Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:«Високий Вал» разом з активістами і батьками чернігівських школярів продовжує перевіряти стан навчальних закладів обласного центру.
Минулого разу під приціл потрапили 13, 18, 21 ЗНЗ міста.
Цього тижня перевірили ЗНЗ №35 і два садочки - 58 і 75.
ДНЗ №58, завідуюча Наталія Примакова, вул. Орловська, 6:
Завдяки Бюджету участі і нашому проекту «Розквітай садок дитячий» ми замінили старі вікна на нові, оновили плитку в басейні. Проект ми писали у 2015 році, а закупівля вікон робилася в цьому, через що виникла проблема з нестачею грошей, бо ціна значно зросла. Тому, на жаль, змогли замінити приблизно 65% вікон від загальної кількісті. Ми не хвилювалися за естетичний вигляд будівлі, а піклувалися про збереження теплового режиму в кожній групі. І тому вікна замінені в першу чергу там, де були в найгіршому стані.
Хочеться сказати своїм колегам, що я бачу результат після цього. Я особисто щодня обходжу кожну групу і бачу, що температура значно підвищилася. Окрім того, стало світліше в приміщеннях і це також добре для здоров’я малят. Адже останнім часом дуже багато діток з порушенням зору.
Сподіваємося, що міська рада нам допоможе і найближчим часом ми замінимо решту вікон.
На харчоблок цього року ми отримали багато обладнання, щось через управління освіти, а щось через громадський проект. Нам потрібна була нова електрична плита, варильний котел, картоплечистка. В нас не було сучасної морозильної камери. Стару ми розморожували раз на 2 дні й вона була в дуже поганому стані.
У ЗНЗ №35 ми потрапили на перерві, директор Наталія Фара якраз поспішала на урок, тому дозволила самостійно оглянути школу і поспілкуватися з працівниками їдальні.
Від неї ми дізналися, що у школі 1500 діток, це майже в двічі більше норми.
Оглянувши туалет у закладі ми побачили, що він перебуває в незадовільному стані.
«У школі в поганому стані холодильник. Також зламалась посудомийна машина. А вимити стільки посуду щодня на 1500 дітей дуже важко. Відремонтувати, на жаль, не можливо. Машина радянського виробництва і запчастин до неї вже звісно давно не виробляють», - пожалілася завідуюча їдальнею ЗНЗ №35 Ніна Ус.
Ще жінка поскаржилася, що в школі часто бувають перебої з напругою. Саме в той час, коли дітям потрібно готувати їжу – з 9 до 12 години, а у них усі плити електричні.
«Як довести проблему з напругою я не знаю. Коли приїжджають спеціалісти, роблять заміри – то виходить все в нормі. Зверталась до директора з цією проблемою, але на жаль мене з нею ніхто вище не чує», - наголосила Ніна Ус.
Хоча школа відносно нова, побудована у 1999 році, але обладнання на кухню тоді завезли далеко не нове, а з усіх інших шкіл. І через це воно потроху виходить з ладу.
ДНЗ №75, завідуюча Лідія Савченко, вул. Незалежності, 2:
На територію ДНЗ теоретично можна зайти з двох сторін, але на практиці однією з них користуватися дуже важко - хвіртка зачинена на велосипедний ланцюг. Батьки з дітьми вимушені силою відчиняти залізні ворота, аби потрапити на подвір’я садочка.
Коли журналіст і активіст зайшли до закладу, показавши посвідчення, і розповівши мету нашого приїзду, то завідуюча сказала, що вона наразі зайнята, бо через 5 хвилин буде проводити серед працівників «п’ятихвилинку». Попросила почекати її 40 хвилин. Окрім цього часу, чекали її ще на годину більше.
Після зборів завідуюча запросила нас до свого кабінету, який, до речі, візуально в дуже гарному стані, на відміну від усього закладу. Записувати розмову на диктофон Лідія Михайлівна заборонила, і надала мінімум інформації - що садочок відвідує 310 дітей. На цьому вона вирішила завершити нашу розмову.
Зі слів батьків, яких ми зустріли, в ДНЗ у дуже поганому стані знаходяться туалети і вікна. Але побачити нам це, на жаль, не вдалося.
Якщо завідуюча захоче дати офіційний коментар з цього приводу, або запросить до свого закладу – редакція Високого Валу і активісти з радістю завітають туди знову.
Вікторія Піскун, чернігівська активістка:
35 школа дуже велика за кількістю учнів. Протікає дах, але директор запевнила, що кошти виділили і ось-ось повинні вирішити це питання. В їдальні також є свої проблеми, не працює посудомийна машина. Але готують смачно, я навіть не втрималася і пообідала там.
У закладі є охоронник, але як мені здалося - від нього мало толку. Він спокійно сидить у комірці і його майже не видно на робочому місці. В школі ми перебували близько години, і весь цей час охоронник нас не помічав, і лише коли ми самі підійшли до нього розпитати про його обов’язки, чоловік поцікавився хто ми такі і для чого прийшли.
До речі, позаочі керівники освітніх закладів, особливо садочків, розповідають, що їм страшно перебувати на робочому місці у вечірні години. Навіть батьки хочуть, щоб у приміщенні був охоронник. І тому управління освіти повинно піднімати це питання і подумати над тим, як можливо забезпечити садочки і школи охоронниками.
Щодо 58 садочка. Завдяки тому, що садок був задіяний у «Бюджеті участі» в закладі почали міняти вікна, частково відремонтували басейн і покрівлю. Дуже приємно, що завідуюча саду Наталія Ярославівна турбується про свій заклад і долучає усі можливості, аби діти там перебували у комфорті. Заклад у гарному стані, в ньому тепла і затишна атмосфера.
А ось завідуючу 75 садочку Лідію Савченко ми чекали дуже довго, хоча вона знала, що ми прийшли.
Коли ж почали задавати питання, жінка стала нервувати і говорити, буцімто ми хочемо її дискредитувати. Мені не сподобалася така її поведінка. Я не втомлююсь повторювати в таких випадках, що вона завідуюча і обличчя цього закладу, тому повинна бути дипломатом.
Перевірки по іншим школам і садочкам Чернігова обов’язково триватимуть.
Протягом минулого тижня армія РФ завдала 42 авіаудари по території Чернігівщини: одна авіаракета, два «Шахеди» та 39 FPV-дронів. Про це повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус на своєму каналі в Telegram. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НА ЧЕРНІГІВЩИНІ ВИБУХОТЕХНІКИ ЗНЕШКОДИЛИ БОЙОВУ ЧАСТИНУ РОСІЙСЬКОГО БПЛА, ЯКА НЕ ЗДЕТОНУВАЛА За його словами, загалом зафіксували 75 обстрілів. Під вогонь потрапили 22 населені
Поліція шукає свідків ДТП, в якій 82-річний чоловік потрапив під колеса тролейбуса
Захисник з Чернігівщини Роман Пастушенко отримав відзнаку Головнокомандувача ЗСУ
86 вибухів: армія РФ з різних видів зброї обстріляла прикордонну Семенівку та п’ять сіл
На Чернігівщині в ДТП загинула водійка «Ауді»
18 Листопада 2024
14:35Новейшие методики диагностики и лечения бесплодия у женщин
13:30Протягом тижня з прикордоння Чернігівщини евакуювалися 33 людини
12:1542 авіаудари за тиждень: Чаус про обстановку на прикордонні Чернігівщини
11:25На Чернігівщині в ДТП загинула водійка «Ауді»
10:45Як побороти залежність і повернутись до нормального життя?
10:22Захисник з Чернігівщини Роман Пастушенко отримав відзнаку Головнокомандувача ЗСУ
09:3086 вибухів: армія РФ з різних видів зброї обстріляла прикордонну Семенівку та п’ять сіл
17 Листопада 2024
14:20Что такое хостинг: краткое введение для начинающих
13:30У Чернігові попрощалися з бійцем 1-ї танкової бригади Олексієм Тепляковим, який загинув на фронті
12:20Морская тематика в живописи — особенности жанра
11:00Росіяни за добу атакували три прикордонні громади Чернігівщини
10:00Плазмовий телевізор: девайс із безліччю можливостей
16 Листопада 2024
12:40Что подарить ребенку на Рождество
11:40У потрійній ДТП на Чернігівщині загинув 66-річний чоловік. ФОТО
10:30Система резервного живлення - чому це кращий вибір за генератор?
15 Листопада 2024
19:54Футболка як незамінний елемент чоловічого гардероба
17:25Чернігівський медичний центр сучасної онкології отримав другий лінійний прискорювач
16:13Современный балкон под ключ – остекление по доступной цене
15:45Поліція шукає свідків ДТП, в якій 82-річний чоловік потрапив під колеса тролейбуса
15:29Как выбрать газовый гриль для дома
15:221-ша окрема танкова Сіверська бригада отримала дрони та зарядні станції для від громади Чернігова
14:55AutoFort: надежный сервис для поиска и бронирования автобусных билетов
14:38У Чернігові відкрили центр соціально-психологічної допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства
14:08Казкова помада Flower Knows: секрет популярності
13:35Понад 13 тисяч направлень на суспільно корисні роботи видали на Чернігівщині з початку року
Дивитися більше новинБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні