Рус Укр
Четвер, Жовтень 22, 2020 Редакція Реклама

Лідери симпатій чернігівців: результати опитування «Високого Валу»

Лідери симпатій чернігівців: результати опитування «Високого Валу»
15 Липня 2019 5721

«Високий Вал» провів власне велике опитування громадської думки чернігівців.

 

Серед багатьох важливих питань нас цікавили в тому числі і політичні вподобання містян. Адже 21 липня – позачергові парламентські вибори.  Результати виявилися водночас і цікавими, і інтригуючими , особливо у 205 виборчому окрузі. 

 

Загалом у виборах до парламенту планує брати участь 52% чернігівців. Не піде – кожен третій (34%). Ще не визначилися - 13%. 

 

А от щодо впізнаваності кандидатів у народні депутати по 205 округу, то містяни визначили двох лідерів симпатій. Обидва місцеві – правозахисник Юрій Власенко та бізнесмен Валерій Куліч. Саме вони мають найбільше шансів перемогти на виборах. Темною конячкою можна вважати столичного бізнесмена Олега Семінського, який ходить по Чернігову в супроводі охоронців з автоматами. Про нього дуже мало інформації.  Навіть прихильники політичної сили, яку пан Семінський представляє, прохолодно до нього ставляться і охоче обирають інших кандидатів. Зокрема, того ж Власенка та Куліча.

 

Останні вибори за старою системою

 

21 липня українці обиратимуть новий парламент. Востаннє за старою виборчою системою, коли 50% Верховної Ради обиралося за партійними списками, а інші 50% - в мажоритарних округах, тобто голосуванням за окремо взятого кандидата. Згідно з прийнятим новим Виборчим кодексом з 2023 року парламент обиратиметься виключно за відкритими партійними списками. 

 

За інформацією ВВС Україна, на початку виборчої кампанії партії звично проводитимуть з'їзди та формуватимуть загальнодержавний виборчий список кандидатів. Проте на цьому схожість зі старою системою закінчується.

 

Усіх своїх кандидатів партія одразу ж розбиває на регіональні списки. В кожній області партія виставляє свій регіональний виборчий список, за який теж голосуватимуть виборці. Виборчий бюлетень буде однаковий скрізь і не залежатиме від кількості партій чи кандидатів. Там буде всього дві порожні графи - одна для номера партії, а нижче - номер кандидата від цієї партії.

 

Хто є хто

 

21 липня 2019 року вибори відбудуться по старому. Буде 2 бюлетені : зі списком партій та списком кандидатів по певному округу. У Чернігові їх два – 205 та 206. Найгостріша боротьба розгорнулася саме у 205. Тут два лідери – Юрій Власенко та Валерій Куліч. За Власенко готові проголосувати 34,1% чернігівців, а за Куліча дещо менше - 29% , серед тих, хто вже визначився зі своїм вибором. 
,

 

 

Вони політичні конкуренти, а тому мають багато відмінностей. Давайте поглянемо на них ближче.

 

Юрій Власенко – 39 років.

 

 

Юрій Власенко – правозахисник, юрист, з 2015 року член виконавчого комітету Чернігівської міської ради на громадських засадах. Має три вищі освіти. Свого часу очолював головне територіальне управління юстиції в області, де вперше в Україні запровадив реєстрацію народження дитини прямо в пологовому будинку.

 

У 2016 році на проміжних виборах по 206 округу Власенко поступився декілька відсотків голосів чинному нардепу Максиму Микитасю, зайнявши друге місце. При цьому перемога останньому далася лише за рахунок підтримки мешканців сіл Чернігівського та Ріпкинського районів, в самому ж місті Чернігові Юрій Власенко отримав упевнену перемогу.

 

До Парламенту, згідно з програмою, Юрій Власенко йде добиватися справедливості. Прагне, аби кожен чернігівець почував себе захищеним від зовнішнього агресора, міг би знайти правду в суді, державних та правоохоронних органах. Щоб високопосадовці, винні у корупції, нарешті змінили свої кабінети на тюремні камери.

 

Разом зі своїми однодумцями започаткував і продовжує в Чернігові реалізацію багатьох проетків: «Твоя квартира починається з під'їзду», «Здоров'я нації», «Дитячий майданчик у кожен двір», «Арт канікули» , спрямованих на, допомогу в ремонті під'їздів, оздоровленні людей, відпочинку дітей.    

 

Запевняє, що в Раді буде відповідальним і планує змінювати на краще ситуацію в країні та Чернігові.

 

Маючи багаторічний досвід юридичної та громадської роботи, кандидат переконує, що буде зазисником прав чернігівців.

 

Валерій Куліч  – 44 роки.

 

Бізнесмен. Голова відділення НОКу в області.

 

У своїй програмі кандидат пропонує здійснити покращення інвестиційної привабливості міста, сприяти розвитку ЖКГ, туризму, поліпшити стан доріг. На думку Куліча, Чернігів має стати європейським містом, і це мають зробити чернігівці своїми руками.

 

У 2014 році Валерій Куліч вже ставав народним України по 205 округу від політичної партії «Блок Петра Порошенка». За неповних шість місяців роботи народним депутатом України вніс лише єдиний законопроєкт про заборону призову на військову службу під час мобілізації осіб, які працюють у сільському господарстві. Таку «турботу» про сільське населення експерти пов’язували з тим, що Валерій Куліч є власником низки сільськогосподарських підприємств на території Чернігівської області. Мобілізація ж працівників банально заважала отримувати прибутки. В результаті цей законопроєкт автором був відкликаний.

 

 

Також за час своїх повноважень як народного депутата України Валерій Куліч жодного разу не виступив у Верховній Раді України та не подав жодного депутатського запиту.

 

У травні 2015 року Валерій Куліч склав депутатський мандат у зв’язку із призначенням на посаду голови Чернігівської обласної державної адміністрації.

 

 

Перебування Куліча на чолі ОДА запам’яталося низкою гучних корупційних скандалів, його беззаперечною перемогою в рейтингу найбагатших губернаторів України при тому, що за рівнем соціально-економічного розвитку Чернігівська область поступалася лише регіонам, де тривали бойові дії.

 

Згідно з декларацією, поданою Валерієм Кулічем після свого звільнення, станом на 2018 рік у власності його сім’ї знаходилося низка земельних ділянок, квартир, будинок площею 384,20 кв. м, чотири елітні позашляховики, корпоративні права підприємств.

 

Сукупний рівень доходів сім’ї Валерія Куліча за 2018 рік склав понад 24 мільйони гривень, в готівці зберігалося 3,7 мільйонів гривень, 720 тисяч доларів та 800 тисяч євро.

 

Саме з такими статками Валерій Петрович йде до Парламенту, щоб, за його словами, відстоювати інтереси Чернігова та простих людей. Разом з тим на прес-конференції, яка відбулася в Чернігові 25 червня 2019 року, він знову підтвердив, що для нього посада не є самоціллю,і якщо буде нагода повторити перехід з Парламенту в нове крісло – він може його повторити.

 

На питання: «Якщо Вам знову запропонують стати головою ОДА, чи знову ви погодитеся?» Валерій Куліч відповів: «Не буду ні від чого зарікатися – побачимо». На думку експертів, така позиція може свідчити про те, що кандидат потенційно розглядає депутатський мандат лише як інструмент торгів за більш високе крісло і не більше.

 

У своїй передвиборній агітації Валерій Куліч запевняє, що є місцевим кандидатом, однак, насправді він родом з Коропського району та й бізнес має саме на землях  області. Це не єдина неточність в його агітації. Куліч знову ж таки каже, що не довіряє політичним партіям та балотується як самовисуванець. У той же час на сайті Чернігівської обласної ради зазначена інша інформація. Куліч обраний депутатом облради від БПП, входить до складу фракції Порошенка та навіть є членом партії блоку Блоку Петра Порошенка. Вірогідно, рейтинги Президента Порошенка не дозволяють комусь з його команди претендувати на місце в Парламенті від Чернігова, а тому тактика маскування під самовисуванця є логічною. От тільки про «відкритість та щирість» по відношенню до виборців тут говорити не доводиться…

 

Можливо, саме тому навіть публічна підтримка від мера Атрошенка не дозволяє Кулічу впевнено перемогти у окрузі. Чернігівці не люблять «хамелеонів», а ще більше не люблять, коли їх тримають за дурнів.

 

Аналіз результатів опитування

 

Якщо повернутися до нашого опитування, то трохи більше половини опитаних нами містян важко відповісти, за якого саме кандидата вони проголосують. Люди в роздумах і свій вибір зроблять вже в кабінці для голосування. Але вочевидь, вони цікавитимуться тим, хто є лідерами передвиборних перегонів. Як показують результати нашого опитування, вибір кандидата не залежить від вибору політичної партії. Чимало опитаних нами містян симпатизують певній партії, але готові проголосувати за більш впізнаваного кандидата від іншої політичної сили. Тож, 21 липня вибори будуть з інтригою.

 

 

Партійні симпатії

 

Симпатії чернігівців щодо політичних партій не дуже сильно відрізняються від загальноукраїнських. На відміну від кандидатів, у цьому опитуванні чернігівці більше визначилися з партійними симпатіями. Відсоток тих, кому важко визначитися значно менший. 

 

Згідно з опитування Високого Валу, лідером у Чернігові є «Слуга народу» - 29%. Друге місце – у «Батьківщини» майже 11 %. В межах 5%  перебувають «Голос», «Європейська солідарність» та «Радикальна партія».  Шанси подолати 5% є також у «Сили і честі» та «Опозиційної платформи». 

 

 

Передбачуваний 206 округ?

 

Щодо виборів по 206 округу, то лідером в Чернігові (опитування проводилося виключно в місті ) є діючий нардеп Максим Микитась. За нього готові проголосувати понад 15% виборців. Всі інші кандидати недотягують навіть до 5%. Знову ж таки, понад 50%  опитаних важко визначитися з кандидатом.

 

Аудиторія: чернігівці від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, і місцем проживання. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 3%. Терміни проведення дослідження: 10-12 липня 2019 р.

 

Проблеми, мрії та символи Чернігова

 

Крім політичних вподобань, під час масштабного опитування громадської думки чернігівців, Високий Вал цікавився й темами, які безпосередньо стосуються життя людей, які найбільше турбують містян. Разом з ними ми трохи помріяли.

 

 

 

Чомусь не дивно, що лідером є високі тарифи на послуги ЖКГ. Крім, проблем з медичним обслуговуванням, хабарництвом у владі, злочинністю та безробіттям,  чернігівці поскаржилися на наркоманію та велику кількість ігрових автоматів. 

 

 

Ми також цікавилися і думкою чернігівців щодо того, що бракує їм безпосередньо на своїй вулиці, у своєму мікрорайоні. Виявляється чернігівцям бракує чистоти. А це вже не тільки зусилля комунальників, а вже й вихованість самих мешканців. Також чернігівці хотіли б побільше якісних доріг та тротуарів, місць відпочинку та дитячих і спортивних майданчиків. Крім запропонованих варіантів, опитаним нами респондентам , бракує освітлення, дерев та магазинів.

 

 

Громадський транспорт очікувано виявився найболючішою темою опитування. Чернігівці вкрай незадоволені якістю пасажирських перевезень.

 

 

Запропонували на вибір чернігівцям побудувати щось корисне і потрібне місту і його жителям. Лідерами симпатій виявилися Палац спорту та льодова арена. Не відмовилися б чернігівці від нових шкіл та садків, а також парків і скверів.  Також були охочі побудувати у Чернігові скейт-парк, збудувати більше вело доріжок та новий великий торговельний центр.

 

 

Ну, і на десерт, ми хотіли визначити символи нашого древнього і прекрасного міста. Думки містян знову ж таки розділилися. Гармати і церкви набрали найбільше голосів. Хоча Красною площею та Десною чернігівці пишаються не менше.

 

 

В свою чергу ми дякуємо чернігівцям за участь опитуванні «Високого Валу». Містяни відповідали чесно і відверто, так само ми рахували отримані дані. Тож, не сумнівайтесь - результати відображають реальні настрої людей. Сподіваємось ці результати будуть корисні не тільки журналістам, читачам нашого видання, а й чиновникам, які відповідають за всі сфери життєдіяльності та витрачають гроші платників податків. 

 

 

Аудиторія: чернігівці від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, і місцем проживання. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 3%. Терміни проведення дослідження: 10-12 липня 2019 р.

Коментарі

Топ-новини

Місцеві вибори в умовах пандемії COVID-19: як це відбуватиметься

Як проходитимуть місцеві вибори в умовах пандемії COVID-19? Як голосуватимуть ті, хто перебуває на самоізоляції? Хто фінансуватиме заходи безпеки на виборчих дільницях?   Про це розповів начальник відділу адміністрування державного реєстру виборців апарату Чернігівської ОДА Валерій Білоокий під час брифінгу сьогодні, 21 жовтня.   Так, цієї неділі, 25 жовтня, в Україні пройдуть місцеві вибори. Громадяни обиратимуть депутатів районних, сільських рад, селищних і міських

Останні новини

Всі новини

22 Жовтня 2020

17:37

До кінця року чернігівська компанія «Сівертекс» поставить у ЗСУ 1200 наметів власного виробництва

16:50

На Чернігівщині для лікування хворих на коронавірус бракує кисню

16:29

На Чернігівщині два брати обладнали лабораторію з виготовлення амфетаміну. ФОТО

16:10

Коронавірус на Чернігівщині: за добу інфекцію виявили у 202-х жителів області, 97 - одужали

15:42

У Городнянському районі горів вантажний автомобіль

15:09

Протягом двох днів у Чернігові увімкнуть опалення у школах, де розміщені виборчі дільниці

14:50

У Чернігові патрульні зупинили водія мопеду без номерного знаку та в стані наркотичного сп’яніння

14:22

Чернігівська виправна жіноча колонія на межі закриття

13:39

Через «червону» зону матч «Десна» - «Олімпік» пройде у Києві

12:48

Ярослав КУЦ і Ніна ЛЕМЕШ відвідали будівництво нового міні-скверу на Масанах

12:20

У Чернігові почали висаджувати тюльпани та нарциси

11:43

19-річний прилучанин розповсюджував недостовірні агітаційні листівки

11:18

У Седневі селекціонери вивели новий сорт картоплі з фіолетовим м’якушем

10:49

Незабаром на Чернігівщині стартує сезон полювання на копитних

10:17

У Прилуках під час пожежі в квартирі загинула її 100-річна господарка

09:58

У Чернігові сьогодні тролейбус №1 не буде зупинятися на кількох зупинках

09:44

На Ніжинщині шукають 82-річного чоловіка, який пішов збирати гриби та зник

09:21

На Чернігівщині пожежа забрала життя двох людей

21 Жовтня 2020

17:23

Чудом вижив: у Ніжині школяра вдарило електрострумом

16:52

У Чернігові оголосили конкурс на три «дачні» маршрути

16:17

Коронавірус на Чернігівщині: за добу інфекцію виявили у 128-ми жителів області, п'ятеро - померли

15:42

На Чернігівщині три поліцейські підрозділи отримали нові службові автомобілі. ФОТО

14:50

У Чернігові 2-річий хлопчик та 83-річна жінка стали заручниками власного житла

14:31

Місцеві вибори в умовах пандемії COVID-19: як це відбуватиметься

14:05

Завтра в Україні потеплішає

Дивитися більше новин

Відеосюжети

Всі відео
Ольга Заїка: я за те, щоб повернути 20% надбавки педагогам та обіди школярам ВІДЕО
19 Жовтня 2020

Ольга Заїка: я за те, щоб повернути 20% надбавки педагогам та обіди школярам

Апетит гарний, нудоти майже не має: зооволонтери розповіли про самопочуття цуценят, яких дістали з смоляного озера
18 Жовтня 2020

Апетит гарний, нудоти майже не має: зооволонтери розповіли про самопочуття цуценят, яких дістали з

Ольга Заїка привітала молодого скрипаля та вручила бажаний подарунок ВІДЕО
18 Жовтня 2020

Ольга Заїка привітала молодого скрипаля та вручила бажаний подарунок

Ольга Заїка привітала свій колектив з Всесвітнім днем хліба ВІДЕО
17 Жовтня 2020

Ольга Заїка привітала свій колектив з Всесвітнім днем хліба

Зустрічі у дворах: Ольга Заїка вивчає проблеми містян з перших вуст ВІДЕО
15 Жовтня 2020

Зустрічі у дворах: Ольга Заїка вивчає проблеми містян з перших вуст

Візит Юлії Тимошенко до Прилук: треба діяти негайно аби захистити людей та медиків під час епідемії ВІДЕО
13 Жовтня 2020

Візит Юлії Тимошенко до Прилук: треба діяти негайно аби захистити людей та медиків під час епідемії

Юлії Тимошенко передали звернення з проханням зберегти Ніжинську військову частину ВІДЕО
11 Жовтня 2020

Юлії Тимошенко передали звернення з проханням зберегти Ніжинську військову частину

Власників «Крокукрзалізбуд», що на Прилуччині, після телефонних погроз почали залякувати «вибухівкою» ВІДЕО
11 Жовтня 2020

Власників «Крокукрзалізбуд», що на Прилуччині, після телефонних погроз почали залякувати

Ольга Заїка долучилась до акції «Розфарбуй дитинство любов’ю» ВІДЕО
11 Жовтня 2020

Ольга Заїка долучилась до акції «Розфарбуй дитинство любов’ю»

Колектори, які доводять до самогубства: Тимошенко ініціює створення «мікрокредитного» закону ВІДЕО
7 Жовтня 2020

Колектори, які доводять до самогубства: Тимошенко ініціює створення «мікрокредитного» закону

П’яна ДТП у Новгороді-Сіверському: водій легковика влетів у «Камаз» ВІДЕО
6 Жовтня 2020

П’яна ДТП у Новгороді-Сіверському: водій легковика влетів у «Камаз»

«Батьківщина» - єдина надійна: понад 3 мільйони гривень команда зібрала для допомоги медикам ВІДЕО
5 Жовтня 2020

«Батьківщина» - єдина надійна: понад 3 мільйони гривень команда зібрала для допомоги медикам

Дивитися більше відео