Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:В кожній галузі є висококваліфіковані спеціалісти, імена яких мають вагомий авторитет і чудову репутацію. Саме до цієї когорти людей належить досвідчений медик, природжена лідерка та Жінка з великої літери – Галина Михайлівна Синявська.
До недавнього часу вона була відома в нашому регіоні як головна лікарка Чернігівського обласного центру радіаційного захисту та оздоровлення населення. Проте, в результаті планової реорганізації в рамках медичної реформи, заклад було приєднано до обласної лікарні.
Що думає про ці зміни пані Галина? Чим займається зараз? Які взагалі має життєві погляди та цінності? Про це – в матеріалі.
Як все починалося?
Галина Синявська народилася в селі Гнатівка Срібнянського району в простій робітничій сім’ї. Батько працював водієм, мати – на фабриці художніх виробів. Здавалося б, чому вибір був зроблений на користь медичної сфери?
- Знаєте, в селі є два вибори: вчитель або лікар. Педагогічна діяльність мене не дуже приваблювала, а до того ж рідна тітка працювала лікарем. Тож саме медицину я й обрала. Почалося з того, що Івано-Франківський медичний інститут набирав майбутніх студентів на підготовче навчання. Це був 1990 рік, десятий клас. Дізналася про це і вирішила туди записатися. Навчання представляли собою виїзні курси, на базі першої міської лікарні в Чернігові. Проходили тести, вперше знайомилися з медициною. Мені сподобалося. Зрозуміла, що зможу. Так і вступила до інституту. На шостому курсі за сімейними обставинами переїхала в Полтаву, там в 1996 році закінчила навчання та отримала диплом лікаря, спеціальність - лікувальна справа. Далі - спеціалізація з неврології, за фахом лікаря-невролога. Трудову діяльність розпочала вже в Чернігові.
- Яким було ваше перше місце роботи? Взагалі, яким був шлях до посади головного лікаря?
- Після проходження спеціалізації та інтернатури стала працювати за фахом лікаря-невропатолога в першій міській лікарні. Згодом вдалося отримати посаду лікаря-ординатора неврологічного відділення. А в 2002 році, коли був створений обласний госпіталь ветеранів та інвалідів війни, мені запропонували стати заступником головного лікаря по медичній частині. Було, чесно кажучи, важко, адже ми будували новий заклад, створювали з нуля технічну базу, матеріальну, юридичну. Це, власне, й була перша керівнича посада в моїй кар’єрі. А потім - декретна відпустка і тимчасова перерва в трудовій діяльності. Так вийшло, що за цей проміжок часу відбулися деякі зміни, тож, вийшовши з відпустки, я отримала роботу в Центрі медико-соціальної експертизи, де пропрацювала близько п’яти років лікарем-експертом.
В 2014 пройшла кваліфікаційний відбір на вакантне місце керівника обласного центру радіаційного захисту та оздоровлення населення. Ну, а в 2019 році почалась та сама планова реорганізація. Змінилась назва посади, тож з 2019 до 1 липня 2020 року була генеральним директором закладу. Потім нас приєднали до обласної лікарні.
Про ціни, зміни, та Супрун
- В чому сутність реорганізації? Яким є ваше ставлення до цих змін? Реформи – це позитивне явище, чи вважаєте, що був інший шлях вирішення проблем?
- В рамках реформування сфери охорони здоров’я було, практично, об’єднано три заклади в один: центр радіаційного захисту, госпіталь інвалідів та ветеранів війни та шкіро-венерологічний диспансер приєднали до обласної лікарні. Після цих змін я стала заступником медичного директора по роботі з відокремленими підрозділами. Тобто на сьогодні я продовжую працювати в адміністративній сфері. Скажу відверто, зараз проходимо дуже тяжкий шлях. Особливо крайній місяць. Створення нових структур, організація роботи, кадровий відбір, фінансове забезпечення… Власне, саме над цими задачами активно працюємо з колегами в даний момент.
Щодо мого ставлення, то скажу ось як. Однозначно сфера охорони здоров’я потребувала певних змін. Без них уже дійсно було неможливо, адже система Семашко, яка працювала з 80-х років, дуже застаріла. Виросло нове покоління, і воно вже звикло до декретованих поліклінік, до закріплення за спеціальними лікарями. Та, нажаль, ця реформа виникла не сама по собі, а вийшла з реформи економічної. А оскільки в країні економіка, вибачте, далеко не на найвищому рівні, то й медична реформа відбувається зовсім не так організовано та безболісно, як хотілося б. Коли в країні настільки низький рівень ВВП, то про розвиток медицини говорити не доводиться. Уляна Супрун почала з реформи первинної ланки. Далі повинні були йти вторинні заклади (районні лікарні тощо).
Щодо високоспеціалізованих закладів третинного рівня, то їх реформація мала здійснитися в 2021-22 роках. Але що ми зараз маємо насправді? Всіх нас підгребли під один гребінець. Тепер неважливо, чи ти лікар обласного закладу, чи ти лікар міського закладу – всі на рівних правах. Виник колапс. Щодо вартості лікування (адже це дуже болюче питання для українців), то воно досить дороге. Національна служба здоров’я гарантує нам лише той мінімум, який покриє 20-30% витрат. Основну частину коштів витрачає пацієнт. Тож в цілому можна сказати, що реформа є аж занадто швидкою та прогресивною, має багато гострих кутів.
«Жінка може все!»
- Все життя ви працюєте в сфері медицини. Спочатку практичне лікування, потім адміністраторські посади. Але ніколи не стояли осторонь соціальних проблем, завжди висловлюєте свою думку. Чи бачили б ви себе в ролі, наприклад, депутата? Щоб реально мати змогу щось змінювати.
- Важко відповісти (посміхається). Але ще в 13 років я стала головою учнівського комітету в школі. І якщо вже так, то саме це і було першим досвідом керівництва. Мабуть, певні організаторські якості закладені природою. Через те, що з 2002 року займаюсь адміністраторською роботою, вирішила розвиватися в цьому напрямку і ось восени вже закінчую заочну форму навчання в Міжнародній академії управління персоналом (м.Київ). Я не з тих, які приходять на роботу, аби відсидіти і скоріше піти додому. Я по характеру дуже інертна, швидка на підйом людина. Завжди націлююсь на результат. Звикла бути готовою до всього та сприймаю будь-які труднощі лише як чергові випробування. І це стосується всіх сфер життя. В нас же жінка в загальному розумінні – це і рабиня, і домогосподарка, і все на світі. Але я впевнена – жінка може все! До речі, вже більше року я є активною учасницею організації «Жінки Батьківщини». Це свого роду клуб жінок-лідерів, які небайдужі до соціального, медичного, культурного життя Чернігівщині. Спілкуємось, навчаємось одна в одної, ділимося думками. Це, знаєте, така віддушина для мене.
Боротьба з невидимим ворогом триває
- Особливо важливо мати таку віддушину в такі часи як зараз, вірно? Розкажіть, як особисто вас торкнувся загальноукраїнський карантин?
- Так, це абсолютно точно. В березні Кабінет міністрів та Міністерство охорони здоров’я прийняли ряд рішень, згідно яких були введені обмежувальні заходи. В тому числі мова про призупинення планової госпіталізації для закладів третинного рівня. Саме до таких закладів і наш центр радіаційного захисту. Тож з 26 березня центр фактично закрився. Завдяки Національній службі зд-оровя вдалося частково виплатити працівникам заробітні плати. 3 серпня відновили свою роботу всі підрозділи, що ввійшли до обласної лікарні. Звісно, людям буде незвично, є багато нових змін. Але карантин навчив всіх нас ставитися по-іншому до різних ситуацій. Особисто я, коли стало зрозуміло, що повноцінне функціонування закладу тимчасово неможливе, взяла офіційну відпустку на місяць і приєдналася до загальнонаціональної боротьби з пандемією.
- Яким чином?
- Завдяки підприємцям з активною життєвою позицією і таким політикам, як, наприклад, Валерій Дубіль, була створена ГО «Безпека медиків і мешканців регіону під час пандемії». Зорганізувалися, зареєстрували і почали активну волонтерську діяльність. Великі підприємства, середній та малий бізнеси та просто небайдужі громадяни стали допомагати: хто медичними товарами, хто перераховував гроші. В результаті десяткам установ було передано найнеобхідніші предмети для боротьби з вірусом: дезінфікуючі засоби, захисні костюми, респіратори/маски, пробірки тощо. Об’їздили майже весь регіон, кожен заклад великих населених пунктів. Не можу сказати, що ми мали якісь космічні суми, але в цьому і є головне досягнення нашої організації: навіть з невеликими коштами ми змогли правильно організувати роботу по оптовій закупівлі всього необхідного, знайшли шляхи вирішення питань і,як наслідок, зробили максимум із того, що могли зробити.
- Зараз пішла друга хвиля захворюваності. Чому це відбувається?
- Тому що всі пересиділи карантин, а потім, як тільки його послабили, вийшли масово на пляжі й по ресторанах. Наша соціальна свідомість по відношенню до того як не захворіти, нажаль, дуже кульгає. Коли людям розповідаєш, якщо ти хворий – сиди вдома, вони цього чомусь не хочуть розуміти і все одно виходять в соціум. В масках чи без – то вже ролі практично не грає. Треба лише запам’ятати просту істину під час пандемії: погано себе почуваєш – сиди вдома, або викликай лікарів, але ні в якому разі не наражай на небезпеку оточуючих. Не розуміють. І тепер маємо: кожного дня по 20 нових випадків по місту Чернігову. В масштабах країни це досить серйозні цифри і вони тільки зростають.
- Ви, мабуть, теж втомилися від карантину, від керівницьких обов'язків. Взяли відпустку і замість того, щоб відпочивати, їздили волонтерити. Коли ви встигаєте набиратися свіжих сил? Як проводите свій вільний час?
- Відпочиваю зі своєю сім'єю. Виховуємо з чоловіком трьох дітей. Двоє - підлітки, а старший вже студент, наступного року отримає диплом магістра за фахом "Міжнародне право".
Коли випадає така можливість, подорожуємо з рідними як по Україні, так і за кордоном (до карантину). І, звичайно, їздимо в село, де мешкає матуся. Нажаль, одна. Там відпочиваємо на берегах Десни, в ліс вибираємось. Щодо відновлення сил, то мене надихають природа, моя сім'я та вірні надійні друзі, з якими можна поділитися будь-якими проблемами, отримати поради. Рада, що поруч зі мною такі гарні та відкриті люди.
Спілкувався Андрій ЛІПЛЯНСЬКИЙ
Вдень 11 квітня росіяни атакували село у Семенівській громаді, яке менше ніж за 10 кілометрів від кордону з РФ. Про це повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у своєму каналі в Telegram. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РОСІЯНИ БПЛА АТАКУВАЛИ СЕЛО В НОВГОРОД-СІВЕРСЬКОМУ РАЙОНІ: ПОШКОДЖЕНЕ СІЛЬГОСППІДПРИЄМСТВО ТА ДИТЯЧИЙ МАЙДАНЧИК «Внаслідок влучання сталася пожежа. Знищений будинок. Це була домівка старости села», – йдеться в
Поліція повідомила про підозру чернігівці, яка вербувала жінок з інвалідністю укласти фіктивні шлюби
У Чернігові 11 квітня зафіксували температурний рекорд, який тримався 60 років
У Сновську у місцевого жителя поліція вилучила танковий кулемет. ФОТО
У Прилуках рятувальники визволили цуценя, яке застрягло поміж бетонних плит
11 Квітня 2025
16:09Росіяни FPV-дронами атакували село в Семенівській громаді: згорів будинок старости. ФОТО
12:25Особливості безболісної лазерної епіляції
11:36У Сновську у місцевого жителя поліція вилучила танковий кулемет. ФОТО
11:00Проверка на полиграфе в Украине — точные ответы от Detector
10:19У Прилуках рятувальники визволили цуценя, яке застрягло поміж бетонних плит
09:35Поліція повідомила про підозру чернігівці, яка вербувала жінок з інвалідністю укласти фіктивні шлюби
09:00Як обрати спорядження для ідеального туристичного походу: корисні поради та рекомендації
08:22На Чернігівщині з 11 квітня на трьох ділянках автодоріг запрацюють TruCAM
07:45У Чернігові 11 квітня зафіксували температурний рекорд, який тримався 60 років
10 Квітня 2025
13:255 причин, чому лофери замінили підбори в офісному стилі українських жінок
12:15Зима не відступає: на Чернігівщині в ніч на 11 квітня прогнозують заморозки
11:55Як відновити старі меблі, щоб вони виглядали як нові?
11:30На Корюківщині у місцевого жителя вилучили ручну гранату з запалом
10:25На Чернігівщині сапери виявили та знешкодили артилерійський снаряд. ФОТО
09:48Выбираем идеальный наряд от Parosh: советы по стилю и сочетаниям
09:25У Прилуках водій в стані наркотичного сп’яніння на легковику збив велосипедиста, останнього шпиталізували. ФОТО
08:22У Чернігові відбулася 44-та (позачергова) сесія міськради: які питання розглянули
07:55Аренда VPS серверов: как выбрать оптимальный вариант
07:35На Чернігівщині чотирьох людей притягнули до відповідальності за незаконний збір березового соку
9 Квітня 2025
15:29Росіяни БпЛА атакували село в Новгород-Сіверському районі: пошкоджене сільгосппідприємство та дитячий майданчик
14:45З чим поєднувати вишиту сорочку чоловіку: образи на кожен день та на свята
14:16На Чернігівщині вночі 10 квітня прогнозують сильні заморозки, а вдень – посилення вітру
13:23Жителька Чернігівщини відсвяткувала 100-літній ювілей
13:00Дизайн проект квартири - ціна питання та що впливає на кошторис?
12:23На Чернігівщині у Ладанському ліцеї доукомплектували осередок «Захисту України»
Дивитися більше новинБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні