Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:Імідж*
Чи потрібен Чернігову сміттєпереробний завод? Цим питанням міська влада задається регулярно, із самих перших днів господарювання в Чернігові Владислава Атрошенка.
Але й донині в цьому напрямку практично нічого не зроблено.
Тільки слова…
Нещодавно мікрорайон Масани страждав від сильних запахів переробленої картоплі, які розносилися північно-західними околицями міста. Технічний ставок з відходами вечорами дошкуляв мешканцям району жахливим смородом. Та це лише поодинокий випадок, причиною якого стала аномальна спека. А дійсно глобальна проблема заважає спокійно дихати чернігівцям уже більш, ніж півстоліття. Назва цієї біди – міське сміттєзвалище за Масанами.
Слід зазначити, що розмови про необхідність будівництва сміттєспалювального заводу почалися ще років 10-15 тому. А у 2012 міський голова Олександр Соколов повідомив чернігівцям про наміри реалізації такого проекту. Був навіть розроблений бізнес-план, який коштував місту на той час 99 тис. гривень. З плином часу та історія забулася, а гроші, скоріше за все, були успішно освоєні чиновниками. Чому влада не перейшла до реальних дій ще тоді – досі достеменно невідомо.
Згодом містяни обрали нового мера. Будівництво заводу, що перероблятиме сміття навіть сам Владислав Анатолійович називав одним із головних завдань на посаді очільника міста. Так, ще у 2016 році були зроблені перші кроки, які дали надію на реалізацію нездійсненних мрій громадян. Тоді до столиці Сіверщини приїхали польські інвестори із реальною пропозицією: побудувати на околицях міста сміттєпереробний завод. В якості позитивного прикладу поляки презентували проект, що був успішно втілений у життя в місті Познань. У міськраді начебто й погодилися… А тоді передумали і сказали – ні. Мовляв, таким чином потрібно буде вдвічі (а то й втричі) збільшувати плату за вивіз сміття для населення.
Друга спроба не забарилася. Наступного року муніципалітет розпочав перемовини з представниками грецької компанії Soukots Robots SA. Греки розповіли, що роблять із сміття паливо, тротуарну плитку та штучну деревину. З останньої, наприклад, можна виготовлювати меблі. Більш того, іноземні партнери не тільки розказали, але й погодилися показати все на практиці, себто допомогти у будівництві подібного заводу в Чернігові. Очільник міста знову поринув у думки…І знову вирішив відкласти це питання на невизначений термін. Причиною відмови, знову ж таки, став брак коштів у міському бюджеті. До того ж, за словами Владислава Анатолійовича, плату за вивіз сміття треба було б збільшувати у «10-15 разів». Незмінною залишилася тільки орієнтовна вартість заводу – близько 30-35 млн. євро.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЮРІЙ ВЛАСЕНКО ПРО АТРОШЕНКА, ЗЕЛЕНСЬКОГО, ЗАКОН, ТАРИФИ І РОЗВИТОК ЧЕРНІГОВА ВІДЕО
А що думають люди?
Під час розмов із містянами кандидат у народні депутати Юрій Власенко неодноразово піднімав тему сміттєзвалища на Масанах. До речі, це в черговий раз доводить, що правозахисник не розділяє Чернігів на Новозаводський та Деснянський райони та допомагає всім мешканцям без виключення, не дивлячись, який у кого округ та вулиця. Так от, близько 90% опитуваних чернігівців відповіли, що сміттєпереробний завод однозначно потрібен нашому місту.
Цікавими думками щодо цієї ситуації Юрій Дмитрович поділився на одній із зустрічей:
«Були в нас іноземці, пропонували руку допомоги у вирішенні даної проблеми. Мало того, що завдяки будівництву заводу можна було б раз і назавжди покінчити із «проблемою Масанів», так ще й міський бюджет поповнювався б новими надходженнями. Виходячи з того, який проект місто обере, можна отримувати або електроенергію, або тепло, або будівельні матеріали. В усіх розвинутих країнах екологія стоїть на першому місці. І тільки в нас кажуть, що будівництво сміттєспалювального заводу є невигідним з точки зору економіки. Влада каже: нема грошей. Та давайте подивимось на цю ситуацію з іншого боку. Всі ми чули, що в Чернігові планується реконструкція Центрального парку культури та відпочинку (Горсад – ред.). Звісно, це чудова ініціатива і я особисто завжди підтримую ті проекти, які йдуть на користь місту. Але вартість цього проекту складає близько 70 млн. євро. Як би там не було, але є великі сумніви щодо збільшення кількості туристів завдяки новим атракціонам. Як виявляється, на такі проекти місто знаходить гроші. А витратити вдвічі менше і побудувати завод – проблема…»
Чи вирішиться в найближчий час «проблема Масанів» - залежить лише від чернігівців. 21 липня відбудуться парламентські вибори, які можуть докорінно змінити ситуацію в країні. Нові парламентарії обиратимуть стратегію розвитку нашої держави, прийматимуть рішення щодо бюджету на 2020-й рік.
Обговорення, які ініціював Юрій Власенко, будуть продовжуватися. Тільки вислухавши проблеми містян у форматі живої зустрічі, майбутній депутат зможе дбати про інтереси Чернігова у Верховній Раді України. На думку Юрія Власенка у пріоритеті завжди має стояти добробут місцевих жителів, а тому проблеми, які непокоять громаду мають вирішуватися першочергово.
Вдень 11 квітня росіяни атакували село у Семенівській громаді, яке менше ніж за 10 кілометрів від кордону з РФ. Про це повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у своєму каналі в Telegram. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РОСІЯНИ БПЛА АТАКУВАЛИ СЕЛО В НОВГОРОД-СІВЕРСЬКОМУ РАЙОНІ: ПОШКОДЖЕНЕ СІЛЬГОСППІДПРИЄМСТВО ТА ДИТЯЧИЙ МАЙДАНЧИК «Внаслідок влучання сталася пожежа. Знищений будинок. Це була домівка старости села», – йдеться в
Поліція повідомила про підозру чернігівці, яка вербувала жінок з інвалідністю укласти фіктивні шлюби
У Чернігові 11 квітня зафіксували температурний рекорд, який тримався 60 років
У Сновську у місцевого жителя поліція вилучила танковий кулемет. ФОТО
У Прилуках рятувальники визволили цуценя, яке застрягло поміж бетонних плит
11 Квітня 2025
16:09Росіяни FPV-дронами атакували село в Семенівській громаді: згорів будинок старости. ФОТО
12:25Особливості безболісної лазерної епіляції
11:36У Сновську у місцевого жителя поліція вилучила танковий кулемет. ФОТО
11:00Проверка на полиграфе в Украине — точные ответы от Detector
10:19У Прилуках рятувальники визволили цуценя, яке застрягло поміж бетонних плит
09:35Поліція повідомила про підозру чернігівці, яка вербувала жінок з інвалідністю укласти фіктивні шлюби
09:00Як обрати спорядження для ідеального туристичного походу: корисні поради та рекомендації
08:22На Чернігівщині з 11 квітня на трьох ділянках автодоріг запрацюють TruCAM
07:45У Чернігові 11 квітня зафіксували температурний рекорд, який тримався 60 років
10 Квітня 2025
13:255 причин, чому лофери замінили підбори в офісному стилі українських жінок
12:15Зима не відступає: на Чернігівщині в ніч на 11 квітня прогнозують заморозки
11:55Як відновити старі меблі, щоб вони виглядали як нові?
11:30На Корюківщині у місцевого жителя вилучили ручну гранату з запалом
10:25На Чернігівщині сапери виявили та знешкодили артилерійський снаряд. ФОТО
09:48Выбираем идеальный наряд от Parosh: советы по стилю и сочетаниям
09:25У Прилуках водій в стані наркотичного сп’яніння на легковику збив велосипедиста, останнього шпиталізували. ФОТО
08:22У Чернігові відбулася 44-та (позачергова) сесія міськради: які питання розглянули
07:55Аренда VPS серверов: как выбрать оптимальный вариант
07:35На Чернігівщині чотирьох людей притягнули до відповідальності за незаконний збір березового соку
9 Квітня 2025
15:29Росіяни БпЛА атакували село в Новгород-Сіверському районі: пошкоджене сільгосппідприємство та дитячий майданчик
14:45З чим поєднувати вишиту сорочку чоловіку: образи на кожен день та на свята
14:16На Чернігівщині вночі 10 квітня прогнозують сильні заморозки, а вдень – посилення вітру
13:23Жителька Чернігівщини відсвяткувала 100-літній ювілей
13:00Дизайн проект квартири - ціна питання та що впливає на кошторис?
12:23На Чернігівщині у Ладанському ліцеї доукомплектували осередок «Захисту України»
Дивитися більше новинБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні