Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:«Щоб покинути все в рідній країні та вирушити за кордон аби там почати все з нуля - треба бути божевільним», - саме так охарактеризував себе лідер гурту «The Gitas», у минулому фронтмен чернігівського колективу «Димна суміш» Олександр Чемеров.
Майже 6 років тому він виїхав за кордон аби займатися улюбленою справою – музикою, і досягти в цьому висот. В американському Лос-Анджелесі чернігівець створив новий гурт.
Зокрема, сьогодні, 26 липня, в Чернігові Олександр Чемеров провів прес-конференцію. Про творчі здобутки в Лос-Анджелесі, долю гурту «Димна суміш» та особливості майбутнього концерту в рідному місті.
Повернення до рідного міста
Олександр Чемеров повернувся ненадовго до України з новим проектом «The Gitas», аби дати кілька концертів для своїх шанувальників. Виступи «The Gitas» та «Димної суміші» вже прогриміли у столиці. А вже менш ніж за місяць гурт порадує фанів Чернігова. Тож що чекати від минулого та сучасного колективів Олександра Чемерова.
«По-перше, ми почнемо з «The Gitas», з мого гурту з Лос-Анджелеса. Я хочу познайомити всіх, хто прийде з моїм новим гуртом. А після цього ми зіграємо пісні «Димної суміші», з початку до кінця, тобто ми візьмемо з кожного періоду по 3-4 пісні і зробимо такий вінігрет. Я намагаюся нічого не чекати ні від чого. Я просто роблю свою справу. І дивлюся, як воно виходить. Я не чекаю ні повного залу, ні пустого залу. Подивимося, як воно буде», - розповів він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПОВЕРНЕННЯ ДО РІДНОГО МІСТА: У ЧЕРНІГОВІ ВИСТУПИТЬ КУЛЬТОВИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ГУРТ
«Якщо тобі нікому розказувати, розказуй стінам»
Чернігівець вже понад 5 років живе у США, проте створити власну групу йому вдалося протягом останніх двох років проведених в Лос-Анджелесі. Нині «The Gitas» впізнаваний гурт, проте як зізнався Олександр Чемеров, таке випробування не для слабких:
«Треба бути божевільним як мінімум. Тому що це столиця інтертейменту світу. Взагалі то кожен музикант має розуміти, якщо ти написав пісню англійською мовою, то ти вже в змаганні, починаючи з «Бітлз», не кажучи про всіх інших», - зізнався Чемеров.
Якщо хтось вирішив кудись поїхати, це не означає, що ти зможеш щось там зробити.
«Це велика така праця. Що стосується мене, я пройшов школу виживання. Після тисяч людей, я грав для 3 чи 5 людей взагалі. Колись одна свята людина сказала таку цікаву річ: «Якщо тобі нікому розказувати, розказуй стінам, тому що це теж істоти». Я думаю, якщо ти звичайний артист, то ти маєш грати навіть при пустій залі. Тому ми це робили з початку, і зараз вона вже не пуста. В Лос-Анджелесі більше ніж тисяча клубів для живої музики. Тому дуже складно взагалі зібрати фан-базу. За всі ті 5 років, що я там жив і 2 роки «The Gitas» ми зараз підішли до того, що ми збираємо там 200, ну, максимум 300 людей. І ці люди, вони приходить на «The Gitas», – поділився соліст гурту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ГУРТ ВИСТУПИВ НА ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ РОК-ФЕСТИВАЛІ
Та і знайти нормальних музикантів навіть в Лос-Анджелесі справа не проста:
«В нас немає зараз барабанщика. В Лос-Анджелесі, коли ти не там, здається, що це найкраще місце для музикантів, що там всі круті. А коли ти приїжджаєш, ти розумієш – крутих багато, а не крутих ще більше, ніж деінде. Тому що всі хочуть спробувати. Тому дуже складно знайти музикантів. Це не так, що ти приїхав і підібрав з вулиці когось і він вже грає. Це довгий процес. Більше 100 музикантів пройшло крізь мене в Лос-Анджелесі», - розповів Чемеров.
Великі гроші позбавляють свободи
В плані швидкого заробітку грошей в Америці, за словами Олександра Чемерова, там досить несприятлива ситуація у правовому плані.
«Коли ти ніхто, якщо ти навіть робиш класні речі, тебе хочуть купити повністю. Це вони і роблять. Тому я не захотів з ними працювати. Наприклад, «Atlantic Records» пропонують бути штатним продюсером. Продюсер сидить і пише пісні. І приходить людина, яка перевіряє ці пісні і каже: «оце, оце і оце – кльово, оце я забираю». Забирають пісні і ти нічого не отримуєш з цього. І тобі платять 15 баксів на годину як штатному продюсеру. Притому, що я можу зпродюсувати пісню і те, що б я отримав там за місяць на «Atlantic Records», я можу отримати за день. Просто працюючи на фрілансі», - розповів музикант.
Коли великі корпорації пропонують співпрацю, тут головне для себе з`ясувати наскільки власна свобода дорожча.
«Після того як ми записали другий альбом. Ми почали заробляти. Ми могли почати заробляти раніше. Але правова сторона в цьому не дуже влаштовує. І коли ти чуєш цифри, які ми чули можна не втриматися. Але ми втрималися. Перший рік нас хотіла купити компанія за 7 мільйонів на 4 роки. Але, порозмовлявши з ними, ми зрозуміли, що ми не будемо з ними працювати. Вони ще за нами ходили десь рік і потім перестали, зрозуміли що нічого не буде», - зауважив Чемеров.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДВІЧІ НА БІС: У ЧЕРНІГОВІ «ВІДГРИМІВ» ТАРТАК. ФОТО
«Димна суміш» – бути чи не бути?
Щодо майбутньої долі гурту з Чернігова «Димна суміш», то вона неоднозначна.
«З «Димною сумішшю» ми написали альбом англійською мовою, але ми не видали його, і я поїхав. І ці пісні розійшлися по проектах, залишилося пісень 5, які увійдуть у новий альбом «Димної суміші» зараз. Я не займався «Димною сумішшю» взагалі всі ці роки. Записали декілька пісень – це все заняття групою. Зараз все зміниться, але все одно я займатися групою не буду. Скоріш за все, буде займатися гітарист. Я буду записуватися і приїздити на концерти», - зауважив фронтмен.
Проте поки Олександр Чемеров в Україні, з гуртом він працює плідно:
«Ми хочемо дописати альбом «Димної суміші», в нас багато заплановано зйомок. Декілька кліпів. Кожен день ми працюємо. Немає такого, що ми як туристи ходимо і щось дивимось. В нас завжди є, що робити».
А свого часу у планах Олександра було розпочати нове життя в США разом з своїм старим колективом:
«Моя ідея була перевезти хлопців в Америку. І я ходив там і думав, як це зробити. Паралельно я не розумів, що робити, але щось робив. Я дивився музикантів, щось там грав. Барабанщик приїхав, він місяць був там в прострації повній. Нічого не зрозумів, що робити, і він поїхав додому. А басиста не випустили взагалі. Гітарист приїхав зі всім. Гітарами і всім іншим і через 3 дні сказав, що я вже взяв собі квитки поїхати додому через 2 тижні, бо я розумію, що я не хочу цього», - повідомив Чемеров.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЧЕРНІГОВІ ГРАЛИ КЛАСИКУ ЯПОНСЬКІ МУЗИКАНТИ
Жити в Україні стає все гірше
До речі, 2012 року учасники колективу «Димна суміш» заявили, що гурт тимчасово припиняє свою діяльність через неможливість «миритися з ситуацією в нашій країні - коли культура на останньому місці, а натомість панує суцільна політика, зомбування, соціальні експерименти і легкий тоталітаризм».
Проте і нині від українського сьогодення Олександру Чемеров, як і 5 років тому, не у захваті:
«Для мене нічого не змінюється. Я вважаю, що життя стало гірше в тому плані, що зараз війна в країні. Влада країни не реагує на це так, як має реагувати. Я думаю, що це взагалі дуже погано. Я вважаю, що дуже погано, коли волонтери чи найманці ганяються за артистами в той час, коли в Порошенка є заводи в Росії, у Києві на кожному кроці є магазини «Рошен». Людина займається політикою і бізнесом одночасно – це не можливо, і в країні йде війна. Тобто ще гірше склалася ситуація зараз. В плані музики, я думаю, що краще, але не можу назвати багато артистів, які можуть змагатися зі світовою музикою», - зауважив він.
Щодо своєї особистісної позиції, то Олександр Чемеров позиціонує себе як співак всього світу, однак про коріння, звісно ж, не забуває.
«В мене немає рамок, в мене немає жорстких націоналістичних чи патріотичних рамок. Тобто я космополіт, якщо можна так сказати. Я ні звідти, я ні звідци, я з усюди, скоріш за все. Але коріння українське, звичайно», - підсумував він.
Вдень 11 квітня росіяни атакували село у Семенівській громаді, яке менше ніж за 10 кілометрів від кордону з РФ. Про це повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у своєму каналі в Telegram. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РОСІЯНИ БПЛА АТАКУВАЛИ СЕЛО В НОВГОРОД-СІВЕРСЬКОМУ РАЙОНІ: ПОШКОДЖЕНЕ СІЛЬГОСППІДПРИЄМСТВО ТА ДИТЯЧИЙ МАЙДАНЧИК «Внаслідок влучання сталася пожежа. Знищений будинок. Це була домівка старости села», – йдеться в
Поліція повідомила про підозру чернігівці, яка вербувала жінок з інвалідністю укласти фіктивні шлюби
У Чернігові 11 квітня зафіксували температурний рекорд, який тримався 60 років
У Сновську у місцевого жителя поліція вилучила танковий кулемет. ФОТО
У Прилуках рятувальники визволили цуценя, яке застрягло поміж бетонних плит
11 Квітня 2025
16:09Росіяни FPV-дронами атакували село в Семенівській громаді: згорів будинок старости. ФОТО
12:25Особливості безболісної лазерної епіляції
11:36У Сновську у місцевого жителя поліція вилучила танковий кулемет. ФОТО
11:00Проверка на полиграфе в Украине — точные ответы от Detector
10:19У Прилуках рятувальники визволили цуценя, яке застрягло поміж бетонних плит
09:35Поліція повідомила про підозру чернігівці, яка вербувала жінок з інвалідністю укласти фіктивні шлюби
09:00Як обрати спорядження для ідеального туристичного походу: корисні поради та рекомендації
08:22На Чернігівщині з 11 квітня на трьох ділянках автодоріг запрацюють TruCAM
07:45У Чернігові 11 квітня зафіксували температурний рекорд, який тримався 60 років
10 Квітня 2025
13:255 причин, чому лофери замінили підбори в офісному стилі українських жінок
12:15Зима не відступає: на Чернігівщині в ніч на 11 квітня прогнозують заморозки
11:55Як відновити старі меблі, щоб вони виглядали як нові?
11:30На Корюківщині у місцевого жителя вилучили ручну гранату з запалом
10:25На Чернігівщині сапери виявили та знешкодили артилерійський снаряд. ФОТО
09:48Выбираем идеальный наряд от Parosh: советы по стилю и сочетаниям
09:25У Прилуках водій в стані наркотичного сп’яніння на легковику збив велосипедиста, останнього шпиталізували. ФОТО
08:22У Чернігові відбулася 44-та (позачергова) сесія міськради: які питання розглянули
07:55Аренда VPS серверов: как выбрать оптимальный вариант
07:35На Чернігівщині чотирьох людей притягнули до відповідальності за незаконний збір березового соку
9 Квітня 2025
15:29Росіяни БпЛА атакували село в Новгород-Сіверському районі: пошкоджене сільгосппідприємство та дитячий майданчик
14:45З чим поєднувати вишиту сорочку чоловіку: образи на кожен день та на свята
14:16На Чернігівщині вночі 10 квітня прогнозують сильні заморозки, а вдень – посилення вітру
13:23Жителька Чернігівщини відсвяткувала 100-літній ювілей
13:00Дизайн проект квартири - ціна питання та що впливає на кошторис?
12:23На Чернігівщині у Ладанському ліцеї доукомплектували осередок «Захисту України»
Дивитися більше новинБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні