займатись треба.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігівка Олена Костевич стала чемпіонкою Європи у стрільбі зі спортивного пістолета
Навіть зранку встати, п’ять разів присісти, руками помахати. Зробиш елементарну зарядку, і бадьорість гарантована. Адже в здоровому тілі - здоровий дух!»
P.S. Дмитро просив обов’язково зазначити у статті, що під час марафону їх з Андрієм люб’язно супроводжували співробітники місцевих підрозділів ДАІ. Вони патрулювали «кортеж» марафонця, що складався з безпосередньо його хенд-байку та машини супроводжуючого, протягом проходження усієї дистанції.
Протягом минулого тижня армія РФ завдала 42 авіаудари по території Чернігівщини: одна авіаракета, два «Шахеди» та 39 FPV-дронів. Про це повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус на своєму каналі в Telegram. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НА ЧЕРНІГІВЩИНІ ВИБУХОТЕХНІКИ ЗНЕШКОДИЛИ БОЙОВУ ЧАСТИНУ РОСІЙСЬКОГО БПЛА, ЯКА НЕ ЗДЕТОНУВАЛА За його словами, загалом зафіксували 75 обстрілів. Під вогонь потрапили 22 населені
Поліція шукає свідків ДТП, в якій 82-річний чоловік потрапив під колеса тролейбуса
Захисник з Чернігівщини Роман Пастушенко отримав відзнаку Головнокомандувача ЗСУ
86 вибухів: армія РФ з різних видів зброї обстріляла прикордонну Семенівку та п’ять сіл
На Чернігівщині в ДТП загинула водійка «Ауді»
18 Листопада 2024
14:35Новейшие методики диагностики и лечения бесплодия у женщин
13:30Протягом тижня з прикордоння Чернігівщини евакуювалися 33 людини
12:1542 авіаудари за тиждень: Чаус про обстановку на прикордонні Чернігівщини
11:25На Чернігівщині в ДТП загинула водійка «Ауді»
10:45Як побороти залежність і повернутись до нормального життя?
10:22Захисник з Чернігівщини Роман Пастушенко отримав відзнаку Головнокомандувача ЗСУ
09:3086 вибухів: армія РФ з різних видів зброї обстріляла прикордонну Семенівку та п’ять сіл
17 Листопада 2024
14:20Что такое хостинг: краткое введение для начинающих
13:30У Чернігові попрощалися з бійцем 1-ї танкової бригади Олексієм Тепляковим, який загинув на фронті
12:20Морская тематика в живописи — особенности жанра
11:00Росіяни за добу атакували три прикордонні громади Чернігівщини
10:00Плазмовий телевізор: девайс із безліччю можливостей
16 Листопада 2024
12:40Что подарить ребенку на Рождество
11:40У потрійній ДТП на Чернігівщині загинув 66-річний чоловік. ФОТО
10:30Система резервного живлення - чому це кращий вибір за генератор?
15 Листопада 2024
19:54Футболка як незамінний елемент чоловічого гардероба
17:25Чернігівський медичний центр сучасної онкології отримав другий лінійний прискорювач
16:13Современный балкон под ключ – остекление по доступной цене
15:45Поліція шукає свідків ДТП, в якій 82-річний чоловік потрапив під колеса тролейбуса
15:29Как выбрать газовый гриль для дома
15:221-ша окрема танкова Сіверська бригада отримала дрони та зарядні станції для від громади Чернігова
14:55AutoFort: надежный сервис для поиска и бронирования автобусных билетов
14:38У Чернігові відкрили центр соціально-психологічної допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства
14:08Казкова помада Flower Knows: секрет популярності
13:35Понад 13 тисяч направлень на суспільно корисні роботи видали на Чернігівщині з початку року
Дивитися більше новинБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні