Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:«Високий Вал» разом з активістами і батьками чернігівських школярів вирішили перевірити стан навчальних закладів обласного центру.
Цього разу під приціл потрапили 13, 18, 21 ЗНЗ міста.
13 школа, директор Анатолій Бисько, вул. Любецька, 40:
У школі навчається 334 школяра, з них половина учнів початкової школи. Потроху кількість учнів збільшується. Школа побудована у 1952 році і велика за розмірами близько 5000 м2, тобто на кожного учня припадає майже 15 м2. Школа одна із самих великих у місті. Це, як на мене, дуже добре, адже навіть в сезон простуд і грипу наші діти менше хворіють. І школа ще жодного разу не перевищувала епідпоріг. Але, звичайно, і важко утримувати таке велике приміщення.
Благодійники виділили 25 тисяч на ремонт даху в актовому залі.
На кухні обладнання дуже старе, ще з 1985 року, щоправда в минулому році нас наділили новеньким холодильником.
Оксана Янченко, мама учня 13 школи:
Мені стало відомо, що школа отримала нові комп’ютери. Я, як мама п’ятикласника, дуже цьому зраділа. Але ж коли я зайшла до класу, то нова техніка стояла на старих партах похитуючись. 19 жовтня я написала в управління освіти і попросила оновити меблі в комп’ютерному класі. На що в управлінні освіти мені відповіли, що школа повністю усім забезпечена.
Якщо міська влада виділила нові комп’ютери, то чому вона не подбала про оновлення меблів під цю техніку? Знайома вчителька з нашої школи поділилася зі мною, що через це моє звернення в управління освіти отримав «по шапці» директор і педколектив закладу. Мовляв, як це може таке бути, що в школі немає необхідних меблів. А де ж їх директору взяти? Купити за свій кошт чи з дому принести?
Я вважаю, що в управлінні освіти повинні створити необхідну комісію, яка б дивилася нагальні потреби кожної школи. А не так як це робиться зараз. Хтось сидить у теплому кабінеті і роздає накази, де звинувачує педагогів через подібні проблеми.
Якщо ви вже робите сучасний клас інформатики, то, будь ласка, забезпечте його новими столами і стільцями, а не комп’ютерами в сараї.
21 школа, директор Надія Шестопалова, вул. Гагаріна, 27:
В школі навчається 630 школярів, з них 270 учнів початкової школи. Школа побудована ще у 1972 і коли я прийшла на посаду, вона текла всюди. В 2010-2013 роках ми замінили покрівлю над усією школою. Дахи - це біда усіх навчальних закладів.
Ливньовки. Вони не забиті, ми регулярно їх чистимо. Вони просто не витримують навантаження від опадів, бо дуже старі і навіть гнилі.
Нещодавно ми потрапили в проект по енергозбереженню і згідно нього, протягом двох років в школі замінили усі вікна. Також нам прочистили усю систему опалення, зробили тепловідбивний екран за радіатором, що дозволяє зберегти тепло в приміщенні й захистити стіни від перегріву. Тепер в школі всюди тепло.
Це навчальний заклад, ми директори не знаємо де щось зламається чи прорве сьогодні чи завтра. Хоч ми і пишемо списки того, що необхідно на потреби школи, але ми не можемо усього передбачити. Ось, наприклад, зламався сьогодні замок в класі. Поки в управлінні його закуплять і привезуть, пройде дуже великий термін. І виходить, що увесь цей час клас буде не зачинений? А от якби цей замок був на складі, то протягом дня його можна було забрати і встановити. Тобто управління освіти повинно бути готовим до таких форс-мажорних ситуацій, то нам би було набагато легше. Якщо наладять цю систему, то я вважаю, що ми будемо повністю забезпечені й тому педагоги не будуть ходити з простягнутою рукою не перед батьками, ні перед депутатами, ні перед спонсорами.
На мою думку, при управлінні повинна бути спеціальна людина, яка займалася вивченням і вирішенням проблем кожного закладу.
Також у нас є така проблема – це місцеві жителі, які постійно засмічують територію школи, викапують квіти і рослини з наших клумб. Працівники закладу постійно знаходять на подвір’ї багато побутового сміття з хатин навпроти. Ми навіть спілкувалися с жителями, просили цього не робити. На що вони нас запевняли, мовляв, це не вони. Ну, а хто ж це тоді? Не думаю, що жителі з Рокоссовського будуть на Подусівку привозити сміття і викидати.
Любов Москаленко, завідуюча їдальнею школи №21:
На кухні більш-менш нове обладнання, але дуже не вистачає тісто-замішувальної машини. Щодня ми з дівчатами вимішуємо тісто на 280-300 різних хлібобулочних виробів. Також, наприклад, хліб ми замовляємо на хлібокомбінаті, а якщо була б ця машина, то хліб пекли би самі. А його, за нашими спостереженнями, діти люблять і більше їдять. Чисто фізично важко одній людині замісити і спекти стільки продукції.
Третьокласник Владислав: «Я з’їдаю усе, що готовлять кухарі. В столовій смачна гречана каша і булочки. В шкільній їдальні купую соки і печиво».
Третьокласниця Яна: «В школі готують смачні запіканки. А ще я люблю пельмені, гречану кашу, пюре. Із напоїв обожнюю какао».
Першокласник Гліб: «Мені подобається їсти запіканку зі сметаною, сосиски, котлети, плов, борщик і макарони. А ще люблю компот і булочки. Не люблю супи і пельмені.
Першокласниця Маргарита: «Найбільше мені подобається сосиска в тісті й чай. Звичайно хотілось би ще щось купувати в їдальні, але поки що батьки не дають мені з собою гроші. Тому з дому я беру яблучко, печеньку і йогурт».
18 школа, директор Олександр Ярошенко, вул. Гагаріна, 24:
У школі навчається 417 школярів, з них майже 200 учнів початкової школи. Школа побудована ще у 1972. В наступному році очікуємо, що замінять вікна по всій школі. На новій прибудові тече дах. Але наскільки мені відомо, то вже ось-ось повинні виділити кошти і ми його відремонтуємо.
Також плануємо найближчим часом замінити в коридорі на першому поверсі лінолеум. Більше нагальним потреб в нашому закладі немає. На кухню нам нещодавно придбали м’ясорубку і 2 бойлери, бо з водою у нас завжди перебої.
Вікторія Піскун, громадський активіст:
Перше враження у мене від того, як зустріли директора. Мені дуже імпонує директор ЗНЗ №21 Надія Шестопалова. Відразу видно, що людина знаходиться на своєму місці – вона з любов’ю і турботою розповідає про своє дітище і свій колектив. Директори 13 і 18 шкіл скромніші. Як мені здалось, вони рідше звертаються за допомогою в управління освіти, через що, власне, їхні заклади і страждають.
В 21 школі нормальна психологічна атмосфера. Якщо директор такий комунікабельний, то думаю і педагоги також тут гарні. Надія Миколаївна знає кожного учня поіменно, вони з нею вітаються, коли проходять повз.
Школа в гарному стані. Єдиний мінус – майже всі туалети без дверцят. Але ж є дітки, які комплексують, що їх може хтось побачити там і тому будуть терпіти усі уроки, щоб не ходити до вбиральні. Щоправда, є один індивідуальний закритий туалет біля спортзалу, але я думаю не всі дітки про нього знають.
У ЗНЗ №18 стара матеріально технічна база. Мене здивувало, що директор окрім лінолеуму в управлінні освіти нічого не попросив. Мовляв, у нього немає проблем. Хоча візуально у нього дуже багато проблем – вікна в поганому стані, батьки скаржаться на відсутність рукомийника біля їдальні. Адже навіть вбиральня знаходиться далеко, щоб діти там змогли помити руки. А ось туалети в 18 школі в чудовому стані – кожний окремо зачиняється дверцятами.
І в 18, і в 21 школі туалети сучасні і відремонтували за рахунок міського бюджету, а не за кошти батьків. Це радує.
ЗНЗ №13 стара і приміщення дуже велике. Усе охопити дуже важко. Школа потребує капітального ремонту і на це потрібно дуже великі кошти. Туалети ще «сталінських» часів, про це підкреслив навіть директор закладу. Вікна, дах, водостічні труби, да і саме приміщення в жахливому стані. Цій школі необхідно допомагати.
В школі «гуляє» дуже багато приміщення. Можна ж на цьому заробляти? Наприклад, здавати їх в оренду якимось приватним дитячим студіям, а отримані кошти витрачати на оновлення матеріально-технічної бази школи. Управління освіти повинно подумати над цим питанням.
Про харчування. Загалом, в усіх трьох школах годують гарно. В меню ми побачили і котлети, і запіканки з ізюмом, і плов з хорошими шматками м’яса. Бачили пару випадків щербатого посуду, але працівники запевнили, що приберуть його.
Всюди витяжки не працюють, кухарі скаржаться що в теплу пору року важко знаходитися на кухні.
Продовження перевірок по іншим школам Чернігова обов’язково буде далі.
Двом полеглим захисникам присвоїли звання Героїв України. Один був уродженцем Чернігівщини, інший – захищав Чернігів. Днями Президент Володимир Зеленський підписав відповідні Укази. Про це повідомляє начальник Чернігівської ОВА Вячеслав Чаус. Герой України посмертно – Андрій Антихович, уродженець Бахмача. Льотчик, який 26 лютого 2022 року виконував бойове завдання на Херсонському напрямку. Це був його останній політ. Він знищив
В Україні з 1 березня на 30% знизять ціни на 100 найбільш популярних ліків
Крижане коло, яке обертається: на Чернігівщині з’явилося рідкісне природне явище. ФОТОфакт
На прикордонні Чернігівщини загинув воїн
Армія РФ протягом доби атакувала сім сіл на прикордонні Чернігівщини: пошкоджений приватний будинок
20 Лютого 2025
14:36Налагодив канал збуту амфетаміну: у Чернігові затримали наркоторгівця
14:00Открытки в Украине: история, виды и современные тренды
13:30В Україні з 1 березня на 30% знизять ціни на 100 найбільш популярних ліків
13:00Київ чи Харків: яке місто обрати для короткої подорожі?
12:19Школи Чернігівщини отримали опалювальні прилади та нові меблі від благодійників
12:00Удобная обувь: признаки хорошей пары
11:17На Чернігівщині затримали чоловіка, причетного до підпалів господарчих будівель односельців
11:00Как выбрать складские стеллажи: виды, преимущества и где купить
10:42Армія РФ протягом доби атакувала сім сіл на прикордонні Чернігівщини: пошкоджений приватний будинок
10:15Інфузійне обладнання: незамінна складова інтенсивної терапії
09:30У Прилуках на місці пожежі багатоквартирного будинку виявили тіла двох чоловіків
19 Лютого 2025
15:33Вихопив телефон у жінки та намагався з ним втекти: у Чернігові затримали грабіжника
14:40Как обрезать пионовидные розы, чтобы они радовали вас пышным цветением
12:35Кав’ярні, піцерії, квіткові та продуктові магазини: який бізнес протягом року відкрили жителі Чернігівщини
12:00Секреты ярких мероприятий: от воздушных шаров до уникальной сервировки
11:22З бюджету Чернігова на потреби військових частин виділили понад 200 млн грн, — Брижинський
11:00Від чого залежить результат та як підвищити шанси успішної інсемінації
10:25У Мені затримали чоловіка, який побив свою дружину: жінка в лікарні
09:47Сучасні жіночі штани: мода, стиль та комфорт
09:30На Чернігівщині з діагнозом отруєння чадним газом через пожежі шпиталізували чотирьох людей
08:30Як розблокувати телефон, якщо забув пароль або графічний ключ?
18 Лютого 2025
16:43Вебінари в УАБМ – можливість отримати підвищення кваліфікації з сертифікатом
15:40Валерій Дубіль, БФ «Надія» та партнер Євген Довбня передали РЕБи й техніку для ГУР
14:48Современные подходы к успешному выращиванию кукурузы
14:30Фінська організація доставила на Чернігівщину 37 електростанцій для місцевих закладів освіти
Дивитися більше новинБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні