Рус Укр
Субота, Липень 27, 2024 Редакція Реклама

Завод у Шестовиці: чи не залишиться Киїнська ТГ без інвестицій і в кого на голові шапка горить

Завод у Шестовиці: чи не залишиться Киїнська ТГ без інвестицій і в кого на голові шапка горить
19 Липня 2023 15957

Уже кілька тижнів не вщухають пристрасті довкола майбутнього будівництва заводу поблизу села Шестовиця, що в Киїнській територіальній громаді. Саме тут чернігівський підприємець Сергій Масленніков планує збудувати завод, на якому оброблятимуть метал і складатимуть конструкції для автомобілів європейських марок.

 

Ділянка площею 6 гектарів перебуває в приватній власності його родини. На зустрічах із місцевими жителями він неодноразово запевняв, що жодних шкідливих виробництв не планує.

 

«Буде додатково 100 робочих місць, а можливо, й більше. Я не збираюся тут виробляти жодної хімії, не планую сміттєзвалищ», – каже Сергій Масленніков, підприємець.

 

До того ж він гарантує, що виробництво зареєструє саме за місцем знаходження, а тому всі податки йтимуть до місцевого бюджету. Цю інформацію підтвердив і голова Киїнської громади.

 

«Якщо завод запрацює, то люди з Шестовиці та Киїнки матимуть змогу там працювати. Тим паче, що на виробництві заробітна плата не мінімальна, а понад 10 тисяч гривень на місяць. А якщо земля переведеться з сільськогосподарської у виробничу, то, відповідно, більший податок надходитиме в бюджет сільської ради. Чистими вони готові платити на місяць 600 тисяч гривень, там іде розподіл: частина – в обласний бюджет, у державний, а десь відсотків 60 – у бюджет Киїнської ТГ. Тобто є реальна можливість збільшити наш бюджет», – розповідає Андрій Головач, голова Киїнської громади.

 

За словами Андрія Головача, податки з цього підприємства суттєво підтримали б бюджет громади та забезпечили б можливість на достойному рівні фінансувати об’єкти соціальної інфраструктури і їхніх штатних працівників, а також сплачувати за освітлення та ремонти доріг в громаді.

 

«Ми утримуємо два ліцеї. У Киїнському ліцеї навчаються 403 дитини, у Трисвятськослобідському ліцеї – 250 дітей. Також є дошкільний заклад освіти «Малятко», в якому до війни налічувалося 90 дітей, а сьогодні є повноцінні три групи, приблизно 60 осіб. Плюс амбулаторія Киїнська та ФАП у селах Трисвятська Слобода і Павлівка. Потім є у нас певні зобов’язання про утримання районної лікарні, тобто в частковій участі береться фінансування, залежно від кількості населення. Також є люди пенсійного віку, які не можуть самостійно за собою доглядати, ми фінансуємо заробітну плату працівникам, які здійснюють нагляд, перераховуємо в Михайло-Коцюбинську громаду. Ще працює служба у справах дітей, відділ освіти. І багато іншого, що треба утримувати громаді», – пояснює Андрій Головач, голова Киїнської громади.

 

Здавалось би, переваги для громади очевидні – сотні тисяч податків щомісяця, внаслідок яких значно покращиться соціальне обслуговування й інфраструктура у громаді, з’являться робочі місця поблизу населеного пункту, до яких буде зручно добиратися. Проте є жителі, які висловлюються категорично проти.

 

«Ми всі проти, громада вся проти заводу, який будує Масленніков, тому що нема документів, нічого цей завод не має», – каже Володимир Бешун, місцевий житель.

 

За словами голови громади, всю процедуру підготовки проєкту будівництва чітко контролюють 22 інстанції.

 

«Люди розповідають, що є якесь порушення якихось норм, але практика показує, що коли починається розробка проєктної документації, то розсилали листи в усі інстанції, які мають надати дозвіл для виконання певних проєктних робіт. І відповідно, жодна з них не написала якогось заперечення через те, що там може бути якесь порушення», – зазначає Андрій Головач, голова Киїнської громади.

 

Є й інший цікавий факт, Володимир Бешун, який розповідає про якісь документальні порушення, сам здійснює господарську діяльність на ділянці, що перебуває в комунальній власності Киїнської сільської ради, та не сплачує за це податки. Відповідне повідомлення було адресоване йому від голови громади.

 

 

 

Цю ділянку ми можемо побачити на кадастровій карті з позначкою «Державна власність». На громадських слуханнях також саме він розповідав про старі поховання худоби, яка хворіла на сибірку. Начебто поховання знаходиться на території землі, що належить родині Масленнікових.

 

«У нас є люди, які знають, де в нас розташовані біоями, які не можна чіпати, з 1951 року», – стверджує Володимир Бешун, місцевий житель.

 

За словами голови громади, точне місце треба ще встановити, адже раніше цієї інформації в реєстрах не було.

 

«У реєстрах ніде не було інформації, що там колись у якихось роках були захоронення. Тобто це не зафіксовано. Чому ж так і відбулося: людина не бачила, відбувся процес купівлі, зараз виявляється, що, можливо, там щось могло бути захоронено. Зараз написали листа в Держпродспоживслужбу, щоб вони дали конкретні дані про геолокацію, де саме ця ділянка розташована. Господар цієї ділянки має можливість і бажання зробити певні аналізи, щоб було розуміння, чи є там якісь нюанси, чи немає. Наразі відомо, що це поховання не розташоване в межах тих шести гектарів, де, можливо, буде промислова зона», – звертає увагу Андрій Головач, голова Киїнської громади.

 

Також дуже дивно, що про сибірку згадали тільки після оголошення про наміри збудувати завод. Адже раніше до продажу цієї землі місцеві жителі випасали тут худобу, копали пісок, заготовляли сіно з цих територій, а також здавали ділянки в оренду фермерам та аграріям, які обробляли землі, вирощували врожаї, худобу та розміщували там силосні ями. І тоді питання скотомогильників ніхто не порушував. Тож чи немає в цій історії зацікавлених осіб, які дбають про свої інтереси та перешкоджають будівництву, але водночас позбавляють громаду інвестицій?

 

«Якщо брати дуже глобально і якщо там є ще якісь спори сибірки чи ще щось, то буде дуже прикро. Адже якщо брати той радіус – 1 кілометр, а в діаметрі 2 кілометри, – то, відповідно, потрапляють туди й аграрії, які на тій території, вони теж не мають права працювати. Потрапляють будівлі людей, включно з городами, які вони теж, згідно із законом, не мають права обробляти та зрошувати. Плюс потрапляє водонапірна вежа, з якої беремо воду на частину населення Шестовиці. Тобто якщо реально там є така загроза, то вона зачепить буквально всіх. Увесь населений пункт», – наголошує Андрій Головач, голова Киїнської громади.

 

Здається, всім зрозуміла корисна для громади пропозиція від підприємця – збудувати завод, отримати сотню робочих місць і сотні тисяч податків щомісяця, але вона вже обросла незрозумілими чутками та жахами. Також дивує позиція деяких громадських діячів, які, як ми з’ясували, самі порушують закон.

 

Детальніше у сюжеті:

 

 

За матеріалами інтернет-видання «Час Чернігівський».

 

 

Коментарі

Топ-новини

Атака «Шахедами» по Ніжину: кількість травмованих зросла, гуртожиток непридатний для життя

Кількість травмованих через нічну атаку російських "Шахедів" по Ніжину в ніч на 26 липня зросла. Гуртожиток, в який було влучання, непридатний для проживання.   Про це розповів міський голова Ніжина Олександр Кодола, повідомляє Суспільне.   "Зараз займаємось ліквідацією наслідків атаки. Сам будинок сильно постраждав. Займаємось відселенням людей. У гуртожитку проживали переживали люди пенсійного віку. Там було 24 квартири. Будемо забивати двері,

Останні новини

Всі новини

26 Липня 2024

17:33

Как избежать распространенных ошибок в выпечке: советы профессионалов

16:22

Житель Прилуччини зберігав вдома 5 магазинів до автомата та корпус ручної гранати

16:00

Топ-5 бестселерів серед чоловічих ароматів

15:15

У Чернігові погасили марку, присвячену військовим та цивільним лікарям

14:01

Инвентарь для занятия фитнесом: виды и что выбрать

13:34

Графіки погодинних відключень на 26 липня: хто і коли залишиться без електрики

12:52

Критерии выбора комфортной подушки

12:15

Атака «Шахедами» по Ніжину: кількість травмованих зросла, гуртожиток непридатний для життя

11:50

Юридичні аспекти покупки авто з гарантією

11:11

Росіяни зі ствольної артилерії та мінометів атакували 4 громади в прикордонні Чернігівщини

10:20

На Чернігівщині браконьєр за 20 рибин заплатить понад 33 тисячі гривень штрафу

10:00

Как подготовить интернет-магазин к продвижению

09:30

Атака «Шахедів» по Ніжину: влучання в об’єкт інфраструктури та гуртожиток, поранено людину

08:18

Как выбрать уличную урну

25 Липня 2024

17:35

Обласна дитяча лікарня у Чернігові отримала авто швидкої допомоги від благодійників

16:16

Как выбрать правильную рацию для дальнобоя?

15:25

У Чернігові збираються на 40% підвищити тариф на обслуговування багатоквартирних будинків

14:34

На Чернігівщині розшукують 4-х зниклих хлопчиків. ОНОВЛЕНО

14:10

По каким критериям выбрать качественное нижнее белье?

13:33

Чи потрібно заброньованим проходити ВЛК: відповідь Мінцифри

12:22

Військовим передали чергову партію обладнання: дрони, системи РЕБ, генератори та старлінки

12:00

Біллі Ейліш: нова ікона стилю для покоління Z

11:17

Днями на Чернігівщині за одну ніч знищили 6 «шахедів». ФОТОфакт

10:17

У серпні планують відкрити рух лівим проїздом мосту через Десну на обʼїзній Чернігова

10:00

Основные шаги подготовки к веерным отключениям электроэнергии в Украине

Дивитися більше новин

Відеосюжети

Всі відео
 Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у серпні 2023-го
22 Квітня 2024

Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у

Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку людей – БФ «Надія»
16 Квітня 2024

Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку

«Батьківщина» не підтримала насильницьку мобілізацію
12 Квітня 2024

«Батьківщина» не підтримала насильницьку

У Чернігові п’яний водій намагався втекти від патрульних
7 Березня 2024

У Чернігові п’яний водій намагався втекти від

«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний законопроєкт уже в парламент
7 Березня 2024

«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний

З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів ВІДЕО
21 Лютого 2024

З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів

У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи ВІДЕО
5 Лютого 2024

У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи

БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів ВІДЕО
22 Січня 2024

БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів

 Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні Чернігівщини
19 Січня 2024

Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні

Юлія Тимошенко: Ми захистили людей від свавілля і відстояли принципи справедливої та ефективної мобілізації
12 Січня 2024

Юлія Тимошенко: Ми захистили людей від свавілля і відстояли принципи справедливої та ефективної

У Чернігові п’яний водій в’їхав в огорожу. ВІДЕО
7 Грудня 2023

У Чернігові п’яний водій в’їхав в огорожу.

«День у Медійній Студії «MICS 4U»
3 Серпня 2023

«День у Медійній Студії «MICS

Дивитися більше відео