Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:Чернігівську школу №3 багато хто називає елітною. Ще б пак, знаходиться у самому серці міста. Вчитися тут мріють діти чиновників і «мажорів». Багатьом здається, що ця школа - ніби інша планета, де працюють особливі вчителі.
Днями вона потрапила до рейтингу журналу «Фокус». За минулорічними результатами ЗНО, цей «храм знань» посів 94 місце у ТОП-100 кращих шкіл України.
Як і чому? Чи існує секрет престижу школи №3? Аби знайти відповідь на ці та інші запитання, на «іншу планету» вирушив кореспондент «Високого Валу».
Особлива атмосфера
За оновленим фасадом вирує звичайне шкільне життя. Коридорами гасає малеча, кудись поспішають старшокласники. Нічого дивного, але то лише на перший погляд.
За хвилину починаєш відчувати особливу, майже неземну атмосферу. Ту, що учнів-«середнячків» перетворює на відмінників.
«Лише, коли перевела свого сина-розумника до цієї школи, я зрозуміла це, - пояснює вчитель української мови і літератури Наталія Копаєва. - Тут діти вчилися в такому шаленому темпі, що він за ними не встигав».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У СОТНЮ НАЙКРАЩИХ ПОТРАПИЛА ЧЕРНІГІВСЬКА ШКОЛА №3
Наталія Іванівна працює тут 22-й рік і була класним керівником в одному з тих «рейтингових» класів.
«Це були звичайні діти, у яких не забрали дитинство, - зауважує вчителька. - Наче й не було в них особливої схильності навчатися. Але у старших класах все змінилося, прийшла зацікавленість. Мабуть спрацювала атмосфера школи. Діти не пропускали жодного уроку. Працювали на совість. Звідси й досягнення».
Як потрапити до рейтингів?
За версією порталу osvita.ua, торік наша «третя» потрапила у ТОП-200 найкращих шкіл (за результатами ЗНО). Згадуючи про це, директорка школи Олена Яковчук, посміхається: мовляв, рейтинги – це приємно, але дуже умовно. Вони відображають лише якусь частину, тимчасову.
«Насправді у тому, що школа потрапляє до рейтингів – заслуга вчителів, батьків і дітей, - упевнена Олена Миколаївна. - Це генетика і цінності, які дає родина, знання, які передає вчитель і праця, вкладена учнем. Якщо школяр не буде хотіти йти шляхом навчання, то нічого не вийде».
Вчитель математики Світлана Леонова має 45 років стажу, з них понад 40 – у цій школі. Констатує - 80 відсотків випускників склали ЗНО-2020 з її предмету з високими балами. Як наслідок, 7 медалістів, 5 золотих і 2 срібних.
«Чому такі результати? Вчителі намагалися закохати дітей у свій предмет. Усі діти хотіли навчатися, навіть ті, хто не тягнув», - розкриває таємницю Світлана Юхимівна.
Допомогли технології та … коронавірус
Є й матеріальна складова, що впливає – новітнє обладнання та технології. Вчитель української мови і літератури Наталія Заяц про це каже із захопленням.
«Випускникам 2020-го пощастило довчатися тоді, коли школу облаштували новою технікою. Проектори, мультимедійні дошки, телевізори, комп`ютери розв`язали вчителям руки. Літературу стали викладати з музикою, яскравими проектами, презентаціями. Тепер Кобилянську можна аналізувати з Шопеном, а Стефаника з Бетховеном», - зазначає педагог.
Те, що одним шкодить, іншим – на користь. Так сталося і з випуском-2020. Через пандемію 2,5 місяці школярі провели вдома, на дистанційному навчанні. Тобто мали більше часу на повторення матеріалу. На думку Олени Яковчук, коронавірус допоміг, адже дисциплінував і дітей, і педагогів.
«Під час карантину ми винайшли такий метод підготовки до ЗНО, як Google-класи», - доповнює директорка школи. - Ми створили їх з базових предметів. Усі бажаючі учні (студенти) можуть долучатися. Вони спілкуються з педагогом, виконують завдання, як на звичайному факультативі».
Ніколи не забудеться і «карантинний» випускний вечір, який організували просто неба, у сквері Хмельницького, навпроти школи. Підготували його усього за тиждень.
Найвищі бали – пропуск до елітних вишів.
У випуску 2020-го зібралися не лише талановиті, але й наполегливі діти. Про це з теплом згадує Лариса Глазова, вчитель історії та правознавства з 34-річним стажем, один з класних керівників.
«Креативність і працелюбство – те, що вело їх до мети. Ці учні вперто працювали над собою. Відтак здобули найвищі бали на ЗНО і вступили до престижних вишів, здебільшого на бюджет», - ділиться радістю Лариса Анатоліївна.
Серед найкращих - Іван Деркач, який цікавився хімією, біологією. Рейтинг школи він підтримував щороку, адже здобував перемоги на конкурсах і олімпіадах. Недаремно став студентом хімфаку КНУ імені Шевченка.
Діана Наливайко – творча особистість. Грала на фортепіано, писала твори, перемагала на олімпіадах. Закономірно, що вступила до одного з американських університетів та Київської академії музики імені Глієра.
Людина з великої літери – Олексій Завальний. Дуже людяний, позитивний, закоханий у фізику. У школі кілька разів був переможцем олімпіад з трудового навчання. Вступив до київського вишу і наразі успішно вчиться.
Крістіна Литвиненко часто перемагала в олімпіадах з географії та правознавства. Вона вступила на економічну спеціальність і паралельно планує навчатися на юриста.
Гідна зміна
Цьогоріч школа №3 випускатиме вже не 2, а 3 класи, тобто 89 учнів. Учителі школи знають, що вони стануть гідною зміною своїм попередникам.
Ось, наприклад, Андрій Поліщук з 11-го «Б». З дитинства любить і вивчає англійську мову, займається поглиблено. Хоче бути юристом. Надихнули уроки правознавства Лариси Глазової.
Анастасія Попело з 11-го «А» – майже «зірка» школи. Німецьку і англійську опановує з дитинства. Вже з 8 класу стала перемагати у міських, а згодом і обласних олімпіадах, міжнародних конкурсах з історії та української мови. Пише прозу, учасник шкільного дебатного клубу.
«Хочу бути журналістом або представником іншої творчої професії», - ніяковіючи повідомила дівчина.
Підготував Станіслав Клопот
Фото автора
У Чернігові 15 квітня о 9-тій годині ранку почнуть вимикати опалення. Таке доручення дав міський голова Владислав Атрошенко на розширеній нараді у міськраді сьогодні, 13 квітня. За його словами, вже протягом декількох днів у місті фіксується середньодобова температура +8 градусів, тому це вже потрібно зробити. Також законодавчо встановлено, що 15-го квітня опалювальний сезон має бути завершений. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У КВІТНІ 110 ЧЕРНІГІВСЬКИХ РОДИН ІЗ НЕМОВЛЯТАМИ ОТРИМАЮТЬ
100-річний житель Чернігівщини подолав коронавірус
У Чернігові за тиждень 19 людей померли від COVID-19
У Чернігові з вікна п'ятого поверху випала півторарічна дівчинка. Вона у реанімації
У Чернігові почали вакцинувати китайською вакциною «CoronaVaс». ФОТО
13 Квітня 2021
19:17У Чернігові з вікна п'ятого поверху випала півторарічна дівчинка. Вона у реанімації
17:38«Батьківщина» ініціює проведення референдуму з п'яти важливих питань ВІДЕО
17:17У Мезинському національному парку знімали документальний фільм про проблеми річок. ФОТО
16:50Спортсмен з Чернігівщини - сильніший юніор України з тенісу настільного
16:18На Чернігівщині триває комплекс весняно-польових робіт
15:47У Чернігові внесли зміни до об'їзду автобусних маршрутів №3 та №17
15:26Ніжинська міська стоматполіклініка отримала нове обладнання
15:09У Седневі на водія автокрану впав стовп. Рятувальники деблокували загиблого. ФОТО
14:47Подолали 700 кілометрів: мешканці Чернігівщини підбадьорили гвардійців подарунками. ФОТО
14:32У Чернігові почали вакцинувати китайською вакциною «CoronaVaс». ФОТО
14:15У Ніжині горіла 32-річна «копійка»
13:33З 15 квітня у Чернігові стартує прийом проєктів в рамках Бюджету участі
12:42У браконьєра на Чернігівщині правоохоронці виявили сотню рибин
12:10100-річний житель Чернігівщини подолав коронавірус
11:47Про вихід з «червоної» зони говорити зарано, – голова Чернігівської ОДА
11:14Понад 100 паразитів зняли з собаки: у Чернігові розпочався сезон кліщів
10:53У травні відбудуться планові збори резервістів тероборони Чернігова
10:25Бійця з Чернігівщини посмертно нагородили орденом «За мужність»
09:48«Замінував» та забув що: на жителя Чернігівського району склали протокол за фейкове замінування
09:31У Чернігові за тиждень 19 людей померли від COVID-19
08:58У Чернігові 15 квітня завершиться опалювальний сезон
12 Квітня 2021
18:00Упродовж тижня Чернігівщина може перейти до «жовтої» зони
17:23Пожежник з Чернігова, що вчинив смертельну ДТП, отримав умовний термін
16:30В Ніжині п’яний водій хотів за 1000 гривень відкупитися від поліції
16:00В Чернігові у нічному клубі проводили вечірку під час карантину. ФОТО
Дивитися більше новин«Батьківщина» ініціює проведення референдуму з п'яти важливих питань
У парку «Беремицьке» розмножилися врятовані волонтерами борсуки
Валерій Дубіль передав медикам Варвинщини обладнання для боротьби з коронавірусом
Від 3 тисяч і до 21 тисячі гривень за випалювання трави та сміття: на Чернігівщині тривають рейди
«Стадіону не буде»: мер Прилук запросила опозицію до сесійної зали
«Батьківщина» вимагає від влади захистити лікарів та пацієнтів
Екскурсія зниклим селом Блешня, що на Чернігівщині
Цьогоріч на Чернігівщині відремонтують 97 кілометрів доріг місцевого значення
Депутат облради Іван Якуб хоче покінчити з корупцією та безоплатно передати ліси – громадам ВІДЕО
10 років гарантії дає підрядник на 70 км відремонтованої траси Київ-Чернігів ВІДЕО
На захисті життя людей: допомога від Валерія Дубіля надійшла в Ічню та Парафіївку ВІДЕО
У міськраді показали проект реконструкції скверу Попудренка