Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:Чернігівщина, маючи потенціал для виробництва органічної сільськогосподарської продукції, її експорту, споживання на внутрішньому ринку, досягла певних результатів щодо розвитку власного органічного виробництва.
Що треба зробити, аби наші кроки були впевненіші, а віддача відчутнішою, Високий Вал дізнавався у голови фермерського садівничого господарства «Золотий пармен», депутата Чернігівської обласної ради від ВО «Батьківщина» Миколи Мисника.
Філософія органічного виробництва
Сьогодні вже багато говорять про органічну продукцію, але не всі знають що це таке.
- Органічне виробництво – це вирощування сільськогосподарських культур, виробництво м’яса, молока та іншого без застосування хімічних речовин та мінеральних добрив. Тобто, це продукти харчування, які отримують шляхом органічного виробництва. Сировина, з якої виготовляють органічні продукти, вирощується в екологічних умовах, адже в ґрунт протягом 3 років забороняється додавати речовини хімічного походження. Після цього сировина надходить на переробку, де заборонено використовувати барвники, консерванти, підсилювачі смаку, ароматизатори та інші хімічні добавки. При цьому всі процеси виробництва контролює орган сертифікації.
Тобто, це давно забуте старе. Так працювали наші прадіди, коли не було хімічних речовин, відповідно, харчувались чистою продукцією і організм людини отримував те, що передбачено природою.
Органічний кошик Чернігівщини
За словами Миколи Мисника, на сьогодні в області не багато господарств органічного спрямування.
- Офіційно, мабуть, числиться 9, працюють на стабільній основі – 6. Це не великі господарства - до 2 тис. га. В основному вирощують зернову продукцію, частково займаються виробництвом молока та м’яса. У більшості випадків їх продукція іде на експорт, тому що сьогодні український ринок ще не зовсім готовий споживати органічні продукти.
Такі країни як Німеччина, наприклад, вживає органічних продуктів більше ніж 30% від загального споживання. І нам потрібно йти цим шляхом, потрібно розвивати внутрішній ринок, бо це наше здоров’я, і найголовніше – здоров’я наших дітей.
Органічне виробництво – розвиток у сучасних умовах
Поки в Україні не розроблені відповідні підзаконні акти, вітчизняні виробники проходять процедуру органічної сертифікації свого виробництва за діючими міжнародними стандартами, частіше за все - це норми Європейського Союзу.
- До речі, у минулому році Департамент сільського господарства облдержадміністрації разом із нами – виробниками органічної продукції, розробив програму підтримки, яка враховує компенсацію витрат на сертифікацію. Тому що господарство сертифікується як на вирощування, так і на переробку продукції.
Як депутат обласної ради я ще «молодий», тому що обрали мене вперше. Але я буду відстоювати і прикладу всіх зусиль, щоб ця програма запрацювала, щоб ці незначні кошти у масштабах області були виділені. Вони не вплинуть на фермерів, які займаються органічним виробництвом. Вони більш як показовий крок для того, щоб інші фермери, які придивляються і хочуть перейти на органіку, бачили, що держава хоч якось підтримує цей напрямок і хоче, щоб кількість продукції органічної – збільшилась. Адже, в першу чергу, органічне сільське господарство знижує ризик втрати здоров’я для самих сільськогосподарських працівників, які найбільш уразливі до дії пестицидів та інших хімікатів.
Органічний продукт на Чернігівщині – реалії сьогодення
Микола Мисник наголосив, що у розвитку органічного виробництва нашої області вже є незначні досягнення.
- По-перше, це українсько-швейцарське аграрне підприємство «ЕтноПродукт» - це господарство, яке перше почало переробляти органічну сировину, молочні, м’ясні продукти. На підприємстві виготовляється готова органічна продукція харчування та поставляється в торговельні мережі м. Києва та інших міст України.
Наше господарство «Золотий пармен» - садівничу продукцію переробляємо на соки прямого віджиму. Ця продукція є по всій Україні в магазинах більш елітних, бо вона відноситься до преміум-класу.
Наша основна ідея - розвивати чесний та натуральний продукт, та популяризувати здорове харчування серед українців. Ця продукція для свідомих людей, які розуміють цінність здоров'я, хто піклується про свою сім'ю та кому не байдуже, що вживають їхні діти.
Тому я запрошую всіх, хто цікавиться органічним виробництвом, хто хоче розвивати цей напрямок, тобто хоче перейти з традиційного на органічне вирощування продукції – я завжди поділюся досвідом і підкажу шляхи, які треба пройти, щоб стати органічним виробником.
Проблеми та перспективи
Створення передумов для ефективного розвитку виробників неможливе без їх активної участі та налагодження тісної співпраці з усіх аспектів органічного руху України.
- Розумієте, ми як піонери - прокладаємо шлях для людей, які в подальшому будуть підтримувати цей напрямок. Адже навіть закон про обіг органічної продукції, який був прийнятий кілька років тому, - він не працює. Практично ми не маємо нормативної бази, користуємося тільки постановами Єврокомісії. А просто вирощувати і продавати як сировину зернову чи зернобобову, чи олійну продукцію – це, на мій погляд, не зовсім правильно. Я вважаю, треба максимально переробляти готову продукцію, поставляти як на внутрішній ринок, так і шукати вихід на експорт.
Ми вже третій рік експортуємо, але сировину. Зараз маємо на меті і доводим до того, щоб можна було експортувати свої соки. А далі працюємо над крупами, над іншою продукцією, тому що мета – поставляти у країни Євросоюзу готову для споживання продукцію.
Також, наразі ми працюємо над тим, щоб місцева сировина, така як торф, наприклад, була доступна для органічних фермерів, тому що раніше це було звичайне добриво, яке вивозили на поля. Сьогодні, щоб органічному фермеру взяти ці добрива, потрібно пройти дуже складний шлях, адже немає розуміння, що це місцева сировина. Тому, ми зараз працюємо, і з народними депутатами, щоб внести зміни до Кодексу України про надра. Щоб була доступна ця сировина як добриво.
Те, що ми відкриті - всі знають. Люди приїжджають - ми показуємо, розказуємо, що робимо. Вони на якийсь час долучаються до роботи, щоб повірили, що це органік, що це не просто хтось купив сертифікат.
Це дуже тяжка праця, тут не може бути високих врожаїв, але в цю продукцію вкладається душа. І коли цю продукцію споживає населення, особливо діти, то душа радіє, що я вношу свою частинку в те, щоб люди були здоровішими.
Вдень 11 квітня росіяни атакували село у Семенівській громаді, яке менше ніж за 10 кілометрів від кордону з РФ. Про це повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у своєму каналі в Telegram. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РОСІЯНИ БПЛА АТАКУВАЛИ СЕЛО В НОВГОРОД-СІВЕРСЬКОМУ РАЙОНІ: ПОШКОДЖЕНЕ СІЛЬГОСППІДПРИЄМСТВО ТА ДИТЯЧИЙ МАЙДАНЧИК «Внаслідок влучання сталася пожежа. Знищений будинок. Це була домівка старости села», – йдеться в
Поліція повідомила про підозру чернігівці, яка вербувала жінок з інвалідністю укласти фіктивні шлюби
У Чернігові 11 квітня зафіксували температурний рекорд, який тримався 60 років
У Сновську у місцевого жителя поліція вилучила танковий кулемет. ФОТО
У Прилуках рятувальники визволили цуценя, яке застрягло поміж бетонних плит
11 Квітня 2025
16:09Росіяни FPV-дронами атакували село в Семенівській громаді: згорів будинок старости. ФОТО
12:25Особливості безболісної лазерної епіляції
11:36У Сновську у місцевого жителя поліція вилучила танковий кулемет. ФОТО
11:00Проверка на полиграфе в Украине — точные ответы от Detector
10:19У Прилуках рятувальники визволили цуценя, яке застрягло поміж бетонних плит
09:35Поліція повідомила про підозру чернігівці, яка вербувала жінок з інвалідністю укласти фіктивні шлюби
09:00Як обрати спорядження для ідеального туристичного походу: корисні поради та рекомендації
08:22На Чернігівщині з 11 квітня на трьох ділянках автодоріг запрацюють TruCAM
07:45У Чернігові 11 квітня зафіксували температурний рекорд, який тримався 60 років
10 Квітня 2025
13:255 причин, чому лофери замінили підбори в офісному стилі українських жінок
12:15Зима не відступає: на Чернігівщині в ніч на 11 квітня прогнозують заморозки
11:55Як відновити старі меблі, щоб вони виглядали як нові?
11:30На Корюківщині у місцевого жителя вилучили ручну гранату з запалом
10:25На Чернігівщині сапери виявили та знешкодили артилерійський снаряд. ФОТО
09:48Выбираем идеальный наряд от Parosh: советы по стилю и сочетаниям
09:25У Прилуках водій в стані наркотичного сп’яніння на легковику збив велосипедиста, останнього шпиталізували. ФОТО
08:22У Чернігові відбулася 44-та (позачергова) сесія міськради: які питання розглянули
07:55Аренда VPS серверов: как выбрать оптимальный вариант
07:35На Чернігівщині чотирьох людей притягнули до відповідальності за незаконний збір березового соку
9 Квітня 2025
15:29Росіяни БпЛА атакували село в Новгород-Сіверському районі: пошкоджене сільгосппідприємство та дитячий майданчик
14:45З чим поєднувати вишиту сорочку чоловіку: образи на кожен день та на свята
14:16На Чернігівщині вночі 10 квітня прогнозують сильні заморозки, а вдень – посилення вітру
13:23Жителька Чернігівщини відсвяткувала 100-літній ювілей
13:00Дизайн проект квартири - ціна питання та що впливає на кошторис?
12:23На Чернігівщині у Ладанському ліцеї доукомплектували осередок «Захисту України»
Дивитися більше новинБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні